İzmir’de suya zam

Bu konuyu okuyanlar

aloisnebel

Profesör
Katılım
30 Ağu 2012
Mesajlar
2,523
Reaksiyon puanı
4
Puanları
38
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentte içme suyuna yüzde 5 oranında zam yapılacağını açıkladı.

130517_KOCAoglu.hmedium.jpg


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 17 Mayıs 2006 tarihinde Danıştay'a yapılan silahlı saldırı dolayısıyla İnciraltı'ndaki Bağımsız Yargı ve Danıştay Anıtı önünde düzenlenen anma törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Belediye Meclisi'nin gündeminde yer alan su zammına ilişkin bir soru üzerine, maliyet hesaplarında yüzde 15'lik bir artış söz konusu olduğunu belirten Kocaoğlu, şöyle konuştu:


"Biz 2011 başından beri zam yapmadık ve maliyetlerimiz çok arttı. İZSU, yatırımlarına devam etmek zorunda, arıtmaları çalıştırmak zorunda. Orada çok büyük bir yatırım seferberliğine başladık biliyorsunuz ve Türkiye'de arıtma konusunda standartların çok üstündeyiz. Yüzde 5'lik bir zammı öngörüyoruz, zaten 2013 bütçemizde de öngörmüştük, onu şimdi haziran ayından itibaren devreye sokacağız.”


Aziz Kocaoğlu, ulaşımda ise herhangi bir zammın söz konusu olmadığını ifade etti.


Körfezde yüzülebilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Kocaoğlu, “Şu anda ÇED raporu Bakanlığa sunuldu. Bir an önce neticeyi alıp hızlı bir şekilde körfezi rehabilite etmeye başlayacağız" dedi.

KAYNAK
 

Son mesajlar

Üst