Kafam çok karışık dostlar oyuna gelmek istemiyorum

Hangisi dersiniz ?

• LG G5

Kullanılan: 0 0.0%
  • Iphone 6S

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    6

littledevil_35

Öğrenci
29 Aralık 2016
3
2
3
32
Arkadaşlar herkese merhabalar. Bendeniz 5 senede mümkünse 10 senede telefon değiştiren bir kardeşiniz olarak yaklaşık 3-4 yıldır kullanmakta olduğum S4 miniyi geçen hafta kaybettim :) Haliyle telefon ihtiyacı doğdu. Telefonu sadece arama mesaj sosyal medya üçgeni içerisinde kullanan birisiyim. Kamerası beni mahcup etmeyecek çok da pahalı olmayan bir telefon istiyorum. Araştırmalarım doğrultusunda LG G5 dikkatimi çekti 2000 civarında onu almayı düşünürken az bir farkla iphone 6s dikkatimi çekti. 6s' in düşük hafızası ve sd desteğinin olmayışı beni 6s' in 64 GB modeline götürdü. 2500-2600 civarı olan bu telefona bu kadar para vermişken üzerini tamamlayıp iphone 7 32GB modelini mi alsam diye düşündüm ama bence bir telefona 3 bin lira vermek hiç akıl karı değil. Kapitalizmin oyununa geldiğimi düşündüm ne yapsam karar veremedim :D Siz değerli dostlardan da aşağı yukarı kendimi tanıttığım yazıma göre öneride bulunmanızı rica ediyorum. Çok fazla hafıza ihtiyacım yok aslında s4 minide 10 GB civarı bir kullanımım oluyordu ama bu telefonların kameraları v.s. kaliteli ihtiyacım nasıl olur kestiremiyorum. Sony HTC Samsung Huaweidir diğer yabancı markalardır düşünmüyorum. LG G5/6S/7 bandındayım. Ancak madem bu şekilde kullanıyorsun bu kadar da para verme al şu LG/APPLE telefonu diyecek olursanız da sıcak bakabilirim. Çok uzun oldu ama derdimi ancak bu şekilde anlatabildim. Vakti olup cevaplayan olursa sevinirim :)

RoketLiSaVasTReni

Profesör
2 Haziran 2014
4,758
2,554
293
123
Yani bu söz biraz değil baya sert olacak ama tamda bu konuya gidiyor be abi yazmasak olmaz.
Seninkisi kusura bakma da aynen bu hem ayranım dökülmesin hem...
Yani anlayan anladı.
Tabi konu troll de olabilir.

littledevil_35

Öğrenci
29 Aralık 2016
3
2
3
32
Yani bu söz biraz değil baya sert olacak ama tamda bu konuya gidiyor be abi yazmasak olmaz.
Seninkisi kusura bakma da aynen bu hem ayranım dökülmesin hem...
Yani anlayan anladı.
Tabi konu troll de olabilir.

Ekonomik durumum almaya müsait ama o kadar para vermek mantıklı gelmiyor. Çok fazla telefonlarla bilgim olmadığı için bilen birisinin cevabını bekledim. Aslında tam da dediğin gibi hem çok para vermek istemiyorum hem de bu telefonlar içerisinden en mantıklısını seçmek istiyorum. Bence bunda bir tuhaflık yok.

_FAUST_

Dekan
17 Haziran 2016
6,422
1,612
293
29
İ7 bu 2'sinin içerisinde alınabilecek en iyisi sanırım.:)
Tek seferde al paşa paşa kullan 2-3 sene boyunca.

bboyerman

Öğrenci
26 Nisan 2014
73
4
8
Arkadaşlar herkese merhabalar. Bendeniz 5 senede mümkünse 10 senede telefon değiştiren bir kardeşiniz olarak yaklaşık 3-4 yıldır kullanmakta olduğum S4 miniyi geçen hafta kaybettim :) Haliyle telefon ihtiyacı doğdu. Telefonu sadece arama mesaj sosyal medya üçgeni içerisinde kullanan birisiyim. Kamerası beni mahcup etmeyecek çok da pahalı olmayan bir telefon istiyorum. Araştırmalarım doğrultusunda LG G5 dikkatimi çekti 2000 civarında onu almayı düşünürken az bir farkla iphone 6s dikkatimi çekti. 6s' in düşük hafızası ve sd desteğinin olmayışı beni 6s' in 64 GB modeline götürdü. 2500-2600 civarı olan bu telefona bu kadar para vermişken üzerini tamamlayıp iphone 7 32GB modelini mi alsam diye düşündüm ama bence bir telefona 3 bin lira vermek hiç akıl karı değil. Kapitalizmin oyununa geldiğimi düşündüm ne yapsam karar veremedim :D Siz değerli dostlardan da aşağı yukarı kendimi tanıttığım yazıma göre öneride bulunmanızı rica ediyorum. Çok fazla hafıza ihtiyacım yok aslında s4 minide 10 GB civarı bir kullanımım oluyordu ama bu telefonların kameraları v.s. kaliteli ihtiyacım nasıl olur kestiremiyorum. Sony HTC Samsung Huaweidir diğer yabancı markalardır düşünmüyorum. LG G5/6S/7 bandındayım. Ancak madem bu şekilde kullanıyorsun bu kadar da para verme al şu LG/APPLE telefonu diyecek olursanız da sıcak bakabilirim. Çok uzun oldu ama derdimi ancak bu şekilde anlatabildim. Vakti olup cevaplayan olursa sevinirim :)
Dostum anladığım kadarıyla sen hem fahiş fiyat olmayan hem de performanslı bir telefon istiyorsun. Ben sana General Mobile GM5 Plus öneriyorum. Kendim kullanıyorum çok memnunum. 3bin liralık telefonların performansına kafa tutuyor. Onun dışında Xiomi Mi5 var ama yüksek SAR değerinden dolayı onu pek önermiyorum. Huawei P9 Lite da fiyat performans ürünü fakat onun da SAR değeri yüksek. Asus ZenFone 2 veya 3 alabilirsin. Gayet kaliteli performanslı bi cihazdır.

J.WinchesteR

Asistan
25 Aralık 2016
105
38
28
Genel kullanım alanın sadece bahsettiğin bu üçlü arasındaysa (Sms,arama, sosyal medya) tabi ki tercihler arasında ki en iyisi i7 dostum. Şimfi biri çıkar LG derse gerçekten anlam veremicem.

ahmetserdarlj

Öğrenci
1 Şubat 2014
4
1
3
Normalde android taraftarıyım ancak alacağım, uzun süre değiştirmeyeceğim diye düşünseydim iphone 6s-7 düşünürdüm ben. [emoji106] :)

52SakocaN52

Profesör
1 Kasım 2016
1,641
738
293
38
Uzun kullanım Apple. 6s Al kullan 32 GB . Üstüne çıkarsan amacından sapar.

G5 beğendi isen paralel ithalat 1700 lira bandında al gitsin işte.

32 GB Depolama yetmeyecekse 6s e boşuna gitme. depolama yüzünden 750 lira fark çıkarsın gerek yok.

Diğerlerine çin malı demişsin ama ne kasdettiğini anlmadım:)

Apple da Designed by Apple ün California Assembled in China dır:)

Günümüzde kötü telefon pek kalmadı. Huawei , HTC bunlar da başarılı.

J.WinchesteR

Asistan
25 Aralık 2016
105
38
28
@52SakocaN52 kardeşim İPhone 6 titreşimin çalışmaması ile ilgili bilgin var mı. Yazılımsal ihtimalden çalışmama sorunu olur mu ?

Yeri değil ama kısaca bir sorayım dedim

52SakocaN52

Profesör
1 Kasım 2016
1,641
738
293
38
M

Murat Burç

SDN Okuru
En güçlü fiyat performans ürünü ve seni ucuz yolla isteklerini karşılayan telefon hepsi buradadan 1150 TLye Xioami Mi5 öneriyorum hali hazırda çok güçlü bir telefon androidin bu sene en üst islemcisinin hafif kirpilmis versiyonunu kullanıyor Snapdragon 820

Biraz daha çıkacağım özellikler artsın dersen iyi kamera ve iyi ekran için 2200 tlye LG G5 hepsi buradada 2200 tl
iyi ses deneyimim olsun diyorsan ZTE AXON 7 2000 tl

Apple ürünü alıcam diyorsan: i7 32 veya 6s plus 32 (ikisi atasindan i7 32 alirdim )hali hazırda i7plusa çıkarsan ne ala alabilirsin.
Neden 6s önermiyorum çünkü kesinlikle parasını hak ettiğini düşünmüyorum. Optik imaj sabitleyicisi bile yok. 2500 tl verdiğimiz telefonda olsun.

HTC 10 2500 civarında uzun kullanım için iyi bir seçenek ses performansı en üst düzeyde ve senin istediklerin için 3-4 sene fazla fazla yeter.

En iyi telefon hangisi dersen bana göre S7 Edge ben ona para vermem pahalı dersen
Yine ona çok yakın sadece edge ekranı olmayan ekran boyutu ve bataryası daha küçük olan diğer herşeyi aynı olan ve bana göre de en iyi ikinci telefon olan S7 2400-2600 civarlarında geziyor.

...Görkem...

Profesör
4 Ekim 2015
2,940
779
293
Merhaba,

Şimdi sizin bu kullanım tarzınıza göre 1000-1500 tl bandında bir cihaz alırsanız fazlasıyla işinizi görür. Düşündüğünüz modeller üst seviye cihazlar ve bu cihazlar beklentilerinizi lüks'leriyle karşılar. Yani 1000-1500 tl bandındaki cihazlar sizin ihtiyaçlarınızı karşılar 2000 tl ve üstü cihazlar ise beklentilerinizi karşılamanın yanında size lüksleri sunar. Buradan kesinlikle 2000 tl üstü size lüks dediğimi düşünmeyin. Oradaki lüks ifadesini şöyle. Bu 1000-1500 tl bandındaki cihazlar sizin temel telefon ihtiyaçlarınızı karşılar. İyi bir ekran iyi bir kamera gibi özellikler ise yeni modellerde 2000 tl ve üstünde satılıyor. O nedenle iyi kameralar ekranlar ekstra ekstra özellikler bu fiyatlarda satılıyor. Birde eski üst seviye yani geçen yılın üst seviye cihazları var. O cihazların çoğu 2000 tl altına düştü. Bu şekilde de üst seviye bir cihaza 2000 tl altında sahip olabilirsiniz. Bir seçenek daha var. Hem yeni hemde üst seviye hemde uygun fiyatlı cihaz için ithalatçı garantili ürün alıcaksınız. Buna en güzel iki örnek xiaomi mi5 ile lg g5.

Bence bütçenizi 3000 tl gibi çok yüksek yerlere çıkarmanoza gerek yok. Esnafa bakın oralarda müşteri faturalı avea vodefone turkcell evkur gibi yerlerden taksitle alınmış ama kutusu dahi açılmadan satılan cihazlar var. Onlardan ucuza bulabilirsiniz. Hepsiburada'dan uygun fiyata cihaz bulabilirisiniz.

Bence 2500 tl'ye ip6s 32gb, 2250-2300 tl'ye samsung s7/sony xperia xz, 2000 tl'ye lg g5, zte axon 7.

Bu cihazların hepsigüzel. Bütçenize göre bir seçim rn makbulu olacaktır.

littledevil_35

Öğrenci
29 Aralık 2016
3
2
3
32
Öncelikle herkese teşekkürler arkadaşlar. Herkesin yorumlarını okudum ve değerlendirdim. Benim için telefonun tasarımı da tabi ki ihtiyaç kadar önemli haliyle bazı telefonları daha okurken elemek zorunda kaldım. Sony' nin yaratıcı güzel tasarımının olmadığını düşünüyorum. Ürettiği telefonlarının hepsi aynı gibi geliyor bana. Samsung artık almayı düşünmüyorum sebebi de arayüzü hangi telefon olursa olsun günün birinde patlıyor. Uzun yıllar kullanmayı düşündüğüm için LG veya Iphone düşünmüştüm. G5 in de ufak tefek problemlerini okuyunca telefondan biraz çekindim açıkcası.

Çin malı derken bir çok telefonun Çin üretimi olduğunu biliyorum. Anlatmak istediğim bu piyasada adı sanı duyulmamış denetimi olmayan kanser eden ya da patlayan telefonlar :)

Benim için sanırım her ne kadar o kadar para vermek istemesem de ekstra bir vergi çıkmadan iphone 7 32 GB almak en mantıklısı. Aslında mantıklı değil ama sanırım almayı istediğim telefon o, sizlerden gelenleri okuyunca da kararımı bu yönde verdim. Temiz kullanımda da beni bir 5 sene götüreceğini umut ediyorum. Tekrardan herkese verdiği fikirler için teşekkürler.

_FAUST_

Dekan
17 Haziran 2016
6,422
1,612
293
29
Öncelikle herkese teşekkürler arkadaşlar. Herkesin yorumlarını okudum ve değerlendirdim. Benim için telefonun tasarımı da tabi ki ihtiyaç kadar önemli haliyle bazı telefonları daha okurken elemek zorunda kaldım. Sony' nin yaratıcı güzel tasarımının olmadığını düşünüyorum. Ürettiği telefonlarının hepsi aynı gibi geliyor bana. Samsung artık almayı düşünmüyorum sebebi de arayüzü hangi telefon olursa olsun günün birinde patlıyor. Uzun yıllar kullanmayı düşündüğüm için LG veya Iphone düşünmüştüm. G5 in de ufak tefek problemlerini okuyunca telefondan biraz çekindim açıkcası.

Çin malı derken bir çok telefonun Çin üretimi olduğunu biliyorum. Anlatmak istediğim bu piyasada adı sanı duyulmamış denetimi olmayan kanser eden ya da patlayan telefonlar :)

Benim için sanırım her ne kadar o kadar para vermek istemesem de ekstra bir vergi çıkmadan iphone 7 32 GB almak en mantıklısı. Aslında mantıklı değil ama sanırım almayı istediğim telefon o, sizlerden gelenleri okuyunca da kararımı bu yönde verdim. Temiz kullanımda da beni bir 5 sene götüreceğini umut ediyorum. Tekrardan herkese verdiği fikirler için teşekkürler.
Güzel bir karar umarım pişman olmazsın.:)

52SakocaN52

Profesör
1 Kasım 2016
1,641
738
293
38

Şimdiden hayırlı olsun. Çok mantıklı bir seçim