Karbonhidrat Tozu Kullanmak Zararlı mı ? Değil mi?

Bu konuyu okuyanlar

Kıvanç Altın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Selamlar. Başlıkta gördüğünüz gibi
Karbonhidrat Tozu Kullanmak Zararlı mı ? Değil mi?
1.73 - 1.74 santimetre boyum var. Kilom 60, kilo almak istiyorum. Vücudum da %5 oranın da yağ var sadece.
Kardeşim İle beraber kullanıcam. Kardeşim 16 ben 20 yaşındayım.
"Hardline Progainer Karbonhidrat" tozunu kullanmayı düşünüyorum.
Ama ailem tavsiye etmedi.
Genin ile oynuyabilirsin dediler, ileri ki yaşlarında sıkıntı çıkabilir vs.. kullanmamı söylediler. Aklım karıştı.
Aydınlatırsanız sevinirim arkadaşlar. zararı var mı, yok mu?
Teşekkürler.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Gen ile oynama biraz abartı olmuş ? öyle kolay değil o işler.
Ama vücuda takviye gıda olarak alınan besinlerin çoğu vücut için zararlıdır, çünkü aldığınız karbonhidrat doğal olmayacak ve muhtemelen glikoz fruktoz şurubu içerecektir(İçeriğini bilmiyorum ama tahmin). Ayrıca bu tür ürünler kan şekerini ani olarak yükseltme yapar, vücut bununla baş edemediği için yağlanma yapar ki buda doğal olmayan bir yağlanma yoludur. Ayrıca ileride diyabetten tutunda bir çok hastalığa yol açabilme riski vardır. Diyetle aldığınız karbonhidratın üstüne çıkmayın.

Kıvanç Altın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Gen ile oynama biraz abartı olmuş ? öyle kolay değil o işler.
Ama vücuda takviye gıda olarak alınan besinlerin çoğu vücut için zararlıdır, çünkü aldığınız karbonhidrat doğal olmayacak ve muhtemelen glikoz fruktoz şurubu içerecektir(İçeriğini bilmiyorum ama tahmin). Ayrıca bu tür ürünler kan şekerini ani olarak yükseltme yapar, vücut bununla baş edemediği için yağlanma yapar ki buda doğal olmayan bir yağlanma yoludur. Ayrıca ileride diyabetten tutunda bir çok hastalığa yol açabilme riski vardır. Diyetle aldığınız karbonhidratın üstüne çıkmayın.
Anladım teşekkürler, o zaman doğal besinler ile kilo almaya çabalıcağım.