Kardeşini Sevmemek...

Bu durum sizde de var mı?

• Kullanılan toplam oy
    6

Bu konuyu okuyanlar

?Eggman?

Asistan
Reaksiyon puanı
164
Öz kardeşimi sevmiyorum... Öyle kısa süreli sevmediğini sanmak falan da değil. Bildiğin sevmiyorum. Yaptığı her şey zararıma, bile bile beni sinir ediyor, onun yüzünden ben ceza alıyorum ve onun dediği her şeyi yapmak zorundayım ama o benim dediklerimi yapmak zorunda değil. Kardeş buysa hiç olmasa daha iyiydi sanki..? Neyse, bu sevmeme durumu sizce geçer mi?

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Kardeşin küçükse ona açıklayamazsın bu durumu. Sebep ailenin yetiştirme tarzı. Bir sorun olduğunu düşünüyorsan, onlarla konuşmalısın bence.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Denedim ama beni alay konusu yapıyorlar :d.
İşin zor. Olayın ciddi olduğunun farkında değiller. Belki de sen çok büyütüyorsun. Objektif olarak düşün bakalım, haklı mısın? Haklıysan biraz zorla. Ne bileyim ödev falan yapma. Yasaklara karşı gel. Tabii bunları kalıcı olarak yapma, sıkıntı olur senin için :D. Sadece durumun ciddiyetini kavrasınlar. Çünkü aynı evde ki 2 kişinin birbirini sevmemesi büyük sıkıntı bence.

?Eggman?

Asistan
Reaksiyon puanı
164
İşin zor. Olayın ciddi olduğunun farkında değiller. Belki de sen çok büyütüyorsun. Objektif olarak düşün bakalım, haklı mısın? Haklıysan biraz zorla. Ne bileyim ödev falan yapma. Yasaklara karşı gel. Tabii bunları kalıcı olarak yapma, sıkıntı olur senin için :D. Sadece durumun ciddiyetini kavrasınlar. Çünkü aynı evde ki 2 kişinin birbirini sevmemesi büyük sıkıntı bence.
Sırf daha küçük diye onun her dediğini yapacak mışım :d. "Spoiled Brat" yapmaya çalışıyorlar herhalde... Dediklerini yaparsam, annemi yeterince tanıyorsam eğer, bu sadece ceza almama yarar... Daha önce vazgeçsinler diye ödevlerimi yapmamıştım kısa bir süre, o sene bilgisayarı elimden almışlardı :(.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Sırf daha küçük diye onun her dediğini yapacak mışım :d. "Spoiled Brat" yapmaya çalışıyorlar herhalde... Dediklerini yaparsam, annemi yeterince tanıyorsam eğer, bu sadece ceza almama yarar... Daha önce vazgeçsinler diye ödevlerimi yapmamıştım kısa bir süre, o sene bilgisayarı elimden almışlardı :(.
Anlattıklarına göre işin gerçekten zor.

Başka birinden yardım almayı deneyebilirsin. Sınıf öğretmenin ya da ailenin güvendiği bir öğretmen olabilir. Ondan da bir şey çıkmazsa, tek çaren beklemek ya da daha çok diretmek. Çok fazla diretirsen, senin için de sıkıntı olur. Kısaca durum çıkmaza girer.

?Eggman?

Asistan
Reaksiyon puanı
164
Anlattıklarına göre işin gerçekten zor.

Başka birinden yardım almayı deneyebilirsin. Sınıf öğretmenin ya da ailenin güvendiği bir öğretmen olabilir. Ondan da bir şey çıkmazsa, tek çaren beklemek ya da daha çok diretmek. Çok fazla diretirsen, senin için de sıkıntı olur. Kısaca durum çıkmaza girer.
Teşekkürler tavsiyeler için :D.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,976
Kardeş işte daha aklı bazı şeyleri anlamaya yetmiyor.Sabretmen lazım.