Kaspersky İnternet Security 2010

bold_death

Asistan
Merhaba,

Ben kaspersky internet security 2010 kurdum. Daha önce eset smart security 4 kullanıyordum.

Merak ettiğim konu nod32 de zararlı yazılımların korumayı devre dışı bırakılmasının olanaksız olarak donatılması nod32 nin artı özelliği. Kaspersky de zararlı yazılımların korumayı devre dışı bırakması söz konusu olabilir mi? Bu riske karşı kis 2010 da virüsün kaspersky devre dışı bırakması olanaksız mı? Buan göremi yapılandırıldı_? teşekkürler

evet bu özellik norton da ve kasperskyda da var.

kaspersky için ismi self-defense dir. ayarlara girersen aktif olduğunu görebilirsin.

Bahsedilen "kendini koruma" özelliği bu değil;

707376Goruntu-3.png

Kendini koruma (self-defense), kurulum esnasında karşımıza çıkmakta...

sality

Bu virüsün işgal ettiği bir bilgisayara kaspersky kurmuştum; ama bir türlü açılmıyordu kis.

win32.sality Salih abi virüsü:D.Kasper falan fayda etmiyo.

En iyi tedbir ve koruma virüsü PC ye sokmamaktır.
Virüs yayılmaya başladıktan sonra yapılan temizlik -kim ne derse desin- avuntudan ibarettir.

Kaspersky nin bazı zararlıları tanıyamadığını çok iyi bildiğim halde, self defense özelliğinden dolayı uzun zamandır en az bir PC de kullanıyorum.
...
2010 sürümündeki güzel yanlarından biri de, takılan USB bellekleri hemen taramasıdır; çünkü virüslerin yayıldığı ortamlardan biri de USB belleklerdir.