Kartuş Yardım

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,825
Kartuşumu doldurttum fakat eve geldiğimde yazıcı kartuşu yazmıyordu, kartuşu uzun zamandır kullanmamıştım muhtemelen kartuş kurudu, birçok yöntem söylüyorlar fakat "deneyen" kişiler yardım edebilir mi, kartuşumu nasıl açarım? Ve açtıktan sonra mürekkebin çoğunu kaybeder miyim?(Millet kaynar suda gece boyu beklet falan diyor mürekkep booşalır sabaha kadar), ev günlük şekilde(solüsyon alet vs. yok) nasıl kartuşumu açarım ? :confused1:

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Kuruyan kartuşu genelde kuruyan kısımdan doldururum.

Kartuş dolum seti al bence.Böyle zamanlarda işe yarıyor. :)

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Kartuşumu doldurttum fakat eve geldiğimde yazıcı kartuşu yazmıyordu, kartuşu uzun zamandır kullanmamıştım muhtemelen kartuş kurudu, birçok yöntem söylüyorlar fakat "deneyen" kişiler yardım edebilir mi, kartuşumu nasıl açarım? Ve açtıktan sonra mürekkebin çoğunu kaybeder miyim?(Millet kaynar suda gece boyu beklet falan diyor mürekkep booşalır sabaha kadar), ev günlük şekilde(solüsyon alet vs. yok) nasıl kartuşumu açarım ? :confused1:

Ilık suyun içinde 5 - 10 dk bekletmen yeterli. Sabaha kadar gerek yok. Ondan sonra peçetenin üzerine bastır çek. Düzelebilir.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,825

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,825
Denedim fakat tam anlamıyla düzelmedi yani silinik çıkarıyor biraz zorlayacağım kartuşu :D

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kartuş mürekkebi elinize bulaştığı zaman ne ılık nede soğuk su nede özel solisyonu ile çıkaramazsınız.
Tek çare ÇAMAŞIR SUYU' dur. Kartuşa hiç bir zarar vermezken bütün mürekkep kalıntılarını eritir. Ayrıca eliniz mürekkep olsa %98 oranında çıkarır.
Çok ÇOK denenmiştir.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,825
Elim mürekkep olmuyor işte sıkıntı o, mürekkep yazma çıkış yerinden mürekkep de çıkmıyor. Süngeri kurumuş, kartuş doldurduğum yere verdim bakacaklar :)