Kablosuz Fare Mause Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu konuyu okuyanlar

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Merhaba;

Bir tane kablosuz mause aldım. Arada sırada takılmalar yüzünden performans alamıyorum 16000DPI ama takılmalar yüzünden canımı çok sıkıyor ilk aldığımda problem yoktu pilini değiştirdim yine aynı yeni bir tane almak istiyorum. Nelere dikkat etmem lazım.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Laptop için alacaksan kesinlike bluetoothlu al. Sıkıntısız tasasız çalışır.

PC için alacaksan ele oturan, bilindik marka alman yeterli.
Logitech - Microsoft bu işte fazlası ile iyi... A4Tech 'in pahalı modelleri tercih edilebilir(pahalı olanlar iyidir çünkü).

Böyle inca idi, frisby idi, pegasus du o tarz markalardan kaçın. Logitech den şaşma derim.

Tabi oyun için mouse arıyorsan o başka bir konu, egzantirik modeller var.

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
1. markası
2. kaç metre mesafede kullanıcaksın.
3. bluetooth mouselar daha güzel ve pratik oluyorlar.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Logitech den şaşma derim ben aldım geçen sene 30 tl ye kablosuz bi mouse nu duracell bi pil taktım 4/1 i anca bitti pilin daha 3 sene kullanırım herhalde :D Mouse gece gündüz açık hiç kapatmıyorum.. Takılma felanda olmadı şimdiye kadar önünde 2+1 in bass ı kolon vs.. olmasına rağmen...

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
logitech MK250 var baya iyi :) bi buçuk senedir kullanıyorum.

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
daha geçen gün anywhere mx aldım logitech ondan öncede vx nano kullanıyordum. vx tuşunda ve alıcısında sorun oldu bende benzer tipli anywhere mx i aldım çok memnunum şu an harika bir fare :D

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
en önemli şey marka. microsoft yada logitech dışındaki markalara şüphe ile yaklaşmak lazım.

icaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hiç kimse farenin ele oturma şeklinden bahsetmemiş...evet teknik özellikleri de önemli ama alacağın fare elini rahatsız etmemeli kendi el büyüklüğünüze göre bir ürün seçmeniz sizin için sağlıklı olacaktır, uzun süreli kullanımlarda ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
hiç kimse farenin ele oturma şeklinden bahsetmemiş...evet teknik özellikleri de önemli ama alacağın fare elini rahatsız etmemeli kendi el büyüklüğünüze göre bir ürün seçmeniz sizin için sağlıklı olacaktır, uzun süreli kullanımlarda ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Laptop için alacaksan kesinlike bluetoothlu al. Sıkıntısız tasasız çalışır.

PC için alacaksan ele oturan, bilindik marka alman yeterli.
Logitech - Microsoft bu işte fazlası ile iyi... A4Tech 'in pahalı modelleri tercih edilebilir(pahalı olanlar iyidir çünkü).

Böyle inca idi, frisby idi, pegasus du o tarz markalardan kaçın. Logitech den şaşma derim.

Tabi oyun için mouse arıyorsan o başka bir konu, egzantirik modeller var.

İlk mesajda ilk verdiğim özellikti o... yuh artık yan :D :D

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Bir bende mi sorun var ya logitech m180 ayda bir duracell yiyor geceleri kapatıyorum hemde. :D Ay bile değil 3 hafta. :D

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bende logitech M185 var sürekli açık vaziyette hiç kapatmıyorum, en son pili değiştirmem üzerinden 3 ay geçti hala hiç bir performans düşüşü yok. Takılma vs ise hiç yaşamadım. daha önceki kablolu farelerimin hareket etmediği zeminde çok güzel hareket ediyor.

mavi64

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mause pade baktın mı. bazen mause padden de kaynakı olabiliyor. :S