Kadın Neden Dekolte Giyinir?

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Kadin neden dekolte giyinir?..

Kadin dekolte giyinirken, yanindaki erkek neden o dekolteden hoslanmaz?..
Yanindaki erkek o dekolteden hoslanmazken, kadin neden azicik bir parca daha dekolte giyinebilmek icin cirpinir durur?..

Erkek, neden "o.... lar gibi acma orani burani" diye bagirirken, kadin dekoltesinden yine vazgecmez?..
O dekolte, o seksapel giyim kadin icin, ugruna, genc kizken babasindan azari, kadinken ise kocasindan zilgiti yese de asla vazgecmeyecek kadar onemlidir..

Genc kiz ne babasinin uyarilarini, ne annesinin telkinlerini dinler...
Alisveris ederken, etegin bir parca daha mini olabilmesi icin onlarcasini dener...
Aldiktan sonra, etegin minisinin baba tarafindan fark edilmemesi icin dua eder.
Dua kabul olur, etek baba tarafindan fark edilmezse, bu kez disarida arkadaslari tarafindan fark edilsin diye dua edilir.
Babanin gormediginin arkadaslar tarafindan gorulmesi istenir...
Babanin begenisinden uzaklasmadan, cevrenin maksimum begenisi amaclanir.
Ne babanin zilgiti, ne kocanin diriltisi kadini dekolteden kolay vazgecirmez...
Vazgecenler ruhlarini sindirmis gibi gorunurler...

Etegin minisinde, gogusun ya da sirtin dekoltesinde, dusuk belli jean'in uzerine cekilen g-string'de, ya da cok seksi bir bikinide genc kiz ya da kadin hayat bulur.
Fark ettirmek istese de bulur, fark ettirmek istemese de bulur...
Erkeklerin yureklerini hoplatmak, kadinin egosunu tatmin etse de, dillerini hoplatmak kadinin egosunu uzer...

Begenilmenin hazzini yasamak ister, ama laf atilmanin hanzolugunu yasamak istemez...
Genel olarak yurek hoplatmayi istese de, ozel olarak bacaklarina ya da goguslerine gozlerin dikilmesinden haz etmez...
Ayi gibi gozlerin onu dikizlemesinden rahatsiz olur...
Mini etek giyerken, oturdugunda bacaklarini kapatmaya calismasi bundandir...
Kadin da her insan gibi begenilmek ister...
Zekasiyla oldugu kadar, guzelligi ve disiligiyle de alkislanmak ister...
Erkekse bunu baska kadinlarda anlar, kendi yanindaki kadinda anlamaz.
Baska kadinlara karsi sonsuz hosgoru gosterir, kendi yuregini de hoplatirken, yanindaki kadinin hoplatmalarina kesin bir set ceker...
Kizinin hoplatmalarina duvar orer...
Ne yanindaki kadina cektigi setler, ne kizina ordugu duvarlar fayda vermeyince, sonsuz uzuntulere sevk olur...
Aksam cikarken dekolteye fazla bir sey demese de, icki icip, bir de adamlarin bakislarini gorurse zivanadan cikar...
Zivanadan cikinca, kavga cikar...
O kadina, o...'yla baslayan veciz ifadeler ettikce, kadin da onun erkekligini asagilayici sozcukler sarf eder...
Bu durumlarda kavga siddete gider...
Erkek icin agir tahrik diye ifade edilen durumlar bu erkekligin asagilanmasi durumlaridir...
Genelde morarmis bolgeler, gorunmeyecek makyajlarla ortulur...
Bir sure sonra erkek dovdugunden utanir...
Kadinsa beni acik giyindigim icin dovdugune gore, kiskaniyor, demek seviyor yargisina kapilip, hafif yollu cilvelesir...
Ancak olay hicbir sekilde degismeyecektir...
Kadin her bakimdan begenilmek isterken, erkek yanindakinin seksapel olarak begenilmemesini isteyecektir...
Erkek neydi benim bu basima gelenler derken, kadin da neydi benim bu basima gelenler diyecektir...
Gelen sey aynidir, ancak kadinla erkegin bas lari farklidir...
Farkli bas lar da olayi farkli algilamaktadir...
Farkli ya da farksiz durum fark etmeyecektir...
Genc kiz once babasindan sonra sevgilisinden ya da kocasindan firsat buldukca, disiligini gosterecektir...
Erkek baska disilere agzi acik bakarken, kendi disisini sakinmaya calisacaktir...
Kavga kacinilmaz olacaktir...

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
güzel bi yazı beğendim doğru da buldum bakaılm ne yorumlar gelecekkk

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
Begenilmenin hazzini yasamak ister, ama laf atilmanin hanzolugunu yasamak istemez...
Genel olarak yurek hoplatmayi istese de, ozel olarak bacaklarina ya da goguslerine gozlerin dikilmesinden haz etmez...
Ayi gibi gozlerin onu dikizlemesinden rahatsiz olur...

Beğenilmenin hazzını yaşamak istiyor.. Bakanlarda beğeniyo demeki..
Şaka bi yanada ;
Mini etek giy.. Göğüs dekolten olsun ama ayı gibi bakılmamasını bekle "günümüz koşullarında.." bakarlar ablacım, Dindarıda bakar O da bakar buda bakar.. Hayır bakmam deselerde Erkek nefisidi bakar.. Ayı gibide bakanlarda olur laf atarlarda hatta İstanbul gibi memleketteysen tacize bile uğrarsın.. Acı.. Ama gerçek..

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
bence gereğinden fazla açık giyinmemek dekolte vermemek daha iyi.düşünsene sadece sevdiğin beraber olduğun erkek görüyor seni sen sadece ona özelsin başkalarına deil

cekcek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yalnız kendiğini beğendirmek ile teşhircilik Arasında ince bi fark var.bayanun hangi amaçla yaptığını algılayabilmek önemli bence.buda cok zor

sazan06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mahkemede tecavüz sanığı tinerci çocuklar: ama hakim bey amca onlarda mini mini giymesinler...

liparit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bile bile lades demek gibidir"dekolte giyinipte çevredekilerin bakışlarından rahatsız olmak".

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yorumlarımızı dikkat edelim.Bayan arkadaşlarımızın olduğunu unutmayalım. :)

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
bence gereğinden fazla açık giyinmemek dekolte vermemek daha iyi.düşünsene sadece sevdiğin beraber olduğun erkek görüyor seni sen sadece ona özelsin başkalarına deil

ooo Tam aklımdan geçeni yazmışsın :D Neyse yazmama gerek kalmadı :D

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ben anlamadım Bu kadınları Bişeyi hem istiyor hem istemiyor. Oramı buramı açıcam diyor ama kimse bakmasın diyo :D Bu kadınları anlamak gerçekten zor. Aklıma bir fıkra geldi konuyla alakalı.

Adamın biri sihirli lambayı bulur ve ovalar içinden cin çıkar. Çıkan Cin, dile benden ne dilersen. Ama 1 hakkın var der.
Adam da O zaman bana 1000 Km uzunluğunda 5 km genişliğinde taştan bir köprü yap der.
Cin, Ohaa der o kadar uzun ve geni köprüyü yapmam imkansız nerdeyse başka bir dilek dile der.
Adam, o zaman bana öyle bir ilim ver ki bu kadınları anlayabileyim der.
Cin durur ve derki, şu köprünün uzunluğu kaç km olcak demiştin?

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Başkaları tarafından beyenilmek her zaman güzeldir. Ama emin olun bunu her tarafını açmadan da yapabilirsin ....

Dekolte güzeldir ama fazlaya kendini teşir etmeye gerek yok.

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Başkaları tarafından görüntün için beğeniliyorsan emin ol hiç bir işe yaramaz zaten,Zeka ile beğenilmek varken değil mi ? :)

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Başkaları tarafından görüntün için beğeniliyorsan emin ol hiç bir işe yaramaz zaten,Zeka ile beğenilmek varken değil mi ? :)

Kesinlikle Stone :icon_:

Ama dekoltenin kadını daha güzel gösterdiğini düşünüyorum.

Ama önceki yazımda ki gibi aşırıya kaçmadan .... :turned:

Son bişe benim erkeğim bana giyme derse giyerim karıştırmam. Zaten onun beyenmediği şeyi istemediği şeyi yapmamaya çalışıım illa teşir ediceksem kendimi de ( ki aslaaa ) ondan ayrılırım başkasıyla çıkarım :D :D

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Abartıya kaçmadan Tabiki güzel yaa ona sözüm yok işte :D Ama bazıları var bikini giyse daha hayırlı olurmuş diyorum :D:D:D

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Abartıya kaçmadan Tabiki güzel yaa ona sözüm yok işte :D Ama bazıları var bikini giyse daha hayırlı olurmuş diyorum :D:D:D

:D :D bak ne dikkatimi çekti buraya giymesin falan yazanların çoğunu adı bilinmeyen hatunlarda gezinirken görüyorum :D Ne ilginç dimiii

Bideee bayanlar açık giyerse giysin siz erkekler neden hormonlarınıza hakim olamıyorsunuz ???

Aslında ben artık böle düşünüyorum sizene yahuu giyecem ben bakmasana !!!! :donatello::donatello: :razz::razz::razz::razz::razz::razz:

Bu neden olmuyor ?? Yani çözüm kadınlar giymesin değilde erkekler bakmasın olsa ??

Şu başlık dekolte giyen kadına erkek NEDEN bakar ??? kendi sevgilisine ve kız kardeşine neden giydirmez neden olmasın ??

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Bu konu tartışılır tabiki :D ama bi söz vardır çok severim : "Açıktan olan şeye bakılır." :D:D:D

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Bu konu tartışılır tabiki :D ama bi söz vardır çok severim : "Açıktan olan şeye bakılır." :D:D:D

Ama kendi sevgilinize bakan olursa :ph34r: :wheelchair: neyseeee bu konu çok tarrtışılır en iisi biz kadınlar düzgün edeplş giyinelim :)

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Sevgilim olmadığı için bi problem yok :D:D:D

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Hahahaha :D Olmasın zaten Katlanamaz bana garibim :D:D:D

burock

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Açana bakarlar.Sonra neden baktın hayvanmısın gibisinden tepki çok yersiz.
Madem baktırmak istemiyosun açma.İnsanlar çeşit çeşit öle çaktırmadan bakanıda var gözünü dikip pür dikkat bakanıda..hatta bakmakla kalmayıp laf atanıda. :)

Öyle açık giyineceksen bunlara hazırlıklı olacaksın ;)

eF.E

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Kadın neden dekolte giyer?..tabiki ilgi çekmek için

Ben giyerim ama onlar bakmasın..buda hikaye kısmı

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175

Çok doğru. Zaten bu anlamda kadın ve erkeğin de hem biyolojik hem de sosyolojik farkları olduğunu görüyoruz. Çünkü kısa pantolon giyen erkeğe kimse bakmaz. :)

Radon sen İstanbulda mısın bu arada? Bilseydim bir merhaba derdim geçen hafta. :)

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Dekolte nedir ??

Ben halen cevap alamadım :D

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Dekolte nedir ??

:D:D:D abi orasını burasını açıyorlar yaa kızlar :D :D

ya bişe diyecem neden kabul etmiyorsunuz bi erkek olarak açarsa bakarım açmasın diyorsunuz ????

BAkmayın kardeşim gözlerinize sahip çıkın aaaaaa :razz::razz: :icon_:

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Dekolte nedir ??

google a direk dekolte diye yazdım
anlamına dair bişi çıkmadı :D

anlam olarak çıkan şey şumuş :stuart:

Fransızca 'yaka ve kol açıklığı' anlamına geliyor. Ama firmalar 'dekolte'ye çok farklı anlamlar yüklüyor. Sırt, göğüs, bel hatta ayak parmakları dekolte kavramının içine giriyor ve buralardaki açıklıklar hoş karşılanmıyor.

Özellikle parmak arası / önü - arkası açık ayakkabılar, göbeği, sırtı ve göğsü açıkta gösteren kıyafetler, aşırı makyaj ve abartılı takılar ile süper mini etekler hem firmanın ciddiyetini bozduğu hem de çalışanın motivasyonunu düşürdüğü gerekçesiyle firmalarda yasak. Bunlara göz alıcı renkte kıyafetler de dahil.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen olay da firmalardaki dekolte kavramını gündeme getirdi. Kıyafeti dekolte olduğu gerekçesiyle Erzurum Valiliği'nce işten çıkarılan sekreter, girdiği hukuk mücadelesinden galip çıktı. Yargıtay, görevine iade edilen sekretere çalışmadığı süre içinde verilmeyen maaşın da ödenmesini kararlaştırdı.

İş disiplini, kurum kimliği...

Bu olay işte ne giyilip ne giyilmeyeceğini de tartışma gündemine getirdi. Modacılar çalışanların istedikleri kıyafetleri giymeleri gerektiğini savunurken, yöneticiler bir iş disiplininin olduğunu ve kurum kimliğine uygun olan kıyafetlerin giyilmesi gerektiği üzerinde duruyor.

Örneğin Zorlu Holding İnsan Kaynakları Koordinasyon Müdürü Arzu Uğur, holding bünyesinde açık ayakkabı, dağınık saç, abartılı makyaj ve çok göz alan renklerde giysilere izin verilmediğini belirtiyor. Uğur, holdingte bu kuralların ciddiyeti ve disiplini sağlamak için gerekli olduğunu belirtiyor.

Koyu takım elbiseler

Personel Yöneticileri Derneği (Peryön) Genel Müdürü Feride Özel ise dekoltenin sınırının olmadığını belirtiyor. Özellikle kurum kültürünün ağır bastığı holdingler ve şirketlerde kıyafet yönetmeliği hazırlandığını dile getiren Özel, 'Koyu renk ceket pantolon - etek, açık renk gömlek ve kravat, toplu saçlar ve abartısız makyaj kıyafet yönetmeliklerinde yer alır' diye konuşuyor.

Bu tarz kısıtlamaların amacının çalışanı disiplin altında tutmak olduğunu ifade eden Özel, 'Firmalar kıyafetler nedeniyle düşen motivasyon durumunu serbest kıyafet günleriyle aşmaya çalışıyorlar. Bu şekilde çalışanın firmaya karşı aidiyet hissi artıyor' diyor.

Bir günlük kıyafet sefası

Serbest kıyafet günü uygulayan firmalardan biri Anadolu Grubu. Grubun İnsan Kaynakları Koordinatörü Lütfi Fırat cuma günlerini merkez ofiste serbest kıyafet günü olarak belirlediklerini ama burada da bazı sınırların olduğunu belirtiyor: 'Serbest kıyafetten kastımız daha rahat ve spor kıyafetler. Sınır koyulmazsa disiplin sağlanamaz. Gerektiğinde çocuğunuza da sınırlamalar getiriyorsunuz yanlış bir şey yapmaması için. İş yaşamı da öyle; sınırlama getirmezseniz disiplini kaybedersiniz.'

'Çalışana azap çektirmeyin'

Firmaların çalışanlara uyguladıkları kıyafet yönetmeliklerinin çalışanın motivasyonunu bozduğunu belirten modacı Bahar Korçan, 'Bırakın insanlar özgür olarak hareket etsinler. Onları dar kalıplara sokarak verim elde edemezsiniz' diyor. Dekoltenin dış görünüşle ilgili olmadığını savunan Korçan, 'Her yeri kapalı olan bir kadın da insanlara çok seksi gelebilir. Dekoltenin sınırı yoktur. Yani bizim bildiğimiz anlamda sadece sırtı, göbeği ya da göğsü açıklık dekolte anlamına gelmiyor. Saç toplayış, fular takış şekli bile dekolte olabilir' diye konuşuyor.
Firmalarda insanları kalıplara sokan kıyafet yönetmeliklerini de çok anlamsız olduğunu dile getiren Korçan, 'Bırakın insanlar nasıl hissediyorlarsa öyle giyinsinler. Çalışana azap vermenin ne anlamı var bilmiyorum. Verim ve motivasyon diyorsunuz. Çalışan nefes alamıyorsa bunlar çok zor sağlanır. Kişiyi kimliğine ters kalıplara sokmak onları mutsuz eder. Zaten hayatımızın büyük bir bölümü işyerinde geçiyor' diyor.

'Kurallar daha esnek olmalı'

Yurtdışında moda adına Türkiye'yi temsil eden modacı Ayşe Ege ise çok abartılı olmadığı sürece çalışanların katı kurallarla kalıplara sokulmasının yanlış olduğunu söylüyor.
Dekoltenin Fransızca 'yaka ve kol açıklığı' anlamına geldiğini firmalarda ise dekolte kavramının farklı sınırlandırıldığını belirten Ege, "Firmalar disiplini sağlamak gerekçesiyle kıyafet yönetmelikleri belirliyorlar ama bunu çok katı olmadan daha esnek bir şekilde hazırlayabilirler' dedi.

'Dekolte müstehcenlik değildir'

Terzi Yıldırım Mayruk'un asistanı Barbaros Şansal ise kıyafetin değil karşıdaki insanın art niyetinin daha önemli bir konu olduğunu söyledi. Dekolteyle müstehcenlik arasında çok ince bir çizginin olduğunu belirten Şansal, 'Küçücük bir dekolteyi müstehcen gösterebilirsiniz. Ya da çok müstehcen olduğunu düşündüğünüz bir kıyafet dekolte sayılmaz. Bunlar çok yakın kavramlar. Bırakın insanlar istedikleri gibi giyinsinler. Zaten aklı başında insanlar abest olacak tarzda giyinmezler' dedi.