Kasalar büyüyor mu?

Creative

Patr10
Yönetici
Admin
sww3kg8u3uo51.png

GeForce RTX™ 3090 çıkması ile sanırım artık kasalarımız büyüyecek. Neden derseniz yukarıda bulunan görsel üzerinde 3090 ve 1080ti yan yana konumlandırılmış.

Baktığınızda 3090 ekran kartının ne kadar kallavi bir durumda olduğunu görebiliyoruz. Ekran kartını alacak arkadaşlar kasalarını ona göre seçmeleri gerekecek.

Aramızda söz konusu 3090 ile uzaktan yakından ilgilenen arkadaşlarımızı lütfen konuya alalım. :)

Fakehero

Profesör

GeForce RTX™ 3090 çıkması ile sanırım artık kasalarımız büyüyecek. Neden derseniz yukarıda bulunan görsel üzerinde 3090 ve 1080ti yan yana konumlandırılmış.

Baktığınızda 3090 ekran kartının ne kadar kallavi bir durumda olduğunu görebiliyoruz. Ekran kartını alacak arkadaşlar kasalarını ona göre seçmeleri gerekecek.

Aramızda söz konusu 3090 ile uzaktan yakından ilgilenen arkadaşlarımızı lütfen konuya alalım. :)
Kasaların büyüyeceğini sanmıyorum. Bundan sonra kasalar yeni RTX kartları ağır ve büyük olduğu için ekran kartının dikey montajının yapılacağı şekilde üretilecektir diye düşünüyorum.

_Zaur_

Dekan
Büyük ekran kartının bir artısı yok bana göre. Küçük boyutuna göre en üst düzey performansı sunan kartları severim.

Assad Najjar

Doçent
Alamayacağımız için kasayı dert etmemize gerek yok. Benim zaten 4K'de oyun oynama gibi bir takıntım yok. Oyunlar kasmasın, yeter bana. Bu sene nasip olursa ona göre bir gaming laptop almayı düşünüyorum.

Monster'a ve Excalibur'a kötü diyorsunuz, o açıdan bunları almayacağım.

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Soğutmaya ucuz ve yeni çare bulamıyorlar.
Çift yönlü fan olunca o kadar yer kaplaması normal tabi.

Fakehero

Profesör
Neden gereksiz olsun ki? Soğutma konusunda epey iyi bir kasa. 360mm'de sıvı soğutucu çok rahat sığıyor ve kasa içerisi epey ferah kalıyor. Parayı dert etmeden bir sistem topluyorsam kesinlikle bu tarz bir kasa alırdım.
Ben soğutma ile alakalı gereksiz demedim. Ekran kartlarının büyük soğutmalarla üretildiği bir dönemdeyiz. Bu yüzden dikey montaja sahip olan kasalar avantajlılar çünkü ekran kartının ağırlığını anakarta yüklememiş oluyoruz. O yüzden dikey montaja sahip olmasaydı gereksizdi demeye çalıştım.

-Uncar_Blood-

Profesör
Ben soğutma ile alakalı gereksiz demedim. Ekran kartlarının büyük soğutmalarla üretildiği bir dönemdeyiz. Bu yüzden dikey montaja sahip olan kasalar avantajlılar çünkü ekran kartının ağırlığını anakarta yüklememiş oluyoruz. O yüzden dikey montaja sahip olmasaydı gereksizdi demeye çalıştım.
bide onu taşıyabilecek anakart lazım demi yoksa gg :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

bide onu taşıyabilecek anakart lazım demi yoksa gg :(
yada destekleyici çubuklar vardı tamam sorun çözülmüştür :)