Kamplı bisiklet turu için ne tür bisiklet alınmalı? Düşük bütçe

Bu konuyu okuyanlar

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Bisiklet toplanmalı hazır mı alınmalı? Herhangi bir bisiklete bagaj takılması yeterli mi? 1500 lira gibi bir bütçem var. Mesela ikinci el alıp bagaj taksam nasıl olur? Böyle tur yapan var mı?

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Hocam 2. el alacaksanız temiz olduğuna emin olun daha sonra alın. Aksi takdirde yüksek miktarda masraf yapmak zorunda kalırsınız. Ben olsam sıfır alırdım.

• Beğen
Reactions: bud
Reaksiyon puanı
3,027
Corelli Trivor 6 var bende, tur ve yol bisikleti olarak geçiyor. Sıfır olarak 1500TL'ye aldım. Henüz bir tura çıkmadım fakat tur için bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Arkasına bir çanta koyarsın, yama seti gibi ekipmanları da alırsan turda sorun çekmezsin. Yalnız şöyle bir uyarı yapayım yapacağın tur dağ taş içinde değilse dağ bisikleti alma. Yol bisikletlerine göre çok yorar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam 2. el alacaksanız temiz olduğuna emin olun daha sonra alın. Aksi takdirde yüksek miktarda masraf yapmak zorunda kalırsınız. Ben olsam sıfır alırdım.
Bence de en sağlıklısı sıfır almak.

Reaksiyon puanı
89
Bisiklet toplanmalı hazır mı alınmalı? Herhangi bir bisiklete bagaj takılması yeterli mi? 1500 lira gibi bir bütçem var. Mesela ikinci el alıp bagaj taksam nasıl olur? Böyle tur yapan var mı?
ben size decathlondan btwin st100 öneririm bende var alalı 2-3 ay oldu olmadı çokta memnunum fiyatı 1450 tl ömür boyu garantili garantisi sadece fabrikasyon hatalarda geçerli ilk altı 6 ilk bakım bedava

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711

Corelli Trivor 6 var bende, tur ve yol bisikleti olarak geçiyor. Sıfır olarak 1500TL'ye aldım. Henüz bir tura çıkmadım fakat tur için bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Arkasına bir çanta koyarsın, yama seti gibi ekipmanları da alırsan turda sorun çekmezsin. Yalnız şöyle bir uyarı yapayım yapacağın tur dağ taş içinde değilse dağ bisikleti alma. Yol bisikletlerine göre çok yorar.

Bence de en sağlıklısı sıfır almak.

Fiyat düşeceğinden ikinci el düşünüyordum aslında ama dediğiniz gibi arıza olursa yolda çok pişman eder.

ben size decathlondan btwin st100 öneririm bende var alalı 2-3 ay oldu olmadı çokta memnunum fiyatı 1450 tl ömür boyu garantili garantisi sadece fabrikasyon hatalarda geçerli ilk altı 6 ilk bakım bedava

Bu dağ bisikleti sanırım uzun tur için ağır olduğundan yorucu oluyormuş.

Reaksiyon puanı
3,027
O bisikletin parçalarını Btwin kendisi üretiyor. Shimano gibi kaliteli parçalar varken onları almak çok mantıklı değil bence. Üstelik 1400TL verilen bisiklette V-Fren olmamalı. Her zaman disk fren alınmalı. Bisikletin teknik detaylarını bulamadığım için daha fazla yorum yapamayacağım.

Dağ bisikleti alınacaksa Corelli Snoop 5.3 de iyidir bu arada.