İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Olur?

İzmir BB Başkanı kim olur?

• Binali Yıldırım – AKP

Kullanılan: 105 54.1%
  • Aziz Kocaoğlu – CHP

Kullanılan: 82 42.3%
  • Murat Taşer – MHP

Kullanılan: 6 3.1%
  • Osman Özçelik – HDP

Kullanılan: 0 0.0%
  • Barış Çınar – HEPAR

• Vural Turan – BBP

• Mehmet Ali Özdoğru – SP

Kullanılan: 1 0.5%
  • Hüseyin Tugay Şen – İP

• Savaş Sarı – TKP

• Mustafa Aslan – BTP

• Nejat Cebeci – MP

• Ali Reşat Öztürk – Hak-Par

• Osman Varol – DP

• Selçuk Karakülçe – DSP

• Suat Şahin – HKP

• Orkun Köksoy – LDP

• Secaattin Zenginoğlu – DYP

• Reşat Karaoğlu – YURT-P

• Murat Durak – TURK PARTİ

• Bağımsızlar

• Kullanılan toplam oy
    194
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Apolitik Bir Bireyim, Oy Vermem Şucu Bucu Değilim.
Yaftalanmayıda Sevmem.
15 Yıl Öncesini Bilirim Sadece ve Yorumum Şuydu Kocaman Köy ki Halada Aynı Değişen Hiçbişey Yok Desek Yeridir.
Daha Eskiyi Eskiler Bilir Ancak ...
Burda Şu Soru Çıkıyor Karşımıza,
Bi Arkadaş Borcu Olmayan Tek Belediye Demiş vs.
Türkiyenin En Zengin Belediyesi Diyarbakır Kayapınar Belediyesidir.
Hadi Şu Parti Bu Parti O Parti Paraları Bilmem Nerelere Taşıyorda
CHP İzmire Hizmet Yapmıyor da Onca Para Nereye Transfer Oluyor ???

Not : Bizim Milletin Başını İnadı Yicek,Şucu Bucu Yaftalama Zihniyeti Yicek ...

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
%50 Aziz, % 30 Binali.. İzmir'liyim AKP mitinginin taşıma ile yapıldığına şahidim, CHP mitingin de bizzat gittim İzmir tarihi günlerinden birini yaşadı, İzmir için AKP hayal..
CHP Genel Başkanı İzmir'e gelip miting yaptığı gün belediye çalışanlarının mitinge katılmaları mecburi. Bu tür konularda partiler ellerindeki tüm imkanları kullanıyorlar.
%45 A.K., %38 B.Y. olur diyorum. :)

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
izmire gittim gördüm izmirede en az bi beş yıl akp lazım kimse kusura bakmasın binali yıldırım 5 yılda izmirin çehresini değiştirir yoksa böyle köyden bozma olarak devam eder

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Sırf İzmir değil. Kırklareli belediyesi de berbat. Şuan çoğu iç anadolu köylerimiz bile Kırklareli merkezden den çok daha iyi konumda. Bi yağmur yağdığı zaman heryer çamur, her yer su birikintisi. Sonra devlet yapmıyor diyorlar. Devlet senin caddene asfalt yapsın diye belediye başkanı seçiyor o yapmıyorsa git yakasına yapış. Bazı yöreler takım tutar gibi parti tutmaya devam etsin. Kaybeden kendiler olur yani. Yerel seçim ile genel seçim çok farklı şeyler.

Reaksiyon puanı
16,118
doğa olayını belediyeler kontrol edemez aşırı yağmur yağdığında istanbul,ankara'da göl oluyor fiziki şartlardan belediyeler sorumlu olamaz.

cagdasc

Asistan
Reaksiyon puanı
13
mantık şu yani iktidar partisi adayı belediye başkanı olsun şehir hizmete doysun!

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
doğa olayını belediyeler kontrol edemez aşırı yağmur yağdığında istanbul,ankara'da göl oluyor fiziki şartlardan belediyeler sorumlu olamaz.

Mutlaka öyle. Fakat gerçekten gidip görmeniz lazım. Görürseniz hak verirsiniz bana. Ak parti fatih belediye başkanı da çalışmasın ona da vermem oyumu. Genel seçim ve yerel seçim arasındaki farkı görmek lazım.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/d...diyesi-kaldirimlar-yillardir-yapilmiyor/y2rbs

Bu linkten bakabilirisiniz mesela. Bu şikayet ordaki halkın genelinde var ama bilmiyorum birşeyden korktukları için başka partiye veremiyorlar.

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
dostum sen genel seçimlerden bahsediyorsun. bense yerel seçimlerden bahsediyorum aradaki fark şu insanların çoğu kişiye oy veriyor.

Kardeş anladım da yerel seçim ne zaman yapıldı 2009, 2011 de de genel seçim yapıldı arada 2 yıl var demek ki 2 yıl içerisinde kanaat değişimi sağlanmış. Önemli olan bu. Hee insanların çoğu kişiye oy veriyosa o zaman Binali Yıldırım var ;) Aziz Kocaoğlu'nun yaptıkları ortada.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
dostum sen genel seçimlerden bahsediyorsun. bense yerel seçimlerden bahsediyorum aradaki fark şu insanların çoğu kişiye oy veriyor.
İnsanların oyu kişiye verdiğinden emin misin? Bahsederken bile parti farklarından bahsetmişsiniz.

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
İzmirliyim ve yapılacak çok şey var ama bu şekilde yaşamaktanda memnunum herşeyimi yapıyorum ufacık problemler oluyor ama onlarıda düzeltirler herhalde, sonuç olarak akpye versem bile chp alıyor burayı yani çok kişinin kafayı değiştirmek şart.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
İzmirliyim ve yapılacak çok şey var ama bu şekilde yaşamaktanda memnunum herşeyimi yapıyorum ufacık problemler oluyor ama onlarıda düzeltirler herhalde, sonuç olarak akpye versem bile chp alıyor burayı yani çok kişinin kafayı değiştirmek şart.

Sen yinede AKP'e ver içinde kalmasın :D

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
En fazla bir saat süren yolu 3 saate indirmeye çalışana oy verilmez zaten.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Benim İzmir için düşüncem.
İzmir halkı geçmişine bakıp yavv yeter artık diyecek AKP yi Binali Yıldırım'ı başa getirecek.
Ya da
Aynı mantıkla devam edip Aziz Kocaoğlu CHP ile devam diyecekler.
Bence başa baş bi mücadele olacak ve kazananı seçim belirleyecek.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
İzmir Türkiye'nin en güzel şehirlerinden bir tanesi.Herkesin villa yapmak için can attığı bir yer.Ama villacıların kazanması zor.:)

61trabzon61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İzmir gelişmek büyümek istiyorsa Binali Yıldırım'a vermeli ki çok ciddi atılımlar yapacaktır. Ancak karakteristik yaklaşımlardan dolayı bu konuda pek umutlu değilim. Hayırlısı olsun.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bu sefer İzmiri alacaz Allahın izniyle.İzmir Türkiyenin en güzel şehirlerinden biri İzmir halkı bunun farkında.İnşAllah bu oyunu bozacaklar.İzmiri Türkiyenin yeni açan çiçeği yapacağız.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Binali Yıldırım – AKP

Reaksiyon puanı
16,118
aziz kocaoğlu tek gerçek.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

hala neyin kafasındasınız izmir chp'nin kalesi aziz kocaoğlu izmir'in tanınmış sevilen insanı bornova'lı bornova'da herkes tanır ve sever binali yıldırım'ı seven tanıyan az sonuç olarak aziz kocaoğlu kazanır oyum chp'ye diye konuşanlar daha çok siz izmir de olmadadığınız halde binali yıldırım diye burda hava yapıyorsunuz gerçek sonuç chp kalesini bırakmaz.
binali yıldırım iyi bir insan ama keşke kendi şehrinden aday olsaydı...

fuzuli24

Asistan
Reaksiyon puanı
2
projelerin adamı olarak ben binali yıldırım umarım alır diyorum.. izmir için 1414 projesini anlattığı http://hayatizmir.com/ izmirli arkadaşlar bir ziyaret etsin diyorum.
ayrıca dipnot : keşke tüm illerde adaylar hayat izmir gibi projelerini anlattığı siteler, android uygulamaları geliştirse de yerel seçimlerde parti yerine adaya ve projelere oy verilse..

Nasrettin47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Chp kazanır ama kaybeden diğer partiler olmaz kaybeden izmir olur

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
İzmir'de bu kış altyapının ne halde olduğu anlaşıldı,İzmir'den belediyeye şikayet yağmuru yağmıştı,yağmurların ardından :)İzmirli akıllandı bak.Demedi demeyin..

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Ciddi bişi diyecem şuan ege üniversitesindeyim o kadar boş yer var şuraya güzel bir yurt yapılmaz mı ya öğrenci köyü var az kişi alıyor kyk var kız yurdu oldu içerde ateş yakıp halay çekiyorlar bizi evlerle uğraştırıyorlar şöyle 3000-5000 kişilik yeni yurtlar yapılsa ya yıl olmuş 2014 aklıma geldikçe fitil oluyorum.

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Binali Yıldırım partinin ileri gelenlerinden. o adamı boşu boşuna aday yapmazlar arkadaş. şu Çankaya da bi doğru yolu bulsa keşke

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
aziz kocaoğlu tek gerçek.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

hala neyin kafasındasınız izmir chp'nin kalesi aziz kocaoğlu izmir'in tanınmış sevilen insanı bornova'lı bornova'da herkes tanır ve sever binali yıldırım'ı seven tanıyan az sonuç olarak aziz kocaoğlu kazanır oyum chp'ye diye konuşanlar daha çok siz izmir de olmadadığınız halde binali yıldırım diye burda hava yapıyorsunuz gerçek sonuç chp kalesini bırakmaz.
binali yıldırım iyi bir insan ama keşke kendi şehrinden aday olsaydı...

Aziz Kocaoğlu'da iyi bir insan. Ama bu yetmiyor. CHP belediyelerinin İzmir'de neler yaptığı ortada. Hele İzmir'de tamamına yakınını aldığı halde. Belediyecilikten çok öteler.

erce35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
izmirde chp gerçeği var.izmiri bilmeden proje hazırlayıp patlayanlar izmiri alamazlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...