İzlenebilir Aksiyon Filmleri Listesi

Bu konuyu okuyanlar

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
İzlediğim veya izlemediğim filmleri araştırmaya devam ettim ki çoğunu izlemiştim. Aksiyon filmleri çoğu insanın sinema zevkleri arasındaki vazgeçilmez kategorilerden biridir.

Bugünde hiçbir sıralama olmadan, Film hakkındaki eleştirileri, yorumları, imdb puanlarını, filmin temasını vb şeyleri göz önünde bulundurarak izlenebilir filmlerden bir liste düzenledim.

Liste 10 filmden oluşuyor ve unutmayalımki 100'lerce aksiyon filmi mevcut. Eğer listeye eklemeyi unuttuğum bir film olursa, yorumlarda sizlerde belirterek izlemek isteyenlere seçenek oluşturabilirsiniz .

Listeye başlamadan önce son olarak bazı üyeler ''Eee ama bu korku değil fantastik, Bu filmin türü komedi değil dram'' gibi cümleler kuruyor ve dikkat çekmek istiyorumki birçok filmin türü birkaç kategori içerir.

Örneğin ;Er Ryan'ı Kurtarmak filmi - Hem aksiyon hem savaş hem dram içeren bir filmdir.

LİSTEMİZE BAŞLAYALIM (SIRALAMA OLMADAN)

KAÇIŞ PLANI (ESCAPE PLAN)

kacis-plani-escape-plan-izle.jpg

2013 ABD yapımı film henüz vizyonda değil ancak, filmi altyazılı izleme imkanı bulabiliyorsunuz. Sylvester Stallone ve Arnold Schwarzenegger gibi iki Kült oyuncunun rol aldığı film Aksiyon ve Gerilim türünde bir yapım.

Filmin vizyon tarihi 10 Ocak 2014 olarak belirlendi. Gününü beklemek istiyorum diyenler için kısa bir süre daha var.

Dünyanın en önemli güvenlik uzmanlarından birinin tasarladığı, yüksek güvenlik düzeyine sahip bir hapishane ve bu güvenlik uzmanının şimdilerde kendi tasarladığı hapishanede mahkum oluşu.
Bu harika plana ve kaçışa hazır olun arkadaşlar.

HIZLI VE ÖFKELİ SERİSİ (FAST AND FURIOS)

hizliveofkeli41.jpg

İlk filmi 2001 ABD yapımı olan yapım, Aksiyon,gerilim, polisiye ve suç kategorisinde akıllarda iyi yer edinen filmlerden. 2014 Temmuz'unda 7. filmin çıkması planlanan seri Bütün filmleri ile ilgi çekmeyi başardı. Başrollerde Vin Diesel, yakın zamanda Trafik kazasında hayatını kaybeden Paul Walker ve Asi görünümlü güzel Michelle Rodriguez yer alıyor. 7. filmde Paul Walker'in boşluğunu kardeşinin doldurması planlanıyor.

Filmi izleyenler bilir, izlemeyenler için izlemeye değer.

CEHENNEM MELEKLERİ (THE EXPENDABLES)

cehennem-melekleri.jpg

Bir diğer filmimiz 2 seriden oluşan ve birçok Kült ismi biraraya getiren kaliteli bir aksiyon, gerilim ve macera filmi CEHENNEM MELEKLERİ. Başrollerinde Sylvester Stallone,Jason Statham,Jet li,Dolph Lundgren gibi birçok ismi göreceğiniz filmin 2. sinde bu isim listesi (Bruce Willis,Arnold Schwarzenegger vs.) dahada genişliyor.

Film izlemeye değer aksiyon yapımları arasında yer alıyor.

KOLOMBİYALI:İNTİKAM MELEĞİ (COLOMBİANA)

Colombiana-400x600.jpg

2011 ABD,Fransa yapımı Aksiyon,Dram,Suç türündeki filmin başrolünde 'Avatar' filminden tanıdığımız Zoe Saldana yer alıyor.Yüksek bir sinema puanına sahip olan yapım akılda kalıcı Aksiyon filmleri arasında.

Filmin Konusuna bir göz atacak olursak ;Yıl 1992. Yer Kolombiya. 9 yaşındaki Cataleya anne babasının katledilişine seyirci olur ve kendisi de katledilmekten kılpayı kurtulur. Bir gangster olan amcası Emilio ile Amerika Birleşik Devletleri’ne sığınır. Bundan onbeş yıl sonra, bir kiralık katil olarak amcası için çalışacak ve geride hep anne babasının katilleri için bir kartvizit bırakacaktır: Her kurbanın göğsüne çizdiği bir orkide.

ZOR ÖLÜM (LİVE FREE OR DİE HARD)

Zor-%C3%96l%C3%BCm-Die-Hard.jpg

Bruce Willis ismini duyduğumuzda aklımıza gelen ilk Aksiyon filmlerinden birisi ZOR ÖLÜM. 5 seriden oluşan filmin sonuncusu Zor Ölüm:Ölmek İçin Güzel Birgün ismiyle vizyona girdi.

Çok iyi gişe hasılatları elde eden filmin takipçileri azımsanmayacak derecede yüksek. İzlemeye değer aksiyon filmlerinden birisi.

TAŞIYICI (THE TRANSPORTER)

Tasiyici.jpg

Jason Statham denildiğinde akla gelen aksiyon filmlerden olan Taşıyıcı toplamda 3 seriden oluşuyor ve Jason Statham üç filmdede beklenen oyunculuğu yeterince sergiliyor.

Film izlenmeye değer aksiyon yapımları arasında.

RAMBO 4 (RAMBO)

Rambo-4.jpg

Rambo serisi herkesin bildiği akıllarda yer eden en iyi aksiyon yapımlarındadır. Bu listede tanıtacağımız serinin filmlerinden Rambo 4 Aksiyon,savaş,dram,gerilim,suç türünde bir film.

İzlemeye değer etkileyici sahneleri olan film 2008 yapımı ABD ve almanya yapımı ve puan listesinde iyi bir puanla yer edinmiş.

RESİDENT EVİL 5: İNTİKAM (RESİDENT EVİL:RETRİBUTİON)

re5.jpg

Serisi ile akıllarda yer edinen ve Güzelliği ile filmdeki başrole hayat veren Milla Jovovich'in en bilinen filmlerinden Resident Evil toplamda 5 seriden oluşuyor. Tüm serinin tür olarak bakıldığında içinde Aksiyon barındırdığını görüyoruz. Genel anlamda bilim kurgu sineması içerisinde yer alan filmin türü, 3 Boyutlu,Aksiyon,Gerilim ve Korku.

Yüksek izleyici ve takipçi kitlesine sahip ölümcül deney filmi barındırdığı Aksiyon ile listede yer almayı başarıyor ve filmin 6. sı 2014 yılında vizyona giriyor. Bekleyip görelim ...

KURTLAR VADİSİ:IRAK (KURTLAR VADİSİ:IRAK)

kurtlar-vadisi-irak.jpg

Listemizde bir tanede Türk yapımı aksiyon filmi olabilir mi diye düşünüp tüm aksiyon yapımlarımızı araştırdığımda, aldığı yorumlar sinema puanları vb nedenlerle Kurtlar Vadisi:Irak filmine yer verdim.

2006 yılı Türkiye yapımı film bir Aksiyon,Dram filmi. Başrollerde Necati Şaşmaz,Billy Zane,Sarp Akkaya,Bergüzar Korel gibi isimlerin yer aldığı film Türkiye'de ses getiren yapımlardan.

ÖLÜM YARIŞI (DEATH RACE)

%C3%B6l%C3%BCm-yarisi.jpg

2008 ABD,ingiltere yapımı film, Aksiyon,Bilim Kurgu,Gerilim türünde ve gayet ilgi gören filmlerden birisi. 3 seriden oluşan film yüksek puanlar ve iyi yorumları ile izlemeye değer.

BUGÜN 10 FİLMLİK BİR LİSTE OLUŞTURDUK, UMARIM SEVERSİNİZ, UMARIM SEVDİĞİNİZ FİLMLERDİR YADA İZLEDİĞİNİZDE MEMNUN KALACAĞINIZ BİR LİSTE OLMUŞTUR.

RİCA EDİYORUM SEVİYEMİZİ BOZMADAN YORUMLAR ATALIM

AKSİYON FİLMLERİ ÖN LİSTESİ OLARAK GÖRDÜĞÜM BU LİSTENİN DEVAMI İÇİN UZUN VE 50 FİLMDEN OLUŞAN BİR LİSTE HAZIRLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM.

EKSİK GÖRDÜĞÜNÜZ FİLMLERİ YORUMLARINIZDA BELİRTİRSENİZ O LİSTEYE EKLEYİP GÜZEL BİR TABLO ÇIKARMAK İSTERİM.

BOL SİNEMALI GÜNLER HERKESE : )

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Burada olması gerekip de konulmayan filmleri "Yazıklar Olsun" başlığı adı altında belirteceğim..

Az sonra..! :D

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Burada olması gerekip de konulmayan filmleri "Yazıklar Olsun" başlığı adı altında belirteceğim..

Az sonra..! :D

Korku serisinde yaşadığımız tecrübeler ışığında Merakla Bekliyoruz abicim : ))

Bu arada listenin tamamını serileri ile birlikte izledim. Farklı düşüncesi olanlar ekleyip listeyi genişletebilirler.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Kurtlar vadisinden sonra bir şey demiyorum. :D

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Kurtlar vadisinden sonra bir şey demiyorum. :D

Ülke filmlerimizi ne güzelde kötülüyoruz [MENTION=38650]neet[/MENTION] değilmi :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Korku serisinde yaşadığımız tecrübeler ışığında Merakla Bekliyoruz abicim : ))

Bu arada listenin tamamını serileri ile birlikte izledim. Farklı düşüncesi olanlar ekleyip listeyi genişletebilirler.

Korku serisinde ne yaşamıştınız acaba merak ettim :D

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Ülke filmlerimizi ne güzelde kötülüyoruz [MENTION=38650]neet[/MENTION] değilmi :D

Korku serisinde ne yaşamıştınız acaba merak ettim :D

Aslında biz değil, siz yaşamıştınız. Biz de ibretle izleyip tecrübe ettik :D

Bir de şimdi hatırladım o bahsi geçen korku Serisi değil en iyi 10 dizi serinizdi. [MENTION=63117]friendly[/MENTION] abimizin gönderme yaptığı üzere, Bayağı bir yüklenmişlerdi listenize. Yaşlılıktan olsa gerek seriyi yanlış hatırlamışım.

Bu arada ilk eleştiri siftahını [MENTION=38650]neet[/MENTION] kardeşim yapmış. :)

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Aslında biz değil, siz yaşamıştınız. Biz de ibretle izleyip tecrübe ettik :D

Bir de şimdi hatırladım o bahsi geçen korku Serisi değil en iyi 10 dizi serinizdi. @freindly abimizin gönderme yaptığı üzere, Bayağı bir yüklenmişlerdi listenize. Yaşlılıktan olsa gerek seriyi yanlış hatırlamışım.

Bu arada ilk eleştiri siftahını @neet kardeşim yapmış. :)

O liste benim beğenim üzerine ilk 10 olduğu için eleştiriye açıktım ve etkilenmedim gülümsedim hep :D
[MENTION=38650]neet[/MENTION] hiç kaçırmaz eleştirilik bir konu olsun yeterki :mrgreen::hammer:

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
O liste benim beğenim üzerine ilk 10 olduğu için eleştiriye açıktım ve etkilenmedim gülümsedim hep :D
[MENTION=38650]neet[/MENTION] hiç kaçırmaz eleştirilik bir konu olsun yeterki :mrgreen::hammer:

En iyi 10 Hint filmi Listesi yapın hele de o zaman beni ve [MENTION=38650]neet[/MENTION] kardeşimi görün :D

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
En iyi 10 Hint filmi Listesi yapın hele de o zaman beni ve @neet kardeşimi görün :D

Onuda yaparım izlemedim pek öyle film ama imdb puanlarını eleştirileri,röportajları okur ona göre bir liste düzenlerim :D
Kadınların yapamayacağı şey yoktur :dirol::mrgreen:

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Diziler konusunda seçenekler çok sınırlıydı; fakat aksiyon filmleri bir okyanus. Say say bitmez.

sinefil90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Verilen listedeki filmler ancak çerez niyetine izlenebilir ,izlenebilir aksiyon denildiğinde en azın zeka pırıltıları gösteren sırf kuru gürültüden ibaret olmayan filmler geliyor benim aklıma.Bu saydığınız filmler baya bildiğin ceza sahası içindeki karambolde uzaklaştırılamayan top gibi ne olduğunu anlayamadan gol oluyor:))

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
En iyi 10 Hint filmi Listesi yapın hele de o zaman beni ve @neet kardeşimi görün :D
Yeterli para ayırsalar Hint filmleri ilk 10'da kendine yer bulur hocam eminim.
bizde bir liste yapalım en kısa zamanda Hindistan TOP 10, @Darknes$ de yardımcı olur. :D

Ülke filmlerimizi ne güzelde kötülüyoruz @neet değilmi :D

Maalesef ki Ülkemin filmi olması yada herhangi bir işi, iyi olduğunu kanıtlamaz.
örnekleri çoğaltabiliriz ancak Fetih 1453 yeterli bir örnek sanırım. :)

bu arada eleştiri başarı getirir.(aradan sıyrılma çabaları.) :mrgreen:

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Bollywood konumuzda ki tüm filmler Top10'da, özenle seçip izliyoruz zaten :)

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Bollywood film kültürümü bu forum sayesinde geliştirdim, @MerveOzgur hanım mutlaka siz de şans verin kesinlikle beğeneceksiniz.

"3 Idiots" iyi bir başlangıç olacaktır.

Bakınız izlemezseniz "Yazıklar Olsun" faslına geçebiliriz ona göre.. :p
(şaka şaka)

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Filmlerin hepsini izledim ki zaten başrol oyuncuları gereği hazır izleyici kitlesine sahipler ve Türkiye'deki tüm yerel kanalların yayınlamaya çalıştıkları ilk filmlerden. Keşke biraz daha satır aralarında kimsenin çok fazla bilmediği fimlerden olabilseydi. (Örneğin Geçmişi olmayan adam serisi , Matt Damon diğerlerine göre daha 2.plan bir oyuncu)

eline sağlık yinede ,ailecek severek takip ediyoruz seni :)

teşekkür ederim

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Filmlerin hepsini izledim ki zaten başrol oyuncuları gereği hazır izleyici kitlesine sahipler ve Türkiye'deki tüm yerel kanalların yayınlamaya çalıştıkları ilk filmlerden. Keşke biraz daha satır aralarında kimsenin çok fazla bilmediği fimlerden olabilseydi. (Örneğin Geçmişi olmayan adam serisi , Matt Damon diğerlerine göre daha 2.plan bir oyuncu)

eline sağlık yinede ,ailecek severek takip ediyoruz seni :)

teşekkür ederim

Hepside yüksek puanlar ve iyi yorumlar almış aksiyon kategorisindeki izlenebilir filmler, ben bu açıdan bakılmasını rica ederim.

Bakamam diyorsanız siz bilirsiniz yinede.

Ses getirmiş isimler, kötü yapımlara imza atar gibi imalar olmuş, bu filmlerin hiçbiri kötü bir aksiyon filmi değil.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
İllaki Yerli malı film koyacağım diyorsan Labirent i koymalıydın.

Senaryosu ve akıcılığı Kurtlar Vadisinden çok daha iyi.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bourne Identity-Supremacy ve Ultimatum suz ya da en azından sadece Ultimatum suz aksiyon filmleri listesi olmaz:)

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ayrıca Taken ve Nolan'ın Batman üçlemesini unutmamak gerek

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Hepside yüksek puanlar ve iyi yorumlar almış aksiyon kategorisindeki izlenebilir filmler, ben bu açıdan bakılmasını rica ederim.

Bakamam diyorsanız siz bilirsiniz yinede.

Ses getirmiş isimler, kötü yapımlara imza atar gibi imalar olmuş, bu filmlerin hiçbiri kötü bir aksiyon filmi değil.

ilmlerin hepsini izledim ki zaten başrol oyuncuları gereği hazır izleyici kitlesine sahipler diye cümleye başlamıştım ,evet hepsini izledim bende. Bahsetmeye çalıştığım keşke biraz daha yine çok izlenen ama başrol oyuncuları gereği ses getirmeyen filmlere değinebilseydin di , ama eline sağlık umarım örnek olur bugünlerde izleyecek film bulmak çok zor.