İzmir'de ulaşıma zam

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
İzmir'de toplu ulaşıma yüzde 8,33 zam yapıldı. Yıllık 125 TL kullanım bedeli olan 60 yaş kartları kaldırılırken, 60-65 yaş arası vatandaşlar, öğrenci biniş bedeli olan 1,50 lira ödeyecek.

thumbs_b_c_492cd92fbc7a0a5cabf49e8c7f563a7e.jpg

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aralık ayı toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başkanlığında yapıldı.

Yılbaşından itibaren toplu ulaşıma yüzde 8,33 zam yapılmasına ilişkin teklif, CHP ve MHP'li üyelerin onayıyla kabul edildi.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Bilal Doğan, zam kararına tepki göstererek, "Hangi hizmeti düzgün yaptınız da zam yapıyorsunuz. Aktarmalı ulaşım çilesini bir kez de siz görün. Acaba bu zamma gerek var mıydı? Devlet size genel bütçeden pay veriyor, kaynak var niye zam yapılıyor?" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise bütün ulaşım araçlarını yenilediklerini, kentin ulaşımda yaptığı çalışmalarla Türkiye'ye örnek olduğunu öne sürdü.

1 Ocak 2017'den itibaren geçerli olacak zamma göre tam bilet 2,60 lira, öğrenci 1,50 lira, öğretmen 2 lira oldu. Yıllık 125 TL kullanım bedeli olan 60 yaş kartları kaldırılmasına karar verilirken, 60-65 yaş arası vatandaşlar, toplu ulaşımda öğrenci biniş bedeli olan 1,50 lira ödeyecek.

AA

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Ohhooo. Zaten bir hizmet yok. Ama para almayı biliyor kocaoğlu. Maşallah.
Sen ilk önce şu kaç yıldır bitmeyen üçkuyular mettosunun ordaki küçük dolmuş durağını kime pazarladın anlat bi. Yazın yazlığa gideceğiz. Gidecek yer yok. Nereden bineceğiz dolmuşa?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Antalya gibi sürekli gelişen, sürekli ulaşıma yatırım yapılan bir şehirde bile öğrenci 1.35₺, tam 2.10₺..

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Bu zamları çoğu büyükşehirde görmek mümkün. Benzine, mazota vs. zam geldikçe bu böyle devam edecek. Ayrıca doları unutmamak gerek.
Ayrıca ben İzmir'de daha ulaşım sorunu yaşamadım. Şanssızsınız o konuda.
@SONG JOONG KI / 송중기

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ekşideki kampanya sonuç bulmuş. Öğrenci fiyatıyla binsinler bari.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Bu zamları çoğu büyükşehirde görmek mümkün. Benzine, mazota vs. zam geldikçe bu böyle devam edecek. Ayrıca doları unutmamak gerek.
Ayrıca ben İzmir'de daha ulaşım sorunu yaşamadım. Şanssızsınız o konuda.
@SONG JOONG KI / 송중기
Şimdi allah var. Bende o üstte söylediğim yer dışında yaşamadım. Ama her hafta kullandığım için yazın. Çok sıkıntı oluyor.

Son mesajlar