Kablolu Menzil Artırma

Bu konuyu okuyanlar

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
İyi forumlar,

Öncelikle konuyu doğru yere mi açtım emin değilim, kışlık evimiz 200m2 ve bina yapılırken telefon kablosu sadece salona çekilmiş. Bilgisayarlar ve diğer cihazlar da salonda pek kullanılmıyor. Yani modem salonda ve internet ihtiyacı olan cihazlardan çok uzakta kalıyor. Bu sorunu çözmek için daha önce kablosuz çözümlere başvurdum (menzil artırıcı gibi) fakat onlar da sinyali almakta zorlanıyor veya değişik anlamsız sıkıntılar çıkartıyorlar (uzaklık sebebiyle diye düşünüyorum). Bilgisayarda da oyunlarda maalesef lag yapıyor kablosuz yüzünden. Kablosuz menzil artırma olayı yalan oldu kısaca, sizden kablolu olarak nasıl genişletebilirim onun için öneri almak istiyorum? 2. bir router kullanabilirim ama sonuçta onu da asıl modeme kabloyla bağlamam lazım ve arada çok mesafe var salonun ortasından çirkin bi şekilde kablo geçecek öyle bir şey için. Başka bir çözüm var mı sizin aklınıza gelen? Benim amacım bilgisayarları kabloyla internete bağlamak ve modemle bilgisayarların bulunduğu oda 10 metre kadar uzak. Bu arada cihazların kablosuz sinyalini alamaması da günlük yaşam alanımızla modem arasında bir sürü duvar var (ince de değil).

fatihmra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Duvarda matkapla delik açabileceğin yerler varsa aç deliği delikten evden dışarı çıkar o şekilde yap kablo dışarda görünür sadece yada duvarın en alt kısımlarını kır kablolarını duvarın içine döşe sonra çimento varsa doponuzda falan vur çimentoyu sür boyayı görünmez bir şey