Kadir şekerin katil olması

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
evet bi tek ben mi böyle düşünüyorum ?

bildiğiniz katildir,tahsilinin iyi olması onu aklamaz, bakın karşısındaki bıçak çekse veya sopa falan alsa hadi bıçaklarsın kendini korumak için anlarım

ama burda bıçağı çeken karşı taraf değil, cinayet aletide meyve bıçağıda değil bildiğiniz taşıması yasak olan sustalı bıçak

bu bıçak 110 liraya satılıyor Columbia Fst-1111C Italian Style Hummer Fiyatı - Taksit Seçenekleri

buradada bıçağın resmi var aynısı yani Tanık ifadeleri de dosyaya girdi!

meyve bıçağımı arkadaşlar bu ?

bakın karşı tarafıda savunmuyorum adam suç makinesi 19 tane suç kaydı var ,ama bir insanın 19 tane suç kaydı olması onu öldürme hakkını size vermez vermemelidir

eğer suç kaydı olan kişi sopa bıçak veya direk öldürme niyeti ile saldırmışsa bu kendini savunmadır, fakat burada biri farklı ifade veriyor biri farklı veriyor

adama gideceğine (niye gidersinki) direk polisi arasa daha iyi olmazmıydı ?

kadın öyle ifadeler söylemişki direk müebbet yeme tehlikesi var
bakın kadın ne demiş

'beni dövmedi dövse darp izi olurdu'
'biz evlenecektik yüzüklerimizi bile aldık'
'kadire o benim eşim sen git karışma dedim'
'yanımıza gelirken elinde siyah bıçak vardı'

bu kadının ifadesi doğru ise o zaman meşru müdafa söz konusu değil. bildiğiniz göstere göstere gelmiş

ben anlamıyorum bu olayı, caydırıcı cezalar getireceğine bu tarz adamlardan medet umuluyor, neymiş kadınların sesiymiş, oldu o zaman kabile devleti yapalım herkes tuttuğunu öpsün olurmu ?

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Cebinde bıçakla dolaşan biri zaten iyi niyetli olamaz.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Cebinde bıçakla dolaşan biri zaten iyi niyetli olamaz.
cebinde taşıyabilir ben mesela ara sıra çok amaçlı isviçre çakısı taşıyorum

sorun meyve bıçağı dediği şeyin dikiş tutmaz 23 cm sustalı çakı olması

eğer orta parmağının yarısını fazla geçmiyorsa bıçağın boyutu o zaman yasal fakat bu tarz sustalı ise cezası var (işaret parmağıda olabilir)

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
İşte o zaman çakı olmuyor, silah oluyor. Üzerinde böyle bir şey taşıyan da bunu süs olarak taşımaz. Kullanmak niyetinde olduğundan taşır.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
İşte o zaman çakı olmuyor, silah oluyor. Üzerinde böyle bir şey taşıyan da bunu süs olarak taşımaz. Kullanmak niyetinde olduğundan taşır.
sustalı taşıyorsan direk silah işaret parmağını geçiyorsa silah

ama çok amaçlı kullanıyorsan yasal zaten çok amaçlı çakı el aleti gibi ustalar bile yanında taşıyıp kullanıyor

boyutuda belli

fakat sustalı ve türevleri varsa elinde sakat iş

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Hukukcu değilim bilgimde yok ama bana göre ceza almalıdır. Yoksa bunun önüne geçilemez su istimaller çoğalır. Ölen insanın da hakları vardı ancak elinden alındı.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu olayda Kadir'in gençliğini yaktılar. 20 yaşında gencecik bir çocuk iki it kopuk yüzünden gençliğinden oldu gibi geliyor bana. Her türlü en az 10-12 sene hapis cezası verilecek gibi geliyor. Sözde kurtardığı kadında ifadesinin değiştirmiş çünkü.
Adam 32 yaşında 19 şuça karışmış Kadir'in yaşı kadar neredeyse diğer tarafta kadın 3 çocuğunu bırakıp bu adama kaçmış birlikte yaşıyorlar tencere kapak misali. Madem kavga ettiyonuz parkta ne işiniz var üstüne ölen adam Alkollü. Sağlam 2-3 görgü tanığı çıkıp Kadir'i savunmadıkça işi zor gibi görünüyor. Ama benim şahsi fiktim hapis yatmaması yönünde. Çocuk hapse düşmüş halen Üniversite hazırlık kitabı diyor Doktor olmak istiyom diyor babası çifçi yokluk içinde büyümüş flan üzüldüm gerçekten bu çocuğa.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Haberler cebinden çıkan bıçağa meyve bıçağı diyor. Yemin ederim şaka gibi bir basınımız var. Kaç kişi cebinde meyve bıçağı ile dolaşıyor merak ediyorum. Bu olayı normalleştirmek normal bir şey değil. Kadına şiddete kesinlikle karşıyım. Ama bir insanının hayatı da bu kadar ucuz olmamalı. Hukuk düzenimiz tamamen elden geçmeli.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Kadının ilk ve ikinci ifadesinde değişiklikler mevcut.Kadir suçsuz değil ama yasalara göre suçu ispatlanana kadar her birey suçsuzdur.Kadir'in yaptığı nefsi müdafaa kısmından sayılamaz.Nefsi müdafaa için Kadir'in o an ölüm tehlikesi altında olması gerekiyordu.Taşıdığı bıçağın yasak olması ve silah sayılması sebebi ile kesinlikle mahkeme tarafından suçlu bulunacaktır.Kadir kendi başını kendi yaktı bıçak taşımıyor olsaydı geleceğini karartmamış olacaktı.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Kadının ilk ve ikinci ifadesinde değişiklikler mevcut.Kadir suçsuz değil ama yasalara göre suçu ispatlanana kadar her birey suçsuzdur.Kadir'in yaptığı nefsi müdafaa kısmından sayılamaz.Nefsi müdafaa için Kadir'in o an ölüm tehlikesi altında olması gerekiyordu.Taşıdığı bıçağın yasak olması ve silah sayılması sebebi ile kesinlikle mahkeme tarafından suçlu bulunacaktır.Kadir kendi başını kendi yaktı bıçak taşımıyor olsaydı geleceğini karartmamış olacaktı.
Aynen ölüm söz konusu olmayacaktı

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Kurtlar Vadisi, Çukur, Ramo gibi dizilerin etkisi.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
buyrun detaylar ortaya çıkıyor

kadının numarası telefonunda çıktı yani o kadını tanıyor ihtimali var

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
1581786750072.png

Tam senlik bir iş Sardaukar la çok zor değil şu attığın linkleri okumak veya içindeki videoları izlemek. Başlığı gör körlemesine kopyala yapıştır yapmak tam sana yakışır hareketler. Attığın haber linkide daha önce hiç görüşmedikleri ve tanımadığı kesinleşti diyor.
Üstüne altta attığın video gerçek ifadesi ise baya haklı çıkaracak söylemler var içinde Kadir'i. Küfür etmesi saldırması yumruklaması yere yatırması flan. Videonun devamı ise fasa fiso... Boş boş konuşmuş adam.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
paylaştığın adam gerçekten çok temiz birisi galiba.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Ekli dosyayı görüntüle 87797
Tam senlik bir iş Sardaukar la çok zor değil şu attığın linkleri okumak veya içindeki videoları izlemek. Başlığı gör körlemesine kopyala yapıştır yapmak tam sana yakışır hareketler. Attığın haber linkide daha önce hiç görüşmedikleri ve tanımadığı kesinleşti diyor.
Üstüne altta attığın video gerçek ifadesi ise baya haklı çıkaracak söylemler var içinde Kadir'i. Küfür etmesi saldırması yumruklaması yere yatırması flan. Videonun devamı ise fasa fiso... Boş boş konuşmuş adam.

Evet yanlış yazmışım karıştırmışım cümleyi yanlışlıkla, olabilir.fakat bu olayı değiştirmez, ayrıca kime göre neye göre boş? Boş konuşan inkar eden laf salatası yapan sensin Bankamatikten paranı çek sen
Mesaj otomatik birleştirildi:

paylaştığın adam gerçekten çok temiz birisi galiba.
Ee ne olmuş ateist ise

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,764
Yolda böyle olayla karşılaşınca bir kimseye yardım ederken iki defa durun düşünün.
Sinirlere hakim olamayınca üzerinizde silah olsa bile ateşlersiniz. Herkesin başına gelebilecek olaydır.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Ee ne olmuş ateist ise
Düşünme yetisi olmayan bir insanın yaptığı yorumu kaynak gösteriyorsun.Daha hiçbir şeye düzgün cevap veremeyen bu kişi yaptığı podcastte hiçbir şeyi teyit etmeden sağdan soldan konuşuyor.Kadir suçsuzdur demiyorum zaten ama durumun o an nasıl yaşandığını bilmeden bir insanı direk suçlu ilan etmesi bu insanın düşünme yetisinden yoksun olduğunu gösterir.En modern Avrupa ülkesi dahil ülkemizde de geçerli olduğu gibi her birey suçu ispat edilene kadar suçsuzdur.Kadir'in telefonu dahil herşey incelenir yeterli deliller bulunursa zaten kanuna göre hakimler gerekli cezayı verecektir.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Düşünme yetisi olmayan bir insanın yaptığı yorumu kaynak gösteriyorsun.Daha hiçbir şeye düzgün cevap veremeyen bu kişi yaptığı podcastte hiçbir şeyi teyit etmeden sağdan soldan konuşuyor.Kadir suçsuzdur demiyorum zaten ama durumun o an nasıl yaşandığını bilmeden bir insanı direk suçlu ilan etmesi bu insanın düşünme yetisinden yoksun olduğunu gösterir.En modern Avrupa ülkesi dahil ülkemizde de geçerli olduğu gibi her birey suçu ispat edilene kadar suçsuzdur.Kadir'in telefonu dahil herşey incelenir yeterli deliller bulunursa zaten kanuna göre hakimler gerekli cezayı verecektir.
nasıl hiç bir şeye cevap verememiş gayette vermiş, ayrıca takip etseydin çıktığı programda cevaplarının çoğunun kesildiğini anlardın

çoğu soru ve cevabı kesip vermişler

düşünsen anlardın

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Ben gayette düşünmesini bilen bir insanım seninle burada atışmak niyetinde de değilim ayrıca.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Daha bu kişi hakkında yeterli detaya sahip olmayan TCK ve diğer müeyyideleri bilmeyen,adli delil (forensics) hakkında bilgisi bulunmayan sıradan bir insanı kaynak olarak gösteriyorsun.Yargı ceza gerekiyorsa zaten verecek.Bu podcasti yayımlayan kişi diyor ki avukat ne dediyse onu dedi, yakalanmayacağını sanarak evine gitti diye.Bu cümle bu kişi kasten adamı öldürdü ve yakalanmam bu işten yırtarım mantığı ile eve gitti demek.Zira diyelim ki Kadir bu mantıkta idi ve evine gitti.Zaten suçlu ise cezası verilecek nasıl olsa.Emin ol Türk polisinin eli armut toplamıyor enine boyuna incelenecek durum,deliller incelenecek,yargı da uygun maddeye göre yargılanacak cezası verilecek.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Daha bu kişi hakkında yeterli detaya sahip olmayan TCK ve diğer müeyyideleri bilmeyen,adli delil (forensics) hakkında bilgisi bulunmayan sıradan bir insanı kaynak olarak gösteriyorsun.Yargı ceza gerekiyorsa zaten verecek.Bu podcasti yayımlayan kişi diyor ki avukat ne dediyse onu dedi, yakalanmayacağını sanarak evine gitti diye.Bu cümle bu kişi kasten adamı öldürdü ve yakalanmam bu işten yırtarım mantığı ile eve gitti demek.Zira diyelim ki Kadir bu mantıkta idi ve evine gitti.Zaten suçlu ise cezası verilecek nasıl olsa.Emin ol Türk polisinin eli armut toplamıyor enine boyuna incelenecek durum,deliller incelenecek,yargı da uygun maddeye göre yargılanacak cezası verilecek.
Hocam anlatamazsın ona. Bu Kadir asılmalı ona göre. Yaşamaya hakkı yok mühebbet hapis flan almalı.
Terörist olsa PKK'li flan olsa YPG'li cenazesine katılmış olsa FETO'cu olmuş olsa flan Kadir serbest kalmalı diye koşa koşa onu savunurdu ama bu durumda Kadir suçlu gerekçeside attığı videodaki adam öyle diyor. Gerekçesi videodaki adamın söylemi.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
kaynak gösterdiğim yok fikir olsun diye attım

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Ancak işine geldiği şekilde cevap verenlerden farkın kalmaz o zaman bu şekilde davranırsan. Bunun gibi konulara ses çıkarırken okuduğun,gördüğün açtığım konu hakkında zerre açıklama yapmaman bu konu hakkındaki yorumlarına göre işine gelen şekilde cevap verenlerle seni aynı durumda bırakıyor. Eğer böyle biri olmadığını söylüyorsan tarafsız biçimde eleştirme yetisine sahip olduğunu söylüyorsan gerekiyorsa CHP veya başka bir muhalif parti hakkında da eleştiri yapman gerektiğini unutmamalısın. Ülkede işsizlik ve ekonomi yüzünden eleştiren muhalefet partileri neden milletvekili maaşlarının zamlanmasına hayır demiyor?

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Ancak işine geldiği şekilde cevap verenlerden farkın kalmaz o zaman bu şekilde davranırsan. Bunun gibi konulara ses çıkarırken okuduğun,gördüğün açtığım konu hakkında zerre açıklama yapmaman bu konu hakkındaki yorumlarına göre işine gelen şekilde cevap verenlerle seni aynı durumda bırakıyor. Eğer böyle biri olmadığını söylüyorsan tarafsız biçimde eleştirme yetisine sahip olduğunu söylüyorsan gerekiyorsa CHP veya başka bir muhalif parti hakkında da eleştiri yapman gerektiğini unutmamalısın. Ülkede işsizlik ve ekonomi yüzünden eleştiren muhalefet partileri neden milletvekili maaşlarının zamlanmasına hayır demiyor?
Hastamısın arkadaşım? Nerden nereye geldin

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Hasta değilim sadece konulara yaklaşım şekline dikkat çekmek istedim.

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Olaya cok vakif degilim.
Orda olanlari hicbir zaman bilemeyecegiz.
Adam belki de hayvan gibiydi buna saldiriyordu bu adam da korksun diye bicak cekti ya da kendini savunmak icin. Saplama amaci gutmedi. Ama arbede yasandi ve saplandi. Bence gercegi sadece oradakiler biliyor. Bicak kadir sekere de saplanabilir miydi bilmiyorum. Kavga gorduysen kac polisi ara sana mi kaldi onlari ayırmak. Acil bir durum ise insanlik etti kadini korumaya gitti belki de kadin bagitirken polisleri bekleyemedi belki de adam kadina kotu seyler yapacakti. Bilmiyorum neresinden tutsam bir karara varamiyorum