Yardım Turkcell internet bağlantı hızı ve sinyal kararlılığı problemini çözmeyi reddediyor

MonsterMMORPG

Asistan
Katılım
31 Mayıs 2011
Mesajlar
225
Reaksiyon puanı
5
Puanları
18
Mersinde oturuyorum. Bütün işim internet ile. Yazın yaylaya çıkıyoruz. Bu sene komple yazın yaylada olayım diye epey yatırım yaptım.

3000 TL'ye B535-232 Huawei modem aldım

Sinyal gücü zayıf olacağını tahmin ederek 4000 TL'ye PERİYODİK 5G LPDA ANTEN aldım - yüksek iyi çeken yere kurunca gerçekten sinyal gücünü arttırdı

1718814383164.png900 TL civarına Turkcell data sim kart ve 600 TL'ye 200 GB wifi data paketi aldım. Normalde aylık kullanımım 2 TB tüm yapay zeka modelleri indir, kur, tekrar kur vb işlerden dolayı. Bu yüzden bittikçe yeniden data paketi almayı planlıyordum.

Tüm bunlara rağmen hala mavi çizgi çekiş gücüne ulaşamıyorum ve gündüzleri internet bağlantısı inanılmaz kötü.

Normalde biz Vodafone kullanıyoruz. Bu yüzden geçen senelerde Vodafone global'e LinkedIn üzerinden şikayet yazarak 2 sene üst üste buraya Adana'dan Vodafone ekibi getirtmeyi başardım.

Her geldiklerinde yaptıkları ayarlar ve iyileştirmeler ile bizim konumumuzda bağlantı inanılmaz güçlendi. Şu anda örneğin Vodafone ile en yüksek sinyal gücü ve 100 megabit civarı internet hızı alabiliyorum.

Fakat Vodafone data paketi satmıyor. Bu yüzden Turkcell kullanmak zorundayım.

Tüm durumu izah etmeme rağmen Turkcell tek basit bir cevap ile bir şey yapmıyoruz dediler. Gerçekten kabul edilebilir durum değil. İş hayatım buna bağlı olduğu için bu işin peşini bırakmam söz konusu değil.

Mutlaka buraya fiziksel ekip gönderip ayar ve iyileştirme yapmalarını istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı? Sene 2024 ve 4.5G internet ile hala 2 megabit internet alıyorum (geceleri iyileşiyor ama gündüzleri böyle). Oda kararlı değil maalesef.

Turkcell arayarak ve uygulama üzerinden resimli şekilde tüm bilgileri verdiğim şikayet numaram : 166855940

Bana verdikleri cevap (sim kart üzerinden SMS gelmiş modem arayüzü ile görüyorum) :

1718814395285.pngKapsama alani/Sinyal alma sorunu yasadiginiz bolgeyi inceledik. Su an olumlu cevap veremiyoruz. Talebiniz, onumuzdeki donem planlarimiz dahilinde degerlendirilmek uzere kayit altina alinmistir.iyi günler dileriz. B002
 
Üst