Kararlılık mesajı çıktı ya daha ne istiyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

legolas4444

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
249b.jpg
Kararlılık mesajı çıktı ya daha ne istiyorsunuz?

Eğip bükmeden soralım...

*

Son 5-6 yılda...

PKK’lı mı tıktık içeri?

Subay-astsubay mı?

*

Eli silahlı teröristlere habire af çıkarırken; İstiklal Madalyası sahibi Jandarma Genel Komutanı’nı hapse atıp, beyin kanaması geçirene kadar içerde tutmadık mı?

PKK’ya yataklık yaptığı için hapiste yatan kadını, çıkarıp, Meclis’e sokarken, Cumhurbaşkanı’nın masasına davet ederken; 1’inci Ordu Komutanı’nı "terör örgütü kurmak"tan içeri tıkmadık mı?

Şehide "kelle" dediği için tazminat ödemeye mahkûm olan, "Askerlik yan gelip yatma yeri değildir canım kardeşim" diyen Başbakan’a, "Bravo, aynen devam" deyip, yüzde 47 oy vermedik mi?

PKK, hastalanmaması için serçe parmağının tansiyonu bile ölçülen Abdullah Öcalan’ın saçı kesildi diye, kalkışma provası yapıp, Diyarbakır’ı yakıp yıktığında, polisin-askerin elini tutup, "Cana geleceğine mala gelsin" diyen Diyarbakır Valisi’ne "aferin" deyip, Başbakanlık Müsteşarı yapmadık mı?

Kafamızda Amerikan çuvalıyla gezerken, koordinatör saçmalığı icat edip, "Amerika bizi çok seviyor, istihbarat verecek" demedik mi?

"Amerika istedi diye harekátı kısa kestik, içerde parça bıraktık, o kampları tutmamız gerekirdi" dediği için, neredeyse "vatan haini" ilan edilen Deniz Baykal, o kamplardan gelen teröristler önceki gün Aktütün’ü bastığında haklı çıkmadı mı?

Irak’taki hacivat "Kedi bile vermem" derken; yaralı PKK’lıların tedavi edildiği Kuzey Irak’taki hastaneyi bile kendi ellerimizle yapmadık mı?

Vatandaşa zam üstüne zam geçirirken, PKK’yı koynunda besleyen Barzani’ye, Talabani’ye yarı fiyatına elektrik vermiyor muyuz?

İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de kadınları çocukları havaya uçurduklarında; besleme medyadaki arkadaşlar utanmadan, "Ne malum PKK’nın yaptığı" demedi mi?

Şehit çocukları çıplak ayakla gezerken, tabut başındaki karnı burnunda tazeler Allah’ıyla baş başa kalmışken; fitreleri zekátları Mehmetçik Vakfı yerine, Almanya’da din-iman hortumcusu olduğu alenen tescillenen Deniz Feneri’ne vermiyor muyuz?

Gariban ailelerin çocukları şakır şakır şehit düşerken, subay-astsubay çocukları oradan oraya tayin edilip, lise mezunu olana kadar 28 tane şehir değiştiriyor; yaşadıkları travma nedeniyle üniversite kazanamıyor ve onlara hiçbir ayrıcalık tanınmıyorken; "Babamın parası var, benim de bokumda boncuk var, onun için yurtdışında okuyorum" diyenler askerlikten yırtmıyor mu?

Bir zamanlar bu memlekette askerlik yapmayana kız bile verilmezken, "Popomda sivilce çıktı, bak bu da raporu" diyenler, askerlikten sıyırmıyor mu?

*

Genelkurmay, 68 kere basılan 46 şehit verdiğimiz gecekondudan bozma dandik karakolu, parasızlık nedeniyle 100 metre ileriye taşıyamadığımızı açıklarken; Genelkurmay eski Başkanı’na, korgeneral refakatinde askeri uçakla taşıyarak, 1 trilyon liralık zırhlı Audi almadık mı?

*

Neymiş efendim, terör zirvesi toplanmış, kararlılık mesajı çıkmış...

Yerim ben sizin o kararlılık diyen dillerinizi, yerim.

Yılmaz ÖZDİL

erol_1982

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Diyecek söz bulamıyorum ne güzel yazmış adam diycem.Yapılanla yazılan arasındaki rezilliği görmezden geldiğim düşünülür diye yazmıyorum.

legolas4444

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Bu adam hep doğruyu yazıyor ama Akp taraftarları nedense bu adamı sevmiyorlar.

erol_1982

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Doğru söyleyen 9 köyden kovulur legolas

Realist okumuşmudur konuyu acaba

*SiRiNe*

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Sadece konu ile ilgili yorum yapalım lütfen....!

Reallist

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
İyi edebiyat yapıyor. ama neticeleri baglarken hep fos çıkıyor. Bu arada sizde iyi gaz yiyorsunuz. Mevzu ne ödenek mi ? Peki ödeneğimize bakalım. Bakın bakalım. Kim doğruyu söylüyor. Bu yazarın geçmiş yazılarındada açıklarını çok buldum. İdda ettiği ana konular hep yalan çıkıyor. Erdoğanın geçmişteki söylemiş olduğu duymak istemediğim sözleri yazmış onlar doğru ona bir itirazım yok.

*

Genelkurmay, 68 kere basılan 46 şehit verdiğimiz gecekondudan bozma dandik karakolu, parasızlık nedeniyle 100 metre ileriye taşıyamadığımızı açıklarken; Genelkurmay eski Başkanı’na, korgeneral refakatinde askeri uçakla taşıyarak, 1 trilyon liralık zırhlı Audi almadık mı?

*

Neymiş efendim, terör zirvesi toplanmış, kararlılık mesajı çıkmış...

Yerim ben sizin o kararlılık diyen dillerinizi, yerim.

Yılmaz ÖZDİL

4'te 1'i savunmaya gidiyor

Maliye Bakanlığı sıkı bütçe politikası izlemesine karşın askerin istediği kaynak talebini geri çevirmedi. Ancak asker, talep ettiği ödenekleri bile kullanmayınca paranın önemli bir kısmı Maliye'nin kasasında kaldı. Asker, en son 2006 yılında 344 milyon YTL, 2007'de de 1 milyar 277 milyon YTL olmak üzere toplam 1.6 milyar YTL'lik bütçe ödeneğini hiçbir yerde kullanmayıp Maliye'ye geri verdi. Bu yıl da askerin 2,5 milyar YTL civarında ödeneğinin artacağı hesap ediliyor.
Kaynak

Bu arada benim hakkımda ne düşünüyorsanız Allah size daha çok versin.

aykırı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yazar çok doğru yazmış. Akp memleketin başına karabulut gibi çöktü. Yıllardır hep bir gerilim ve huzursuzluk. Bence başbakan derhal istifa etmeli hatta gerekirse amerikaya gidip bilalinin yanına yerleşmeli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...