Kadir Şeker'e 12 yıl 6 ay Hapis.

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Konya'nın Selçuklu ilçesinde, Ayşe D. ve Özgür Duran arasında çıkan tartışmada şiddet gören kadına yardım etmek isteyen üniversite öğrencisi Kadir Şeker, yaşanan arbede sonucunda 19 suçtan kaydı olan Özgür Duran'ı bıçaklayarak öldürmüştü.

Olay sonrası gözaltına alınan Kadir Şeker, çıkarıldığı mahkemece, 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Not: Gerçekten üzüldüğüm bir haber :( 19 suçtan sabıkası olan gündüz vakti alkollü olup yol ortasında karısı ile kavga eden. ( Karısı daha önce başkası ile evli iken bu adama kaçmış 3 çoğunu terk edip. ) Başta kavga ediyorduk ayırmaya geldi Kadir suçsuz deyip daha sonradan ifadesini değiştirdi ve tüm suçlu Kadir Gümüş dedi :( Çocuk Üniversite sınavına hazırlanırken Doktor olmak istersen Katil olup gençliğinin baharını hapiste geçirecek...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Kasten Adam öldürmenin cezası 25 Yıl. Gene taksirler adam öldürme deyip iyi hal deyip mahkeme 12 yıl 6 aya düşürmüş ama genede çok bence :(

Ortalama 7-8 yıl yatıp kalan süreyi açık ceza evinde veya kontrollü serbestlik ile geçirecektir ama genede çok bu çocuğa gerçekten üzücü :(

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Tüm suç ifadesini değiştiren kadın da :( Kavga ediyorduk Kadir Ayırmaya geldi suçsuz öldürme niyeti yoktu dese çocuk ceza flan alamyacaktı.
Ama ifade değiştirip yaktı çocuğun başını. Hem yol ortasında kavga ediyorlar hemde yardıma gelen çocuğun başını yakıyorlar.

Reaksiyon puanı
221
Ve o sözler çınlar kulaklarımızda;
Adalet sözde mülkün temeli, tıkamış kulağını duymaz ne dediğini!

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Katili bu kadar başa çıkarmamalıyız. Ortada kadına şiddet gibi büyük bir yanlış olsa da dünyada insan canına kıymaktan daha büyük bir suç(ya da inançlara göre günah) yoktur. Yanlışa yanlışla verilen karşılık bu kadar methedilmemeli. Yanında sustalı taşıyıp, silahsız bir insanı öldüren insan kahraman değil, olsa olsa en az o kadına şiddet uygulayan kadar canidir.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Keşke bıçaklayıp öldüreceğine bir tane yumruk atsaymış.Artık bir kaç yıl zamanını hapiste geçirecek.☹?

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Konya'nın Selçuklu ilçesinde, Ayşe D. ve Özgür Duran arasında çıkan tartışmada şiddet gören kadına yardım etmek isteyen üniversite öğrencisi Kadir Şeker, yaşanan arbede sonucunda 19 suçtan kaydı olan Özgür Duran'ı bıçaklayarak öldürmüştü.

Olay sonrası gözaltına alınan Kadir Şeker, çıkarıldığı mahkemece, 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Not: Gerçekten üzüldüğüm bir haber :( 19 suçtan sabıkası olan gündüz vakti alkollü olup yol ortasında karısı ile kavga eden. ( Karısı daha önce başkası ile evli iken bu adama kaçmış 3 çoğunu terk edip. ) Başta kavga ediyorduk ayırmaya geldi Kadir suçsuz deyip daha sonradan ifadesini değiştirdi ve tüm suçlu Kadir Gümüş dedi :( Çocuk Üniversite sınavına hazırlanırken Doktor olmak istersen Katil olup gençliğinin baharını hapiste geçirecek...
Adalete bak.

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
herkes kendi adaletini kendisi tahsis etmeye kalkarsa bu ülkede herkes birbirini gebertir. eğerki karşıdaki adamı sadece döverek etkisiz hale getirseydi veya bir şekilde polis gelene kadar hareketsiz bıraksaydı o zaman elbet ceza almazdı. kimsenin kimseyi öldürmeye hakkı yok. adamın kadına şiddet uygulaması ayrı değerlendirilmesi gereken bir durum, adamın gidip birini bıçaklaması ayrı değerlendirilmesi gereken bir durum.

herkes ülkede hukukçu olduğu için ve adaleti kendi düşünceleri zannettiği için bolca laf söyleniyor ama boşuna 4 yıl eğitim alınmıyor ve boşuna en ağır bölümlerden biri değil hukuk. ülkede herkes her mesleği biliyor yapıyor evelallah

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,749
Neden... Belki de bu onların ilk kavgası değildi, ölmeseydi belki de son kavgalarda olmayacaktı.
Elbette ki kadına şiddet kabul edilemez ama, her şiddet uygulayanı öldürmekte kimsenin görevi değil.
Öldürmesi doğru değil ama şiddete kimse sessiz kalmamalı.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
İsteyerek veya istemeyerek başkasının canını almak insanı katil yapar.
Maktulün alkollü olması , olmaması suçlu olması olmaması bunu değiştirmez.
Umarım aldığı ceza ahireti için keffaret olur, yoksa dinimizin öngördüğü cezalar daha ağır.
Allah affetsin...

Son düzenleme:

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Aile içi tartışma ve kavgalara karışmamak gerektiğini bir kez daha öğrendik.

Kadir'in bıçak taşıması ve bıçak kullanması da normal değil tabi. O da ayrı bir mevzu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Kadir'in bıçak taşıması ve bıçak kullanması da normal değil tabi. O da ayrı bir mevzu.

Bu haber eğer adam ile kadın sokakta tartışırken birden kavgaya dönmüş ve öldürmüş şeklinde olsaydı Kadir Şeker oradan görüp uzaklaşan tek kişi şeklinde olsaydı yorumlar ne olurdu acaba çok merak ediyorum...

Hakimler savcılar en alt sınırdan vermeye çalışmış cezası ama genede 12 yıl 6 ay bana çok geliyor benim gözümde. 19-20 suçtan sabıkası olan uyuşturucu kullandığı iddia edilen gündüz vakti alkoll alan eşine sokak ortasında bağırıp çağıran kavga eden evli ve 3 çocuğu olan bir kadının yanına kaçtığı ve birlikte yaşadığı adam ile 20 li yaşlarında gencecik bir çocuk okul hayatında çok başarılı doktor olmak istiyor dershaneye giderken başına bu olay geliyor :( Gitti gençliğinin baharı... Kariyet hedefi ne için kim için . Sokakta avaz avaz bağıran ve yardımına koştuğu kadın için :( Sonra karakolda ifadesini değiştiren kadın için...

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298

Brom bak o adetleri bırak sen ortada kadına şiddet varsa herşeyi yaparım

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Brom bak o adetleri bırak sen ortada kadına şiddet varsa herşeyi yaparım
Kadın ifadesini değiştiriyor ve gencecik adam mal gibi ortada kalıyor. O yüzden bu tür olaylarda iyilik yapmaya gerek yok. Arasın polisi, polis gelirse gelsin. Gelmezse de yapacak bir şey yok.

Gencin yanında bıçak taşıması da anormal. Mesela ben niye taşımıyorum? Hadi taşıdı diyelim. Meşru müdafa dışında o bıçağı kullanmaması gerekirdi.

Şimdi bedavadan hayatı karardı gencecik yaşta.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Olayla ilgili şu Twiti bırakıyorum.

Üstelik taşınan bıçakta kelebekmiş. İfadesinde elinde tespih gibi sallamak amacıyla internetten aldığını söylemiş. İşlerin bu raddeye gelmesini sağlayan etken de büyük ihtimalle bıçağın bu kadar tehlikeli olması.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Olayla ilgili şu Twiti bırakıyorum.

Üstelik taşınan bıçakta kelebekmiş. İfadesinde elinde tespih gibi sallamak amacıyla internetten aldığını söylemiş. İşlerin bu raddeye gelmesini sağlayan etken de büyük ihtimalle bıçağın bu kadar tehlikeli olması.

Ağzı olan konuşuyor sanki. Bu tweet i atak kim yetkili biri mi ?
Nerede demiş bıçağı tespih sallamak için aldım flan diye ? Cinayet aleti bıcak bu altta resmini attım hiç sallanacak tipte bir bıcak mı. Taşıması yanlış mı yanlış kullanması yanlış mı yanlış. Ama verdiği ifade. Bazen dershanede derslerinin gece geç bittiği ve yakın zamanda gece önünü tinercilerin kestiği o yüzden korktuğu için yanında bıcağı taşıdığı şeklinde ifadesi var.

1602719127868.png

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ağzı olan konuşuyor sanki. Bu tweet i atak kim yetkili biri mi ?
Nerede demiş bıçağı tespih sallamak için aldım flan diye ? Cinayet aleti bıcak bu altta resmini attım hiç sallanacak tipte bir bıcak mı. Taşıması yanlış mı yanlış kullanması yanlış mı yanlış. Ama verdiği ifade. Bazen dershanede derslerinin gece geç bittiği ve yakın zamanda gece önünü tinercilerin kestiği o yüzden korktuğu için yanında bıcağı taşıdığı şeklinde ifadesi var.

Ekli dosyayı görüntüle 119799
DHA, ifade verirken bu cümleleri kullandığını söylüyor. Ek olarak, bıçağı ne amaçla almış olursa olsun ben şahsın niyeti kötü demiyorum. Ancak bu olay Avrupa'da olsa büyük ihtimalle yine ceza uygulanacaktı. Cezanın miktarı fazla mıdır, az mıdır orası tartışılır işte.

EkTyzQEXsAAea6r.jpg

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Duruşmada ki İfadesi
1602720428064.png

1602720447298.png

İşte Çocuğu bitiren kadının şu ifadesi. Elinde bıçak ile geldi dediği an iş bitiyor :( Ama ilk ifadesinde bıçak flan görmedim demiş Ve ilk ifadesinde darp edildim derken 2. ifadesinde darp flan yok aile içi ufak kavga diyor :( Ayrıca diğer en önemli fark ilk ifadesinde Kadir beni kurtarmaya çalıştı deyip 2. ifadesinde hiç gerek yoktu gereksiz Kadir geldi flan şeklinde ifade veriyor :( Eğer bu kadın yalan ifade verdiyse yazık günah nasıl can verecek nasıl bu hak ile ölecek gerçekten çok merak ediyorum. Eğer ifadesi doğru ise 12 yıl yatacak artık çocuk yapacak bir şey yok...

1602720510569.png

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Duruşma devam ettikçe, ifadenin değiştiğini biliyorsunuz değil mi? Yani ortada tek bir ifade yok. Dedektifçilik falan oynamayacağım da, birisi seni o kadar dövüyor sende bıçak çıkarıyorsun ve sonra yanlışlıkla düşüyorsunuz tamam. Seni döven adam yere düşmüş ve bir daha kalkamamış, senin bıçaklı elinde de kan var. Yani olay yerinden dümdüz kalkıp gitmek, yerdeki adama da hiç bakmamak bana çok ilginç geliyor. Tamam belki olayın şoku ile oldu bunların hepsi diyebiliriz de, elinin kesilmediğini anlaması için akşamı mı beklemesi gerekiyordu. Bakın ben arkadaş suçlu, niyeti kötü demiyorum. Ancak bu tarz olaylarda doğru ifade vermemek-verememek, olay yerinden ayrılmak ve polisle doğrudan iletişime geçmemek işleri her zaman daha da zorlaştırır.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu olay yerinde olan kadın Müge Anlıya çıkması lazım bence. 2 güne işin aslı astarı nedir anlaşılır. Açıkçası kadının bunca ay oldu 1 tane kanala TV programına veya gazeteye röportaj vermemesi flanda ilginç neden ifadesini değiştiriyor 4 farklı yerde değiştiriyor birde. Madem adamı seviyordun ve suçsuz yere Kadir Şeker bilerek bıçakladı öldürdü çık söyle bir yerde.

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Yardım etmeseydide afedersiniz haberlere önünde kadını dövüyorlar insalığın bir kere daha öldüğünü gördük diye çıkardı. Demekki karışmamak gerekiyormuş. İyilik yap denize at.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yardım etmeseydide afedersiniz haberlere önünde kadını dövüyorlar insalığın bir kere daha öldüğünü gördük diye çıkardı. Demekki karışmamak gerekiyormuş. İyilik yap denize at.
Ben 10 tane bu tarz olaya şahit olduysam, en az 7 tanesi benim kocam-sevgilim sen karışamazsın ile bitti. Kadınların şiddet görmesini asla istemiyorum, ancak sokak ortasında bir daha bu tarz bir olay görsem hemen müdahale etmeye çekinirim açıkçası. Ülke öyle bir duruma geldi çünkü.

Bu olay yerinde olan kadın Müge Anlıya çıkması lazım bence. 2 güne işin aslı astarı nedir anlaşılır. Açıkçası kadının bunca ay oldu 1 tane kanala TV programına veya gazeteye röportaj vermemesi flanda ilginç neden ifadesini değiştiriyor 4 farklı yerde değiştiriyor birde. Madem adamı seviyordun ve suçsuz yere Kadir Şeker bilerek bıçakladı öldürdü çık söyle bir yerde.
Kocam o sever de döver de psikolojisi işte. Kadın kocasının o yaptıklarından memnun değildi, ancak vicdanen bir yakınlık hissettiği için ölen kocasının suçlu olduğunu itiraf edemiyor.