Kastamonu - Ping ve Internet Hızı Sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

E. Berk Uzer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En Başından anlatmam gerekirse; Kastamonuya yeni taşındım ve yaklaşık 3-4 sene burada kalmam gerekiyor.. 2 ay önce 8mbps'ye kadar NETLIMITSIZ paketini aldım Binadaki telefon kutusundan evin içine Yeni kablo çekildi kısaca internet bağlandı. Fakat bağlandığı günden itibaren Çok Yüksek Ping ve Internet hızımın sürekli normal bir seviyede olmadığından, internet üzerinden MMORPG(Online oyunlar), Radyo, Film, Sesli görüşme, Dosya indirme, Görüntülü görüşme yapamamaktayım.

Gerekli Ping ve Hız testini, hem TTNET hız testi sayfasından hemde Diğer Test sağlayıcılarından edindiğim bilgiler Kastamonudaki Bağlantımda bir sorun olduğu yönünde.

Normalde Istanbulda yaşıyorum aynı internet paketim oradada mevcut ve Hiç bir sorun yok o yüzden Istanbuldaki interneti kullanmadığım halde kapattırmıyorum ileride açılırken bir sorun olmasın diye..

Masaüstü Bilgisayar sahibiyim. Tüm Testlerde Aynı kablo, modem, bilgisayar, splitter ve diğer tüm cihazlar kullandım hiç birşey değiştirmeden yaptığım Testler Aşağıdaki gibidir.
Istanbul'da Aynı Testleri yaptığımda 10-20 Arasında Ping ve Sorunsuz Internet sonucunu alırken,
Kastamonuda'ki Testlerde 45-55 Arası Ping ve Yavaş(başka türlü ifade edemem bunun için ayrıca video çektim durumun anlaşıması için) Internet sonucunu alıyorum.

Tüm bu yaşanan durum ile ilgili Kastamonu Il Telekom Genel Müdürlüğü'ne bilgilendirmede bulundum fakat "Sen ne yapacaksın ki Ping'i" ve benzeri bir durum yaşandı ve Sorunuma çözüm bulunamadı.

@
TTNETDestek Gerekli Çözümü bekliyorum 4 sene bana bu sorunu yaşatmayınız lütfen.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Şans işi diyelim bu Ttnet hizmetide. :) Bende Kastamonu-Tosya'da 8 mb int. sorunsuz alıyorum. Umarım çözülür sorunun.

E. Berk Uzer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugüne kadar istanbuldada farklı sorunlar olmuştu arayıp tatlı dille anlatınca sorunlar halledilmişti ki Kastamonu'da denemediğim yol kalmadı ki Ta Müdürlüğe kadar gittim..

rower

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende aynı sorunu yaşıyorum Giresunda ogrencıyım net baglattım Ping'im 50 lerdeydi istanbulda 10-20 arasıydı Ttneti arayıp videoların açılmadııgnı sitelerin cok geç açıldıgını söyledim hat degerlerimin güncellenmesini istedim 30'a kadar düşürdüler tavsiye ederim :)

E. Berk Uzer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende aynı sorunu yaşıyorum Giresunda ogrencıyım net baglattım Ping'im 50 lerdeydi istanbulda 10-20 arasıydı Ttneti arayıp videoların açılmadııgnı sitelerin cok geç açıldıgını söyledim hat degerlerimin güncellenmesini istedim 30'a kadar düşürdüler tavsiye ederim :)
Eğer TTnet DESTEK'ten bir sonuç alamassam dediğin gibi yapabilirim, bu arada şuan Modem arayüzünede giremiyorum bağlantı sıfırlandı hatası alıyorum :/ ve ilgili değerler ilede pek bilgili değilim, eğer sonuç alamassam senden yardım alabiliceğim bir iletişim adresin var mı ?

E. Berk Uzer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayakta alkışlıyorum, 1 haftadır ses yok.. halen beklemedeyim! bu maillere 1 kişi mi bakıyor acaba :(

Son mesajlar