Jak Kamhi: Kurtuluş Savaşını Yahudiler başlattı

Bu konuyu okuyanlar

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Musevi iş adamı hayatını ve yaşadıklarını anlattığı kitabında çok konuşulacak iddialar ortaya attı

jak_kamhi_kurtulus_savasini_yahudiler_baslatti_2805.jpg

jak_kamhi_kurtulus_savasini_yahudiler_baslatti_1318.jpg

Profilo Holding’in kurucusu Jak Kamhi, hayatını anlattığı kitabında önemli bir iddiayı ortaya attı. İzmir'de Yunan bayrağının yerine Türk Bayrağını Musevilerin astığını, Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz işgaline ilk başkaldıranların da Museviler olduğunu ileri süren Kamhi, Hürriyet'ten Vahap Munyar'a şunları söyledi:

musevi_5717.jpg

"YUNAN BAYRAĞINI İNDİRİP TÜRK BAYRAĞINI ÇEKEN MUSEVİLERDİ

Bunlar tarih kitaplarında yer almaz. Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz işgaline karşı ilk başkaldıranlar Museviler olmuştu. Atatürk 9 Eylül 1922’de İzmir’e ilk girdiğinde Yunan bayrağını indirip göndere Türk bayrağını çekenler de Musevilerdi.

Atatürk, gözlerini gözlerime dikerek öyle bir baktı ki, bu yaşıma geldim, o bakışı hâlâ unutamadım. Atatürk’ü ilk kez o kadar yakından görüp, konuşma imkanına kavuşmuştum. Maalesef bir daha da kısmet olmadı.
Atatürk’ün öldüğü gün tüm Türkiye’de olduğu gibi bizim evde de matem havası hakimdi. Babamın ağladığına ilk kez o zaman şahit oldum.

Kaynak

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bildiğim kadarıyla Yunan işgali sırasında Museviler de çok çektiği için savaşa katkıları olmuş olabilir fakat Kurtuluş Savaşı'nı Yahudiler başlattı demek çok iddialı. Kaldı ki tüm Musevilerin Yahudi olmadığını da göz önüne alırsak bahsettiği kişilerin Türk veya Kürt Museviler olma ihtimali de var.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
boşver bu yahudileri.... zaten nerde bir pislik , savaş , katliam varsa bunlar orada ... Onun İçin Bu gibi İnsanlar Türkiyenin Başına Bela olmuşlardır...

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Irk üzerinden konuşmak ne kadar dogrudur. O zamanlarda o topraklarda Çerkez Ermeni yahudi kürt de vardı Türklerin yanında kimisi kaçtı kimisi bize (Türk) saldırdı çoğunluğunda bizimle savaştı.
O başlattı bu başlattı yok efendim şu ırk bize çok destek verdi filan falan..... Orada bizimle savaşan bize destek veren tüm insanlar Kisaca Anadolu halkidir. Bunun dışında dış ülkeden yardımda aldık....
Aslında bu konuda tartışma ortamı yatatmakta gereksiz, herşey ortada zaten.

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
boşver bu yahudileri.... zaten nerde bir pislik , savaş , katliam varsa bunlar orada ... Onun İçin Bu gibi İnsanlar Türkiyenin Başına Bela olmuşlardır...

Kardeşim Dünya Tarihinde Yahudilerin gözünden bakarsan daha net görürsün asıl tabloyu.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
saçmalık. Türk milleti bir ırkı ifade etmez, içinde musevisi de vardır, kürtüde, lazıda vs vs. Bu tarz tartışmalar çok saçma

zertuna

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hadi ya ufak atta kuşlar yesin..

Osmanlı devletini 1. dünya savaşına sokmak için Sultan Abdulhamit Han'a darbe yapıp sonra da Filistini alıp, üstüne Yahudi devletini kuran Türkiye'deki SABETAİST Yahudiler sebep olmadılarmı ???

Masonlar'ı kullanıp Sultan Abdülhamit Han'a darbe yaparak hapse attırdılar koca padişahı...Başbakan Adnan Menderesi de bunlar oyunla idam ettirdiler...

Osmanlı imparatorluğunu savaşa sokup İngilizlerin ve Avrupalıların dört bir yandan cephe açmasına sebep olan Yahudi'ler değilmiydi...

Yahudiler yıkar bozar tahrip eder, sonrada kendilerini kahraman ilan ederler... Bu işadamıda kurtuluş savaşını Yahudiler başlatmış mış diye Türkiye'nin sadık evladı Yahudiler dir ROLÜNÜ OYNAR ... her zamanki gibi YAHUDİ YALANI.....

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Kardeşim Dünya Tarihinde Yahudilerin gözünden bakarsan daha net görürsün asıl tabloyu.
Zaten bende oradan bakıyorum ....

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Acaba Sizler o Pencereden bakarakmı yazıyorsunuz..

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Elbet katkıları olmuştur.

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
O mevkideki birinin bu iddiaları -amiyane tabirle- bir yerlerinden uydurması ihtimali çok düşük. Savaşın başlamasını onlarda istemişlerdir ve bunun için çaba göstermiş olabilirler.

Yahudi ırkı meselesine gelince; kafatasçılık yapmamakla birlikte yahudi halkın genel karakteri herkesçe malumdur. Kur-an'ı Kerim'in onlar hakkında ki görüşleri benim için yeterlidir. İçlerinde çok kaliteli insanlar olabilir, umarım hepimize onlar rastgelir, diğerleri zamanı gelince -haşa- Allah eliyle cezalarını bulacaktır.