Haber Kartal'da 5 katlı binanın balkonu çöktü

barisbiyik

Profesör
Emektar
23 Ocak 2024
1,761
62
1,999
1,658
GPUs7eSWwAAh_z3.jpg

İstanbul Kartal'da beş katlı bir binanın ikinci katındaki balkonda çökme meydana geldi. Olay sırasında balkonda kimsenin bulunmaması olası bir faciayı önledi. İhbar üzerine adrese gelen ekipler, bina sakinlerini tahliye etti ve çevrede güvenlik önlemleri aldı. Ekiplerin olay yerindeki çalışmaları devam ediyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

SPECİAL FORCES

Müdavim
Müdavim
4 Aralık 2017
6,018
5,048
1,708
29
Yeni bir fobi daha. Zamanında kontrol edilmemiş olmalı. Bugün balkon çöktüyse yarın da bina çöker. Allah korusun.

Görkem Say

Guru
Emektar
22 Nisan 2017
26,072
8
25,432
8,958
Yani en az 300bin öyle söyliyim size...

Depremde oturdugun eve hicbir sey olmasa bile muhtemelen cogu yerde ulasim durur hatta sehre giris - cikislar bile imkansiz hale gelir. Sehir icinde kalmak da cok buyuk mesele keske kurtulmayla cozulse. En az 2 hafta yetecek kadar erzak ve temiz su depolamasi lazim Istanbul'da yasayanlarin.

barisbiyik

Profesör
Emektar
23 Ocak 2024
1,761
62
1,999
1,658
Depremde oturdugun eve hicbir sey olmasa bile muhtemelen cogu yerde ulasim durur hatta sehre giris - cikislar bile imkansiz hale gelir. Sehir icinde kalmak da cok buyuk mesele keske kurtulmayla cozulse. En az 2 hafta yetecek kadar erzak ve temiz su depolamasi lazim Istanbul'da yasayanlarin.
Oda doğru birde bunun deli gibi yağmalayanları çıkacak Allah sonumuzu hayır etsin

serj

Profesör
27 Ağustos 2019
1,750
3
2,943
358
24
Bu balkon çökmesi çocukluğumdan beri bir fobimdir, şu anda bile bu tür balkonlara ayak basarken aklımdan geçen ilk şey çökmesi oluyor. Nereden geliyor bilmiyorum fakat küçüklüğümden beri takip ediyor beni bu yükseklik ve düşme korkusu.

Konuda depremden bahsedilmiş, gerçekten deprem olmadan evlerimiz çöküyor, bir de deprem olsaydı... Heybeliada'da yaşayan bir arkadaşım var, deprem sırasında adaların hâlini düşünemiyorum bile. Zaten bütün İstanbul çökecek, bir de adalara girmenin tek yolu deniz. Su baskınlarını falan saymıyorum bile. Hazırlıklı değiliz ve deprem olduğunda Türkiye hiç olmadığı kadar kötü günler görecek.