Kadir Şeker'e 12 yıl 6 ay Hapis.

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Kocam o sever de döver de psikolojisi işte. Kadın kocasının o yaptıklarından memnun değildi, ancak vicdanen bir yakınlık hissettiği için ölen kocasının suçlu olduğunu itiraf edemiyor.
Ne yazık ki kadın cinayetlerinin arkasında hep böyle haberler yok mu zaten ?
Nerde bir alkolik uyuşturucu bağımlısı psikopat ruh hastası 20-30 sabıkası olan adam var sevgili olurlar serseri seviyorum diye ona kaçarlar veya imam nikahı kıyarlar sonra beni dövüyor. Araya girersin kocam o siz karışmayın girmezsin başka bela :( 1-2 yıl önceleri başka bir haber vardı böyle adam eşini döverken temizlik işçisi koşuyor araya giriyor adamı biraz dövüyorlar. Karakola gidince kadın kocam o benim siz ne karışıyorsunuz deyip temizlik işçisinden şikayetçi olup kovduruyorlar :(

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Denecek bir şey yok. Gönül isterdi ki hiç ceza almasın, ancak sonuçta karşı taraftanda bir can gitti. Bu olay tartışmaya çok açık, kimine göre Kadir Şeker haklı, kimine göre öldürülen adam haklı bence ceza vermekten ziyade topluma kazandırılabilirdi. Bu cezadan sonra kadın cinayetlerinin artacağını düşünüyorum, milletin pisi pisine hapise girmek isteyeceğini sanmıyorum.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Konya'nın Selçuklu ilçesinde, Ayşe D. ve Özgür Duran arasında çıkan tartışmada şiddet gören kadına yardım etmek isteyen üniversite öğrencisi Kadir Şeker, yaşanan arbede sonucunda 19 suçtan kaydı olan Özgür Duran'ı bıçaklayarak öldürmüştü.

Olay sonrası gözaltına alınan Kadir Şeker, çıkarıldığı mahkemece, 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Not: Gerçekten üzüldüğüm bir haber :( 19 suçtan sabıkası olan gündüz vakti alkollü olup yol ortasında karısı ile kavga eden. ( Karısı daha önce başkası ile evli iken bu adama kaçmış 3 çoğunu terk edip. ) Başta kavga ediyorduk ayırmaya geldi Kadir suçsuz deyip daha sonradan ifadesini değiştirdi ve tüm suçlu Kadir Gümüş dedi :( Çocuk Üniversite sınavına hazırlanırken Doktor olmak istersen Katil olup gençliğinin baharını hapiste geçirecek...

Üzülerek söylüyorum ki o herif eşini öldürmüş olsa idi bu kadar ceza almazdı. Bundan sonra insanlardan Kadir Şeker'in yaptığı gibi nasıl yardım istemesini bekleyebiliriz ki ? Türkiye'de adalet deyince beni bir gülme alıyor. Tamamen sinirden...

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
fafkasljf allahım çıldırıcam yarın bir gün gene aynı olay yaşancak ama bu önüne gelen çapulcu mahkeme de karar verme iznine sahip olduğu ve adalet b*k gibi olduğu için hapise atılcağından korkar olaya karışmaz sonra kadıncağız ölür neden ülke yüzünden sonra erkek haber olur niye yardım etmedi diye

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
fafkasljf allahım çıldırıcam yarın bir gün gene aynı olay yaşancak ama bu önüne gelen çapulcu mahkeme de karar verme iznine sahip olduğu ve adalet b*k gibi olduğu için hapise atılcağından korkar olaya karışmaz sonra kadıncağız ölür neden ülke yüzünden sonra erkek haber olur niye yardım etmedi diye

aynen de öyle. bu kararlar yardım edecek insanlardaki yardım etme şevkini de yok ediyor. diyelim karıştın olaya adam sana da saldırdı nefsi müdafada adama attın yumruk çarptı kafayı öldü. hapise girmeyeceğinin garantisi var mı. hadi girmedin kamu davası açılsa 3 sene uğraşacaksın dava ile..
bir de kadın kocam ile erkek arkadaşımla kavga etmiyorduk vs diye ifade verse. Hapı yuttun...

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Çocuk %100 haklı, o cezayı veren hakim de %100 haklı. Ama 12 Yıl genç bir kafaya, bu tip bir şey yüzünden çok olmuş hakim amca.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ne yazık ki kadın cinayetlerinin arkasında hep böyle haberler yok mu zaten ?
Nerde bir alkolik uyuşturucu bağımlısı psikopat ruh hastası 20-30 sabıkası olan adam var sevgili olurlar serseri seviyorum diye ona kaçarlar veya imam nikahı kıyarlar sonra beni dövüyor. Araya girersin kocam o siz karışmayın girmezsin başka bela :( 1-2 yıl önceleri başka bir haber vardı böyle adam eşini döverken temizlik işçisi koşuyor araya giriyor adamı biraz dövüyorlar. Karakola gidince kadın kocam o benim siz ne karışıyorsunuz deyip temizlik işçisinden şikayetçi olup kovduruyorlar :(
Maalesef sıkıntının ana kaynağı bu bende katılıyorum o konuda size.

Deleteduser84922

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Kavga eden bir çiftin arasına girip adamın kalbine 23 cm bıçak saplamak suçtur. Kadire üzüldüm keşke yardım etmeseydi, ama maalesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bıçak bu.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Kavga eden bir çiftin arasına girip adamın kalbine 23 cm bıçak saplamak suçtur. Kadire üzüldüm keşke yardım etmeseydi, ama maalesef.

Bıçak bu.
TCK27/2 meşru savunmada sınırın aşılması mazur görülebilecek bir heyecan korku veya telaştan ileri gelmişse faile ceza verilmez.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
İyi de, darp raporu bile yok. Hem adam kadir ile kavga etmiyor ki, kadir sonradan dahil oluyor.
Arkadaşlar burada bizim konuştuğumuz Kadir özelinde başka bir konu esasında. Şimdi insan der ki savcı var hakim var ve adalet doğru bir karar verir. Malessef biz toplum olarak ki ben de buna dahilim adaletin verdiği kararlara haklı olarak güvenmiyoruz.
Yargı hiç olmadığı kadar siyasallaştı. Alt mahkeme Anayasa Mahkemesi kararına uymuyor. Kadınları öldüren ve/veya tecavüz edenlere neredeyse kanunun ön gördüğü en düşük yerden ceza veriliyor. Bunlar böyle olunca da hiç bir karara güvenmiyoruz. Mesele budur

İyi de, darp raporu bile yok. Hem adam kadir ile kavga etmiyor ki, kadir sonradan dahil oluyor.
Kadir sonradan dahil oluyor olabilir. Eğer Kadir direkt bıçağı sapladı ise haklısınız da olay öylemi gelişti.
Adam önce Kadir'e sana ne lan xxxxxxx,xxxxxxxx,xxxxxxxxxxx birader dedi. Oradan belki ikinci bir kavga başladı. Darp raporunun alınması dahi atlanmış olabilir.

Ek olarak size avukatımın anlattığı bir hikayeyi anlatayım. Müvekkilinin emekli maaşına Vergi Daire haciz koyuyor ve emekli maaşını alıyor adamın. Emekli maaşına iki şekilde haciz gelebilirmiş. birincisi nafaka sebebi ile ikincisi de sgk ile ilgili bildirimlerde usulsüzlük olması durumunda. Herneyse bu olayda ikisi de yok. Neyse vergi mahkemesine dava açılıyor ve kazanılıyor. karar kesinleşiyor ve adama ödeme yapılması gerekiyor. Vergi dairesi hala parayı iade etmemiş. Avukat gitmiş neden diye. Sebep ödenek yokmuş muş muş.

Böyle adaletin olduğu ülkede herşey tartışılır.

Son düzenleme:

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Demek ki şiddet gören bir kadın görürsek yardım etmiyormuşuz.
Hiç alakası yok. Kadir Şeker apaçık bir şekilde katildir.
Elinde silah olmayan biri tarafından şiddete maruz kalan kadını savunma, insan öldürmeyi meşru kılmaz.
Mahkeme yapması gereken güzelliği yapmış, alt sınırdan ceza vermiştir
Neden katildir?
Sustalı çakı Kadir Şekere ait..
Çıkarıp kullanan Kadir Şeker..
Kavga sırasında çakının 10 cmlik kama kısmının 8 cm ye yakınını ölenin kalbine sapladığı belirtiliyor.
Sen de silahsız şekilde müdahil olursun.
En kötü ihtimalle ya dayak atarsın, ya dayak yersin. Kimse ölmez..
Ölen kişide bıçak yok
Silah yok
Sopa dahi yok
Basına yansıyan mevcut bilgilere göre Kadir Şeker apaçık bir şekilde katildir.
Ek olarak;
"Tıp fakültesi okumak için sınavlara hazırlanan" diye ajitasyon yapılması da zırvalamanın daniskasıdır.