Kablosuz laser mouse önerisi

k3kin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar oyunlarda kablolu mouse ii olur diyorlar ama ben uzun saatler ONLİNE oyun oynuyorum (cod delisi flan değilim yani :D) bu yüzden kolum çoğu zaman aynı şekilde durmaktan yoruluyor. bu yüzden kolumu düz şekilde tutup hiç yormadan herhangi bir ortamda kontrol edebileceğim bir mouse arıyorum. ufak tefek bi araştırma sonucu laser mouseların her yerde çalıştığınıda öğrendim. pc karşına kanepe kurup oynadığım için rahatlık ön planda yani :D

kısacası aradığım nitelikler şöyle:

-pc için
-laser
-kablosuz
-herhangi bir pille çalışabilen
-ve önemlisi - ŞEKİL tarz
olan bi mouse arıyorum bakınca hoşuma gidecek türden ancak kararsız vede henüz kesin bi seçenekte karar kılamamış durumdayım..

fiyat aralığı olarak 25-50 tl arası düşünüyorum. aşırıya gerek yok gibi...

örnek şekil olarak şu mouse var aklımda ancak onunlada ilgli herhangi bir bilgi yok...
http://www.hepsiburada.com/Liste/e-...tDetails.aspx?productId=bd05622&categoryId=52

tam da yazarken araştırıyordum şöyle bi mouse buldum pek havalı bi görünümü var hemde sudan ucuz fiyat aklımı karıştırdı gerçek mi yahu :D

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-...6&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_MOUSE661

ne dersiniz iş görürmü?? :blink:

yer__6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknosa daki mause nasıl 10 tl olur onu halâ anlamış deilim.Kablolu mause lar bile o fiyata deil.
Resim felan karışmış olmalı herhalde diye düşünüyorum.Özelliklerde scroll adedi 1 yazılmış ama resinde 2 gözüküyo.

k3kin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şimdi lazer olması optikten daha iyimidir?

kablosuz olsada oyunlarda sorun çıkarmadan oynatırmı?

dediğim gibi kanepe yüzeyinde kullanmayı düşünüyorum sorun çıkarmadan kullanılırmı?

elimi kolumu yormadan kullanmayı sağlıyormu?

bu 4 soruya cvp veren bir mouse lazm açıkçası. ki birde 50 tl üstü beni zorlar :S

Reaksiyon puanı
188
Lazer olması optikten binlerce kat daha iyi. Ben tasarım da yapan insanım açıkçası optik bazen atlama yaparken lazer hiç yapmıyor.

Oyunlarda hiç bir sorun çıkarmıyor, aksine kablosuz olduğu için daha özgür oluyorsun :)

Lazer'i camda bile kullanırsın ama optiği kullanamazsın :)

Zaten kablosuz olduğu için istediğin gibi elini kolunu ayarlayabilirsin. Doğal olarak da yorulmazsın.

Logitech'den başka mouse almanı kesinlikle tavsiye etmem. Gerekirse kıy paraya al...

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Teknosa daki mause nasıl 10 tl olur onu halâ anlamış deilim.Kablolu mause lar bile o fiyata deil.
Resim felan karışmış olmalı herhalde diye düşünüyorum.Özelliklerde scroll adedi 1 yazılmış ama resinde 2 gözüküyo.
Ürünün fiyatı doğru değil. Gerçek fiyatı 150 TL civarı. Zaten stokta da yok.