Yardım Kasa çalışıyor ama monitöre görüntü gelmeyip klavye mouse çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Cainer52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba yaklaşık 2 gün önce bilgisayarımda herhangi bir sorun yoktu bilgisayarı kapatıp uyumaya gittim sabah kalktığımda bilgisayarı açtım ve görüntü gelmedi bende sorunun düzelmesi için ramleri, ekran kartını ve bios pilini çıkartıp silgiyle temizleyip geri taktım fakat yine aynı sorun karşıma çıktı bende ekran kartında bir sıkıntı vardır diye anakartta olan hdmi girişine monitörü bağladım fakat sonuç değişmedi ramleri teker teker farklı slotlarda denedim görüntü geldi şifremi girmek adına klavye tuşlarına bastım fakat tuşlar çalışmadı daha sonrasında bilgisayarı yeniden başlattım ve yeniden görüntü gitti ve bu sefer klavye ve mouse ışıkları kapanmıştı sorunuma yardım edebilecek birisi var mı acaba?

Anakart : Asus ex a320m gaming
Ekran kartı : Asus ROG-STRIX-RX570-O4G-GAMING
İşlemci AMD Ryzen 5 5500
Ramler : 16gb 3200mhz

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Ram ve Ekran kartını kontrol ederek yerleştir. Ramlerden bir tanesinde sıkıntı olabilir tek tek dene. Bios pilini çıkar biraz bekle tak.

Abrek Mashadov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
monitöre giden hdm veya vga kablosunua muhakkak kontrol et.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Ram/Ram slotunda sorun var gibi ama. Psu kablosunu kontrol et tam oturmuşmu?

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Bu çözümler fayda sağlamadıysa anakart kaynaklı bir sorun olabilir.

Ryzen tabanlı kasa kullanan arkadaşın varsa işlemcini onun kasasına takıp deneyin.

Cainer52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ram/Ram slotunda sorun var gibi ama. Psu kablosunu kontrol et tam oturmuşmu?
Ramler yeni değişmişti bir sorun olduğunu düşünmüyorum ikisinide ayrı ayrı slotlarda denedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu çözümler fayda sağlamadıysa anakart kaynaklı bir sorun olabilir.

Ryzen tabanlı kasa kullanan arkadaşın varsa işlemcini onun kasasına takıp deneyin.
Ekran kartının üstünde beyaz bir ışık yandı normalde kırmızıydı bu bir anakart sorunun göstergesi olabilir mi?

Son düzenleme:

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Ramler yeni değişmişti bir sorun olduğunu düşünmüyorum ikisinide ayrı ayrı slotlarda denedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartının üstünde beyaz bir ışık yandı normalde kırmızıydı bu bir anakart sorunun göstergesi olabilir mi?
Anakartınızın üretici sayfasından detaylı bilgilere baktığımda anakartınızın üzerinde ışık gözükmüyor olarak gözüküyor. Aynı zamanda internet kafeler yada özel siparişe göre hazırlanan bir kart olduğu yazıyor. Kasayı 2. el mi tercih ettiniz alırken ?

Reaksiyon puanı
59
Merhaba yaklaşık 2 gün önce bilgisayarımda herhangi bir sorun yoktu bilgisayarı kapatıp uyumaya gittim sabah kalktığımda bilgisayarı açtım ve görüntü gelmedi bende sorunun düzelmesi için ramleri, ekran kartını ve bios pilini çıkartıp silgiyle temizleyip geri taktım fakat yine aynı sorun karşıma çıktı bende ekran kartında bir sıkıntı vardır diye anakartta olan hdmi girişine monitörü bağladım fakat sonuç değişmedi ramleri teker teker farklı slotlarda denedim görüntü geldi şifremi girmek adına klavye tuşlarına bastım fakat tuşlar çalışmadı daha sonrasında bilgisayarı yeniden başlattım ve yeniden görüntü gitti ve bu sefer klavye ve mouse ışıkları kapanmıştı sorunuma yardım edebilecek birisi var mı acaba?

Anakart : Asus ex a320m gaming
Ekran kartı : Asus ROG-STRIX-RX570-O4G-GAMING
İşlemci AMD Ryzen 5 5500
Ramler : 16gb 3200mhz
ram slotlarını kontrol etmeni öneririm sorun devam ederse bir bilgisayarcıa gör ama dikkat et parça çalınmasın :D

Cainer52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartınızın üretici sayfasından detaylı bilgilere baktığımda anakartınızın üzerinde ışık gözükmüyor olarak gözüküyor. Aynı zamanda internet kafeler yada özel siparişe göre hazırlanan bir kart olduğu yazıyor. Kasayı 2. el mi tercih ettiniz alırken ?
Anakartı vatandan aldım hala stokları mevcut birde anakarttan değil ekran kartından ışık gelmekte.

Cainer52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun çözüldü basit bir anakart arızasıymış ilgilenen herkese teşekkür ederim.

mhasal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun çözüldü basit bir anakart arızasıymış ilgilenen herkese teşekkür ederim.
Hocam merhaba, format atacaktım bios ayarlarına girdim. flash belleği öncelikli yaptım ve bir daha görüntü alamadım. kasanın daha 3. günü asla hdmi dp monitör tv ne bağlasam görüntü gelmiyor. kasa ve her şey çalışıyor gibi gözüküyor. siz nasıl çözdünüz acaba?

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Hocam merhaba, format atacaktım bios ayarlarına girdim. flash belleği öncelikli yaptım ve bir daha görüntü alamadım. kasanın daha 3. günü asla hdmi dp monitör tv ne bağlasam görüntü gelmiyor. kasa ve her şey çalışıyor gibi gözüküyor. siz nasıl çözdünüz acaba?
Merhaba, işlemcinin grafik birimi var mı ?

Ek olarak farklı bir sistemde ekran kartını çalıştırma imkanınız var ise deneyin.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
Bilgisayarınız açık ve fanlar çalışıyor, bu nedenle güç kaynağı sorunu yok gibi görünüyor. RAM'leri farklı slotlara yerleştirerek görüntüyü aldığınız için RAM'leriniz çalışıyor.

Görüntü ve klavye/fare sorunu genellikle ekran kartı sürücülerinde veya bağlantılarında oluşan bir sorundan kaynaklanır. Öncelikle ekran kartınızın güç kablosunu kontrol edin ve bağlantı noktalarını temizleyip monitör kablosunu doğru şekilde bağladığınızdan emin olun.

Daha sonra bilgisayarınızı güvenli modda açarak ekran kartı sürücülerinizin güncel olduğundan emin olabilirsiniz. Sorun devam ederse, ekran kartınızı başka bir bilgisayarda test edin veya başka bir ekran kartı deneyin. Klavye ve fare bağlantılarınızı da kontrol edin.