Kablosuz Modem Tavsiyesi

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Taşındığım yeni eve kablosuz modem alacağım ama almışken iyi ve sorunsuz birşey olsun istiyorum. Araştırınca kafam çok karıştı ve bu yüzden size sorayım dedim.

Var mı tavsiye edebileceğiniz iyi bir kablosuz modem?

Şimdiden teşekkürler. :flowers:

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Fiyat aralığı nedir ? Belirli özellik aranıyormu :) satış temsilcisi olayım 2 dk :p

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fiyat aralığı nedir ? Belirli özellik aranıyormu :) satış temsilcisi olayım 2 dk :p
İyi ve sorunsuz birşey olsun da fiyatı önemli değil :)

Belirli bir özellik yok ama işe yarar tüm özellikler olabilir ;-)

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
LinkSys markasına güvenirim :) özellikleri detaylı şekilde yazıyor ikisinden birisini tercih edebilirsin.

Link

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
marka olarak bir şey söylemek istemiyorum ama ben olsam kullanıcılara hız sınırı verebilen bir modem alırdım. eğer bağlantını paylaşman gerekirse ya da laptopu olan ve belli bir süre sizde kalacak bir misafiriniz gelirse, modemin bu özelliğinden yararlanarak çaktırmadan onlara hız sınırı koyup internetini pervasızca sömürmelerine engel olabilirsin.

şu an başımda şöyle bir bela var. 7-24 torrenti açık olan bir kuzenim şu an yanımızda ve internette gezinmek bile bir işkence oluyor birkaç gündür. modemimde bu özelliğin olmasını o kadar istiyorum ki anlatamam ama malesef yok. :)

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
LinkSys markasına güvenirim :) özellikleri detaylı şekilde yazıyor ikisinden birisini tercih edebilirsin.

Link
Ben de ilk baktığımda hem görünüm olarak hem de marka olarak Linkysy'leri beğendim ama yorumlara falan bakınca iyi çekmediği ve kopmalar olduğu söylenince biraz kafam karıştı. Ama yine de şuan senin de tavsiyenle ilk sırada Linksys var :)

[MENTION=140990]SeeYouInHell[/MENTION], önerin için teşekkürler. Bu şekilde Tp-Link elendi listemden :D

[MENTION=114109]canfb1907[/MENTION], şimdiye kadar hep Airties kullandım ve ısınma dışında sorun yaşamadım, ama biraz daha kaliteli, özellikli ve görsel açıdan şık duran farklı bir marka alayım diye düşündüm. :)

[MENTION=12097]tuskilidi[/MENTION], önerin için teşekkürler. Bu önerini dikkate alacağım ;-)

canfb1907

Asistan
Reaksiyon puanı
3
@canfb1907 , şimdiye kadar hep Airties kullandım ve ısınma dışında sorun yaşamadım, ama biraz daha kaliteli, özellikli ve görsel açıdan şık duran farklı bir marka alayım diye düşündüm. :)

Ozaman cisco derim ben sana :)

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir de "router" ve "çift-bant" özellikleri ne oluyor? Bazı modellerde "modem+router" yazıyor mesela. Ayrıca üzerinde USB girişi olan modeller de var. Bu USB girişi ne amaçla kullanılabilir?

Neptunmavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir markayı bilip bilmeden kötülemeyin.

5 tane Tp-link ürününü kullandım halende iki adet Tp-Link acces point kullanıyorum. hiç biri arıza vermedi hepside mükemmel kalitede ve mükemmel sinyal kalitesinde. ayrıca bir arkadaşımda Tp-link router satın aldı oda mükemmel. onun haricinde kullandığım markalarıda söyleyeyim, D-link Airties Edimax ve Zyxel. hiç biri Tp-link in yanından bile geçemedi.

Performans ve teknik detaylara girmiyorum girmeyede gerek duymuyorum. kullandığım Tp-link ürünleri basit cihazlarından tutunda profesyonel cihazlara kadar hepsini kullandım. diğer markaları kullanıpda saydıklarımın özellik ve performanslarını bildiğimden bundan sonrada Tp-link satın alacağım ve kullanacağım.

Bu arada airtiesten yana tercihinizi vermişsinizde, Tplink modemleri 100 mw dır. Airtiesler ise 50-60 mw dır. bir çok teknik özellikten sadece bunu bilmen yeterli.

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Usb modem üzerinde usb giriş şeklinde ise örneğin flashdisk bağlayıp o modeme bağlananlara paylaşım yapabiliyorsun. Genelde yazıcı için kullanıyorlar harici hdd bağlayanlarda var.

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Airties_rt-205 kullanıyorum gayet iyi.. Sadece hafif ısınıyo o da normal. İçinde küçük bir fanı olsaydı sorunsuz olurdu.. Ve gereksiz kopmalar kesilmeler olmuyor nette.. Sorun istemiyorsan ve uzun süreli düşünüyorsan AİRTİES derim.. 100-150 tl civarında fiyatları...

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Önerim Zyxel P-660HN-T1h. Hem kalitesini kanıtlamış bir modem hem çok şık bir fotoğraf çerçevesi..

ßLaCkЯiDeЯ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
modelini bilmem ama Zyxel bence en kaliteli modemlerden biri eve ilk adsl bağlatırken almıştık çok sağlam bir modem şu anda Airties RT-205 kullanıyorum İnternet sağlayıcım onu verdi ondanda memnunum

ozkan003

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ben yaklaşık 3 aydır LnkSys kullanıyorum iş yerimde çok da memnunum. şuan bir modemden fazlası için bence Kablosuz Çift-bant (802.11N)300MBPS 4 Port Gigabit ADSL2+ Modem

Link

antimatter

Profesör
Reaksiyon puanı
14
ZyXEL al, fazla düşünme derim hem kullanıcı hemde bir dönem işin içinde olan biri olarak...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
ben kısa bir süre ZYXEL P660HW-T1 V3 kullandım. sürekli bağlantı kopmaları yaşadım. teknik servis ile telefonda akraba oldum. ttnet arıza kaydı bırakmaktan sıkıntı geldi. web arayüzü de çok karmaşıktı. port açmak bile insanı zorluyor. en sonunda iade edip Airties RT-211 aldım. sorunum kalmadı.

şu anda da Airties RT-204 v3 kullanıyorum. gayet memnunum. teknosa dan geçen ay 89.90 TLye aldım. tek port kablosuz rooter modem. ayrıca yanında Air 2310 kablosuz usb adaptör ile birlikte geliyor. fiyat olarak çok uygun. kalitesi de gayet güzel. 1 aydır sıkıntı yaşamadım. netim bir kere bile kopmadı. 7/24 açık kullanıyorum. :)

zyxel dünya çapında bir firma ama türkiye şartlarına uygun değil. airtiesın'ın en büyük artısı ülke şartlarına uygun olması. kutusunun üzerinde yazıyor zaten: "Türkiye şartlarına uygun üretilmiştir"

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
ben kısa bir süre ZYXEL P660HW-T1 V3 kullandım. sürekli bağlantı kopmaları yaşadım. teknik servis ile telefonda akraba oldum. ttnet arıza kaydı bırakmaktan sıkıntı geldi. web arayüzü de çok karmaşıktı. port açmak bile insanı zorluyor. en sonunda iade edip Airties RT-211 aldım. sorunum kalmadı.

şu anda da Airties RT-204 v3 kullanıyorum. gayet memnunum. teknosa dan geçen ay 89.90 TLye aldım. tek port kablosuz rooter modem. ayrıca yanında Air 2310 kablosuz usb adaptör ile birlikte geliyor. fiyat olarak çok uygun. kalitesi de gayet güzel. 1 aydır sıkıntı yaşamadım. netim bir kere bile kopmadı. 7/24 açık kullanıyorum. :)

zyxel dünya çapında bir firma ama türkiye şartlarına uygun değil. airtiesın'ın en büyük artısı ülke şartlarına uygun olması. kutusunun üzerinde yazıyor zaten: "Türkiye şartlarına uygun üretilmiştir"

Bendeki ZyXEL in kutusunda da öyle yazıyor ama :) Daha da sorun varsa ZyXEL TR sayfasından ülkemiz için olan Firmware'yi kurun sorun çözülürdü.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Bendeki ZyXEL in kutusunda da öyle yazıyor ama :) Daha da sorun varsa ZyXEL TR sayfasından ülkemiz için olan Firmware'yi kurun sorun çözülürdü.
o kadar teknik servis elemanı ile konuştum (hepsi de bemim cebimden gitti) hiçbiri bu dediğini önermedi. topu hep telekoma attılar. port açma işini bile çoğu halledemedi. en son biri açtı istediğim portları ama elle ip atayarak yaptı.

kısaca teknik desteği de berbat. Airties teknik servis konusunda da çok iyi. bugüne kadar kaç kere aradıysam her seferinde yardımcı oldular. :)

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Doğrudur. Olsun Airtires bildiğim kadarıyla Türk firması ve ürünleri güzel. sorunu çözmüş zaten :)

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
zykel berbat bana göre iki modemim vardı ikiside gitti. tp link kullanıyorum evde ve ofiste ne kopma var ne çekim sorunu harika diyebilirim.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Tekzen'de TP-Link TD-W8101G Kablosuz Modem 52 TL. almayı düşünüyorsan bir bak derim. :)

i40344_tp.png

http://www.tekzen.com.tr/newsite/brosur/insertkatalog/