Karizma nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Öyle değil insanlar sizin yaptığınız şeyler ve bu işler sırasında verdiğiniz tepkilere göre sizin neyi sevip sevmediğize karar verir.
örnek olarak hocaya cevap vermek gibi mi mesala ? :D
Sonuçta bunu görenlere karşı bir karizma oluşturuyoruz? Amacım bu diğil sadece anlama amaçlı örnek verdim

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
örnek olarak hocaya cevap vermek gibi mi mesala ? :D
Öyle değil mesela hocaya birazcık ters bir cevap verirseniz hoca doğal olarak bu konuyu sevmediğinizi ve bu konuya tepkili olduğunu veya ters bir öğrenci olduğunuzu düşünür.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Öyle değil mesela hocaya birazcık ters bir cevap verirseniz hoca doğal olarak bu konuyu sevmediğinizi ve bu konuya tepkili olduğunu veya ters bir öğrenci olduğunuzu düşünür.
Hocam affedersiniz sizide bu sorularla sinirlendirmemişim inşAllah peki bu oluşturacağımız karizmanın sosyallikle alakası varmıdır?

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Hocam affedersiniz sizide bu sorularla sinirlendirmemişim inşAllah peki bu oluşturacağımız karizmanın sosyallikle alakası varmıdır?
Hayır hiç sinirlendirmiyorsunuz ve sosyallik sadece oluşturacağınız karizmanın oluşma hızına etkisi vardır.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Hayır hiç sinirlendirmiyorsunuz ve sosyallik sadece oluşturacağınız karizmanın oluşma hızına etkisi vardır.
oluşturacağım karizmanı asosyalken sosyal olunca edindiğim arkadaşlarımda deney yapa bilirmiyim?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Cüzdan şişik olunca karizmatik diyorlar galiba. Değilse allame-i cihan olsan yüzüne bile bakmazlar. Bu yasa günümüz anlayışının paradigmasıdır yeğenim.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
Cüzdan şişik olunca karizmatik diyorlar galiba. Değilse allame-i cihan olsan yüzüne bile bakmazlar. Bu yasa günümüz anlayışının paradigmasıdır yeğenim.
Ben cüzdanıma göre istenecek bir kişi olmak istemiyorum ama :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle bir şey imkansız sayılır.
Peki bu durumda ciddiye alınmak için yapacağım şeyler var mı? Yoksa buda mı imkansız?

Son düzenleme:

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Karizmatik olmak için, benim gibi dümdüz bakacaksınız ve ciddi olacaksınız. ? Sonra da sözünüzü dinleteceksiniz. Masaya yumruğunuzu vurduğunuz da korkmalılar. Bazen de gülümseyebilirsiniz de. ?
asd.png
fas.png

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421

yusuftokmuc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle merhabalar, çok güzel bir soru ve konu olmuş. Karizma kavramını çocukluğumda duymuştum ve o günden itibaren ilgi alanıma girmiştir.
Karizma nedir? sorusuna verilebilecek en güzel cevabın "etkileme sanatı" olduğunu söyleyebilirim. İşte, bu etkileme sanatını en iyi becerebilenler de şeytan tüyü veya kimsenin anlamlandıramayacağı düzeyde bir çekicilik oluyor.
Bu konu üzerine daha detaylı bir anlatımda bulunmaya çalıştım. İsterseniz, kişisel blogumdan okuyabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler...