Kasa fanı önerisi

Bu konuyu okuyanlar

KötüBirNick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
S.a bylr ksnın üst trafına fan lazim max 50 TL lik.

Bu ürün sizce nasıldır ? 2 tane alsam nasıl olur kasama üst tarafa 2 tane sığar mı ?

Kapsam bu önerilerinizi bekliyorum.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Dur şimdi yanlış bilgi verip biraz trolleyeyim ama burası SDN ceza vermiyorlardı değil mi :D

İşin şakası bir yana 2 tane fan alabilirsin ancak 120mm mi yoksa 140mm mi destekliyor tam belli değil büyük ihtimalle ikisini de destekliyordur. Mümkünse egzoz fanı olarak kullan yani yukarıdan da hava atılsın. Önden gelen havanın yeterli olmadığını düşünüyorsan birini içeri hava verecek şekilde takabilirsin.

KötüBirNick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Dur şimdi yanlış bilgi verip biraz trolleyeyim ama burası SDN ceza vermiyorlardı değil mi :D

İşin şakası bir yana 2 tane fan alabilirsin ancak 120mm mi yoksa 140mm mi destekliyor tam belli değil büyük ihtimalle ikisini de destekliyordur. Mümkünse egzoz fanı olarak kullan yani yukarıdan da hava atılsın. Önden gelen havanın yeterli olmadığını düşünüyorsan birini içeri hava verecek şekilde takabilirsin.
Egzoz olarak kullanıcam sıcak havayı dışarı atsın diye.Önde 3 tane fan var soğuk havayı çeken başka slot yok maalesef.

Rampage iyi midir sizce ? Yoksa Aerocool mu almalıyım ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Egzoz olarak kullanıcam sıcak havayı dışarı atsın diye.Önde 3 tane fan var soğuk havayı çeken başka slot yok maalesef.

Rampage iyi midir sizce ? Yoksa Aerocool mu almalıyım ?
Mesaj otomatik birleştirildi:
Markadan ziyade CFM ve RPM değeri çok önemli. Bunları çok yüksek seçip desibeli de arttırmanın manası yok ama orta karar bir şey alınmalı. 40-50 CFM, 1200-1500 RPM fana iyi denilebilir. Buna göre seçimini yapabilirsin.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kasa fanı alırken devrine de bakın. 1200 devrin üzeri ses hızlı ve belirgin şekilde artarAyrıca,.4 Pinli fan alabilirseniz ,program,bios vs ile de, devri ayarlama imkanınız olur.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,153
Kasa fanı alırken devrine de bakın. 1200 devrin üzeri ses hızlı ve belirgin şekilde artarAyrıca,.4 Pinli fan alabilirseniz ,program,bios vs ile de, devri ayarlama imkanınız olur.
PWM Candır gerisi Heyecandır.

PWM olmayan Fanların devirini düşürmekte mümkün. Kabloyu Kesip Molex Kablosuna 12 volt değilde 7volt yada 5 Volt olarak bağlarsanız Fan devirini ve sesini düşürebilirsiniz.
Amma Ben Bir defasında Dandik bir fanı 5 Volt Olarak bağladım 5 Dakika içinde Kauçuk erimesi kokusunu aldım. Bir 5 Dakika daha bekletseydim Havai Fişek gösterisi olucaktı.
Mol.jpg