James Donkey 711 Oyuncu Kulaklığı Deneyimim

Bu konuyu okuyanlar

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Bu kulaklığı özellikle, kötü olduğunu bilmeme rağmen uygun fiyatlı ve görünüş olarak cazip gördüğüm için almak gibi bir hata yaptım.

1618416024502.png

Ses kalitesi olarak sizi kesinlikle üzmeyecek bir kulaklık olduğunu söyleyebilirim.

Ama kablosu sizi çileden çıkartacak şekilde birbirine dolaşıyor ve deforme oluyor. 1 metrelik kablo dolaşarak 50 santimetre oluyor. Ayrıca bu dolaşma kabloya zarar veriyor. Önceden temassızlık sorunu olan kulaklığımı kablo ile yarım saat ayar yaptıktan sonra düzeltebiliyordum. Şu an ise hiç çalışmıyor. Sadece üstünde ışığı yanıyor. Ses alışverişi yok, sistem aygıtı görmüyor. "Aygıt bozuk." hatası geliyor.

Siz de benim yaptığım hatayı yapmayın. Ucuz diye "eşek" eti yemeyin. 100-150 TL fazla verin, daha kaliteli kulaklıklara yönelin. Sizi daha uzun süre idare edecektir. Benim kullandığım James Donkey 711 kulaklığım ise en fazla 3 aylık falandı.

Sorunu çözebilmek için sikayetvar.com sitesi üzerinde konu açtım fakat bana henüz bir geri dönüş yapılmadı. Bi' ihtimal telefon ile aradılar fakat telefonum kapalıydı. Ama mail ile geri dönüş yapmalarını beklerdim. Çoğu firma geri dönüş yapıyor. Müşteri hizmetleri olarak da pek iyi değiller.

Konu bağlantısı: James Donkey 711 Ses Sorunu

Ayrıca internetten biraz araştırma ile sorunun sadece bende olmadığını, kronik bir sorun olduğunu görebilirsiniz.

Yani işin özeti bu kulaklığı almayın, aldırmayın.

Son düzenleme:

volkanmelody

Asistan
Reaksiyon puanı
14
1 seneden fazla bir süredir James Donkey 710 kullanıyorum. Teknik olarak sizinkiyle aynı sadece tasarım farkı var aralarında. Kablosunun dolaştığı doğrudur cidden sıkıcı bir durum. Dediğiniz sorunları bende yaşadım. Kabloyla oynayınca geliyordu ses ilk başlarda, sonra tamamen gitti. İncehesap müşteri yetkilileriyle görüşüp garantiye gönderdim. Direkt olarak incehesapla iletişime geçerseniz size yurtiçi kargo anlaşma kodu ile göndermenizi söylüyorlar zaten. Tamir edip gönderdiler o günden sonra bir sorun yaşamadım. Ben aldığımda 170TL gibi bir fiyatı vardı ve bu fiyata alınabilecek mantıklı bir kulaklıktı. Şuan fiyatını vs. bilmiyorum belki şuan daha f/p ürünler vardır. Genel olarak mikrofon ve kulaklık kalitesi iyi, sorun olduğunda müşteri temsilcileri iyi ilgilendi. Keşke sorun olmasa fakat bu fiyata bu kadar oluyor. Çok bir şey beklememek lazım.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
1 seneden fazla bir süredir James Donkey 710 kullanıyorum. Teknik olarak sizinkiyle aynı sadece tasarım farkı var aralarında. Kablosunun dolaştığı doğrudur cidden sıkıcı bir durum. Dediğiniz sorunları bende yaşadım. Kabloyla oynayınca geliyordu ses ilk başlarda, sonra tamamen gitti. İncehesap müşteri yetkilileriyle görüşüp garantiye gönderdim. Direkt olarak incehesapla iletişime geçerseniz size yurtiçi kargo anlaşma kodu ile göndermenizi söylüyorlar zaten. Tamir edip gönderdiler o günden sonra bir sorun yaşamadım. Ben aldığımda 170TL gibi bir fiyatı vardı ve bu fiyata alınabilecek mantıklı bir kulaklıktı. Şuan fiyatını vs. bilmiyorum belki şuan daha f/p ürünler vardır. Genel olarak mikrofon ve kulaklık kalitesi iyi, sorun olduğunda müşteri temsilcileri iyi ilgilendi. Keşke sorun olmasa fakat bu fiyata bu kadar oluyor. Çok bir şey beklememek lazım.
Siz nereden iletişime geçtiniz?

sikayetvar.com üzerinden açtığım konu ile ilgili bana hâla geri dönüş yapmadılar. İlgileneceğiz dediler, ilgilenmediler. Ben de hâla bana dönmediniz dedim ama bir şey olmadı.

Son düzenleme:

volkanmelody

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Siz nereden iletişime geçtiniz?

incehesap üzerinden açtığım konu ile ilgili bana hâla geri dönüş yapmadılar. İlgileneceğiz dediler, ilgilenmediler. Ben de hâla bana dönmediniz dedim ama bir şey olmadı.
incehesap.com üzerinden iletişime geçtim ben. Mesajlarım kısmında soru sorun bölümünden, Arıza-İade-Değişim konusunu seçip sipariş numarasını seçin. Buradan yazdığınızda maksimum 1 gün içerisinde dönmeleri gerekiyor. Benim biletlerime hep hızlı cevap vermişlerdi.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
jbl hiç kullanmadığım için tecrübe edinemedim...
Bir kere bende James Donkey'e düştüm ve pişman oldum. Sony kulaklığımdan memnundum ben, ablamın ihtiyacı olunca ona verip JBL 500 Tune aldım. Şu anlık memnunum, mikrofonun içine edebiliyorsunuz ve ses kalitesi oldukça iyi.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Ben 3 yıl önce bir marketten tanesi 10 TL ye 3 adet PHİLPS kulakiçi kulaklık almıştım ve sadece 1 tanesi 2 ay önce bozuldu. :D Diğerine geçtim ve kalite budur dedim, tam 2,5 seneden fazla dayandı tek bir kulaklık.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Bunun gibi sadece farklı marka basanlarda var. Ben hiç birini önermem veya almamda. Bunun gibi çöpler hep ucuz. Kalitesi ucuz olduğu için ucuz fiyatları. Ama sakın kanmayın. Özelliği iyi ve fiyatı düşük diye. Çöp dememin nedeni bir kaç güne veya haftaya bozulma ihtimalleri var. Sonra çöpe atarsınız gerçekten.
Ben zaten 2 kere dandik markalardan alarak hata yaptım. Şu anda frisby denilen PSU var. Yakın zamanda kurtulmam şart. Yüksek bir oyun oynasam bilgisayar komple çöp olacak. :( Zaten kurtulacağımda.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Düzenleme: Servisleri geri dönüş yapacağız dedikten sonra bile dönmekten aciz durumda, servise bir şekilde gönderdim fakat bu sefer de arkadaki ses ayarlama yerinde sorun var ve sürekli parazit geliyor ve parazit gelmemesi için iki dakika boyunca arkadan ayar yapıyorum.

Yani işin özü arkadaşlar ucuz diye böyle kulaklıklar almayın, alsanız bile James Donkey markasından almayın. Ömrümdeki en kötü kulaklık deneyimim oldu. Almışken bu dönemde en az 500 TL vermeniz gerekiyor ki uzun ömürlü olsun ve sizi deli etmesin.

Yine de bütçeniz yoksa ucuza alabilirsiniz:

GameNote H2016D

Philips Tag 3115

Redragon Scylla

Bu kulaklık modellerinin hepsini bizzat kendim test ettim ve bütçesine göre gayet iyi iş çıkartıyorlar. En azından dayanıklı olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.

volkanmelody

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Düzenleme: Servisleri geri dönüş yapacağız dedikten sonra bile dönmekten aciz durumda, servise bir şekilde gönderdim fakat bu sefer de arkadaki ses ayarlama yerinde sorun var ve sürekli parazit geliyor ve parazit gelmemesi için iki dakika boyunca arkadan ayar yapıyorum.

Yani işin özü arkadaşlar ucuz diye böyle kulaklıklar almayın, alsanız bile James Donkey markasından almayın. Ömrümdeki en kötü kulaklık deneyimim oldu. Almışken bu dönemde en az 500 TL vermeniz gerekiyor ki uzun ömürlü olsun ve sizi deli etmesin.

Yine de bütçeniz yoksa ucuza alabilirsiniz:

GameNote H2016D

Philips Tag 3115

Redragon Scylla

Bu kulaklık modellerinin hepsini bizzat kendim test ettim ve bütçesine göre gayet iyi iş çıkartıyorlar. En azından dayanıklı olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.
Sizin adınıza üzüldüm hocam, ben 1 kere servise gönderdim hiç bir sıkıntı yaşamamıştım tamir edip göndermişlerdi. Başka bir arkadaşıma önermiştim kulaklığı, o bir kere gönderdi tamir ettiler 2 ay sonra tekrar bozuldu tekrar gönderdi tamir ettiler hiç sıkıntı yaşamamıştı o da. Şans işi galiba. Ben hala kullanıyorum, pedleri yıprandığı için incehesap'a mail attım bayram tatili bittikten sonra ped göndereceklerini yazmışlar şimdi. Gerçekten şans işi.