Kadın patrona tecavüz davası

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Kadın patrona tecavüz davası

• <LI class=haberci>javascript:SearchBySource('');
  • 14.01.2011
26 yaşındaki mimar, 38 yaşındaki kadın patronunun cinsel saldırı ve tacizlerine uğradığını öne sürerek şikâyetçi oldu. Suçlamayı reddeden kadın patron hakkında 9 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı
İzmir'de savcılığa başvuran 26 yaşındaki mimar U.Ü. Alsancak'ta bulunan 38 yaşındaki kadın mimar M.Z.'ye ait iç mimarlık şirketinde çalıştığını ve patronunun cinsel saldırısına uğradığını söyledi. Tacizin cinsel içerikli mesajlarla başladığını öne süren U.Ü., yaşadığı olayları şöyle anlattı: "O mesajları görmezlikten geldim. Bir gün odasında beni elle taciz etti. Tepki gösterince cinsel eğilimimin farklı olup olmadığını sordu. Bu soru zoruma gittiği için tacizine boyun eğdim. Ardından ustaların yaptığı işi denetlemek için lüks bir villaya gittiğimizde yalnız kalınca üzerime saldırdı. Elinden kurtulup uzaklaştım. Bana beni istediğini söyledi. Ben ise istemediğimi söyledim." Kapıya yöneldiğinde patronunun "Bu kapıdan çıkarsan sabah sakın işe gelme" dediğini öne süren U.Ü., şöyle devam etti: "Çalışmak zorunda olduğumu biliyordu ve bunu her tacizinde kullanıyordu. 'Kurtulurum' düşüncesiyle onunla birlikte oldum. Ama sonraki günlerde de her fırsatta saldırdı. Evlenmeyi düşündüğüm kişiden ayrıldım. Karşı cinsle olan ilişkilerimde psikolojik sorunlar yaşamaya başladım. Şikâyetçiyim."

'ELEKTRİK ALDIM AMA İFTİRA'
İddiaları reddeden M.Z. ise "Sadece bir ara pozitif elektrik aldım ve ona düşünce olarak açıldım. Mesajları düşüncesizce davranarak gönderdim. Sanırım işten çıkartılacağını düşünerek istifasını verip şikâyette bulundu. İftiradır" dedi. Savcı iddiaları ve cep telefonu mesajlarını dayanak göstererek M.Z. hakkında, "cinsel saldırı" dan 7 yıl, "cinsel taciz"den 2 yıl olmak üzere 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

FİLME DE KONU OLMUŞTU

Başrollerini Michael Douglas ve Demi Moore'nun paylaştığı Taciz adlı film kadın patronunun tecavüz ve şantajına maruz kalan bir çalışanın, kurtulmak için harcadığı çabayı anlatıyordu.
http://www.sabah.com.tr/Yasam/2011/01/14/erkek_calisandan_kadin_patrona_tecavuz_davasi

ulass09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bakarmısın kurtulurum die birlikte olmuş :D:D

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
saçmalık 26 yaşında mimar işini düzgün yapıyorsa 3 günde iş bulur

thetiduygu

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Ben sanmıyorum kadın bir patronun erkek çalışanına cinsel tacizde bulunacağını.Adamın acil paraya ihtiyacı olduğu için iftira ederek dava açmış olabilir..

Reaksiyon puanı
188
Ben sanmıyorum kadın bir patronun erkek çalışanına cinsel tacizde bulunacağını.Adamın acil paraya ihtiyacı olduğu için iftira ederek dava açmış olabilir..

Niye? Taciz sadece erkeklerin yapacağı bir şey bahanesi ile cevap vereceksen hiç verme lütfen...

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kadınlar öyle şey yapmaz :dil:

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
olay ülkemizde olsaydı,haberden sonra o şirkete en az bir milyon tane cv bırakılırdı :D

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Deneme demeyin bu konunun sonu kilit sonra konuları açıp cevap yazıp kilitliyorlar tekrar cevap gelmeden =P

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
Eğer haber gerçekse bu mimarda bir sorun var demek ki....
Ne kadar güzel işte bak patroniçe seni beğenmiş vede ....

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
bence biraz kafayı kullansaymış mimarın maddi durumu baya bi düzelirmiş :D

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
olmaz olmaz demeyelim olur valla niye olmasın sadece erkeklerin mi cinsel arzuları var kadınlarında var :d