Soru Jack girişim arızalı mı?

umut.1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarımın jack girişine önceden jack ucu kalmıştı bir şekilde çıkardım(hasar görüp görmediğini bilmiyorum),sonra A kulaklığıyla kullanmaya başladım ama sadece sol taraftan delirtici dıt sesi gelmeye başladı. B kulaklığıyla denedim ama o ses gelmedi.Belki kulaklıktandır deyip telefonda A kulaklığıyla denedim ama telefondan o ses gelmedi.Bu durumda jack girişi mi arızalı yoksa kulaklık mı ve ne yapmalıyım?

osmanfurkansahin

Teknolojisever.
SDN
Reaksiyon puanı
201
Muhtemelen arıza girişte. Kulaklığın bağlandığı uçta kaç tane plastik boğum olduğu önemli. O sayılarda farklılık varsa biri tam oturuyordur öteki oturmuyordur. Ondandır.

umut.1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
boğum sayısı aynı ikiside 3 boğum

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
Boğum sayısı aynı olabilir ama sen yine de uçlarındaki temas eden kesimlerden foto at, sanki kulaklıklar cep kullaklığı için özelmiş gibi çünkü normal bilgisaayar ses girişleri streo girişli üç alanlıdır. ama 3 boğumlu dört alanlı cep telefonu veya mikrofon özellikli 4 alanlı kullaklıklar giriş uyumsuluğu yaratabilir. aynı kulaklıkları bilgisayarın arka kısmındaki ses kartı çıkışında da dene, aynı hatayı veriyorsa kulaklıklar uyumsuz oluyor bilgisayar ses eski girişlidir.