Sakık'ın Füze tepkisine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu'ndan ürkek yanıt!

Bu konuyu okuyanlar

CodeTurK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sakık'ın Füze tepkisine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu'ndan ürkek yanıt!
DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık’ın Zeytin Dalı Operasyonu’nda kullanılan bir düzenin üzerine Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu'nun isminin yazılmasına tepki göstererek "Bir siyasetçi, bir kadın, bir anne olarak füzelere yazdırdığınız adınıza karşı boynumun borcudur, Aydın’da yaşayan her Kürt’ün de boynunun borcudur, hesabını sandıkta sormak!" ifadelerini kullandı. Sakık’a yanıt veren Başkan Çerçioğlu ise “Seçim öncesinde birileri bunu yayıp prim yapmaya çalışıyorlar.

Harekatın yapıldığı dönemde çekilen fotoğrafta bir füzenin üzerine Başkan Çerçioğlu’nun adının ve soyadının yazılması yerel seçim öncesinde sosyal ağlarda yeniden dolaşmaya başladı.

AYDIN'DA YAŞAYAN HER KÜRT'ÜN BORCU...
Konuyla ilgili olarak DEM Parti çevresinden yoğun eleştiriler geldi. DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık yaptığı açıklamada Çerçioğlu’nu hedef alarak "Bir siyasetçi, bir kadın, bir anne olarak füzelere yazdırdığınız adınıza karşı boynumun borcudur, Aydın’da yaşayan her Kürt’ün de boynunun borcudur, hesabını sandıkta sormak!" ifadelerini kullanmıştı.

SEÇİM ÖNCESİNDE BİRİLERİ BUNU YAYIP PRİM YAPMAYA ÇALIŞIYOR
Özlem Çerçioğlu cephesinden ise Sakık’a yanıt geldi. Ege'de Sonsöz'e konuşan Özlem Çerçioğlu şunları söyledi:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ülke içinde ve dışında birçok operasyonu oluyor. Terörle mücadelede kullanılanılan yöntemlere bu konuda yetkili makamlar karar verirler. Suriye’de Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nda kullanıldığı belirtilen bombanın üzerine adımın yazılması konusundan bilgim yok. Bu görüntünün gerçek olup olmadığı da belli değil. Photoshop’la bile herkesin adı yazılabilir. Seçim öncesinde birileri bunu yayıp prim yapmaya çalışıyor. Askeri kışlaya girip ben mi yazdım? Yapılan, tamamen bir algı operasyonu ve hedef gösterme kampanyasından ibarettir.

Sosyal medyasında bunları paylaşan ve yayan yetkili-görevli ya da ünvanı kim olursa olsun Aydın’da yaşayan ve bu hassasiyeti gösterenler de onları uyarıyor. Bana karşı böyle bir algı çalışması içine bilerek ya da bilmeyerek düşmemeleri konusunda gerekli tepkiyi gösteriyorlar. Ben, Aydın’ın seçilmiş belediye başkanı olarak ne hizmetlerimde ne de düşüncelerimde yıllardır ayrım yapmadan çalışıyorum. Kimseyi ötekileştirmeden herkese kucak açıyoruz”

Seçim öncesi Dem Partisi Milletvekili Sırrı Sakık birçok şehirde sizlere kürtler oy vermeyecek diyerek tehtidler savunurken Aydın 'da"Topuklu Efe" lakabıyla bilinen Özlem Çerçioğlu'nun ürkek bir cevap la 'Ben mi yazdım' demesi moralleri bozdu. 'O füze kürtlere değil, Vatanımızın birlik ve bütünlüğünü bozmaya çalışan teröristlere atılıyor, sizin barışçıl söylemlerinize karşın bu tepkiniz hiç normal değil' diyebilmesini beklerdik. Lütfen size yakıştırılan "Topuklu Efe" ünvanına yakışır şekilde dik durun.
Kaynak Sakık'ın Füze tepkisine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu'ndan ürkek yanıt!