Kasalar büyüyor mu?

met 35

Rektör
Koltuk takımı gibi de kasa olurmu,yani.Şimdilik mecburen yapıyorlar.Çünkü bilgisayar bileşenlerinin performansını arttırdıkça,teknoloji yetmediği için ,ebatlarda büyüyor.

Teknoloji ilerledikçe,belki biz görmeyeceğiz ama,her parça küçülecek.İlerde,ayakakbı kutusundan küçük kasalarda ,son sistem pc ler olacak.

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Ben soğutma ile alakalı gereksiz demedim. Ekran kartlarının büyük soğutmalarla üretildiği bir dönemdeyiz. Bu yüzden dikey montaja sahip olan kasalar avantajlılar çünkü ekran kartının ağırlığını anakarta yüklememiş oluyoruz. O yüzden dikey montaja sahip olmasaydı gereksizdi demeye çalıştım.
Ben dikey montajlama olmasa da gereksiz olmazdı anlamında dedim. Dikey montajlama her ne kadar görsel olarak iyi görünse de ekran kartının soğutma performansını birazcık baltalayabiliyor.

TheTruthHurts

Profesör
Devasa bir boyutta. Boyu neredeyse xbox series s kadar.

6D791E4E-C14E-4F59-9E03-F448C3331819.jpeg

O canavarı alan bir zahmet büyük bir kasaya sahip olsun.

Fakehero

Profesör
Ben dikey montajlama olmasa da gereksiz olmazdı anlamında dedim. Dikey montajlama her ne kadar görsel olarak iyi görünse de ekran kartının soğutma performansını birazcık baltalayabiliyor.
Bu kadar büyük soğutma bloğu ve fanlarına sahip bir ekran kartının dikey konumlandırılmasın soğutma performansını baltalayacağını sanmıyorum.

utkuversus

Cem Karaca Hayranı
Yönetici
Moderatör
Kasalar büyümez. Bu istisna bir kart. GTX 750Ti MSI Gaming modeli ile 1650 MSI Gaming X'in boyut farkı var mı? Yok.

bud

Profesör
Yasaklı
Nvidia büyük yapmış ama diğer firmalar üç fanlı standart boyutlusunu falan yaparlar diye tahmin ediyorum.

panzr

Profesör
Ben de büyüyeceğini düşünmüyorum. RTX 3090 istisna bir kart. Büyüse bile RTX 3090 alan biri o kartın sığacağı bir kasayı da rahatlıka alır zaten.

alpsadik

Nothing is true, Everything is permitted
Yönetici
Mod. Adayı
Şu an gelişen teknoloji ile ekran kartlarının kasalarının büyümesini normal görüyorum. İlerleyen zamanlarda bu bir problem olarak görülüp eski boyutlarına yaklaşacaktır diye düşünüyorum. Öyle olmasa dahi 3090 ı Gaming Pc için alacak insan sayısının da çok çok az olacağını düşünürsek, muhtemelen bu bir sorun olarak karşımıza çıkmayacak.