İstiklal Marşı'na THY Yorumu

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
bu yorumlar nasıl böyle gelebilir hayret Hiç mi müzik bilginiz yok düşünceniz emeğe ve düşünceye saygınız yok.belki aylar süren bir emeğin ürünü ve çokta güzel olmuş istiklal marşının önemli olan sözleridir her ülkenin kendi öz müziği ile bir çalışma yapılmış ve montajlanmış dahada güzeli olmazdı

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Güzel olmuş beğendim. :)

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Her enstrüman ile ayrı güzel çıkıyor.Hepsine yakışıyor.

zatura

Profesör
Reaksiyon puanı
0
istiklal marşının kullanımı ile ilgili kural ve nizamlar vardır herhalde .. her isteyen istediği gibi istiklal marşını kullanabilirmi ?...

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
istiklal marşının kullanımı ile ilgili kural ve nizamlar vardır herhalde .. her isteyen istediği gibi istiklal marşını kullanabilirmi ?...
Tabi ki kullanabilir "bestesini" değiştirmediği sürece.
Ne kadar fazla insana dinletirsek böyle güzel bir marştan o kadar fazla insan nasiplenmiş olur.
İstiklal marşı bizim diye türkiyeden başka yerde çalmayacak diye bir kaide yok.

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Türk bayrağını formalara koymasınlar.Futbol kapitalistlerin oyunu.Bayrağımızı abuk subuk bir çocuk oyununa alet etmeyelim.Falan filan işte...

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bence de hoş değil neticede bu bir ulusal marş. En bilinen şarkılarımızın coverı vs gibi düşünmemek lazım bunu. Müzikal anlamda hatalara sahip olsada beğenilebilir mi değer yargılarını bir kenera bırakıp, evet beğenilebilir. Ancak THY gurur duyulacak bir kurum mudur? Bu düşünülür.. Çalışanlarına yaşattığı rezillikler, iniş pistinde kesilen develer.. Bence biz çok çabuk unutuyoruz tek sorun bu

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bende izledim.Müthiş olmuş.Şahane yorumlanmış.Gereken mesajı fazlasıyla vermiş.
Marşın burada para için kullanıldığı fikride çok saçma.Hakikaten her şeye at gözlüğü ile bakmakta üzerimize yok.

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Çok güzel olmuş gerçekten.

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
kesinlikle çok başarılı hem farklı ülkeler hem farklı enstrümanlar helal diyorum devamını bekliyoruz böyle güzel şeylerin

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Vay arkadaş millet çatacak yer arıyor.THY istiklal marşımızı reklamına koymuş diye kıyameti koparıyorlar.THY dünyanın her yerine uçuşlar düzenliyor ve bu reklam oralarda da gösteriliyor.Bir grup "ağzı bozuk" da çıkıp "la oglım reklama alet ediyorlar" diye delik dondan çıkıyor.Bu adamlar istiklal marşını müdafa ettiğinden değil "birisi bir şey yazsında laf sokayım" amacı ile yorum yapıyorlar.Yapmayın arkadaşlar her işte bir bityeniği aramayın artık.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Tüm dünyada bu reklam yayımlanıyorsa eyvAllah. Ama yerelse olmamış.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Uluslararası bir şirket sonuçta.

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ülkemde at gözlüklü insanlar olduğu sürece bizim işimiz çok zor çook.

execute

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu ülke vatan millet nidaları atıp sağa sola sataşan zihniyetten başka kimseden zarar görmemiştir. Ben milli marşımı istediğim yerde söylerim yayınlarım. Adamlar Türk firması olarak dünyada tek olmuş milli marşı ilede damgasını vuruyor. Bir kaç çoluk cocuk mu desem çıkmış sırf laf olsun muhalefet olsun diye konuşuyor.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tamam moderatör kardeş yerel reklam bu.THY de zaten sadece Isparta ile Antalya arasında uçuyor.

antimatter

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Hoş olmuşmu olmuş, gerisini boşverin :) Kafamızı daha önemli konulara yoralım...

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bir ülkenin milli marşından bir reklam kampanyası yapılır mı? Bence yapılmamalı.
Peki reklam kötü mü? Gayet hoş.

Çok nadir TV izleyen birisiyim ben bile 3 kez izledim TV de, hatta zaping yaparken denk geldim ve durdum.

Ancak reklama karşı bu kadar sert çıkışları çözemedim.
İlkokulda, orta okulda, lisede her pazartesi sabahı törenlerde İstiklal Marşı okunurken hiç bağırmadığınız olmadı mı?
Peki cuma günleri akşam töreninden hiç mi kaçmadınız?

Askerde?

Yada kaç kez sokak ortasında İstiklal Marşı söylenirken sabit durdunuz?

Önce bence bu konuyu kendinize sormalısınız. Hepsini doğru yaptıysanız tabiki eleştirmek en doğru hakkınız.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bir ülkenin milli marşından bir reklam kampanyası yapılır mı? Bence yapılmamalı.
Peki reklam kötü mü? Gayet hoş.

Çok nadir TV izleyen birisiyim ben bile 3 kez izledim TV de, hatta zaping yaparken denk geldim ve durdum.

Ancak reklama karşı bu kadar sert çıkışları çözemedim.
İlkokulda, orta okulda, lisede her pazartesi sabahı törenlerde İstiklal Marşı okunurken hiç bağırmadığınız olmadı mı?
Peki cuma günleri akşam töreninden hiç mi kaçmadınız?

Askerde?

Yada kaç kez sokak ortasında İstiklal Marşı söylenirken sabit durdunuz?

Önce bence bu konuyu kendinize sormalısınız. Hepsini doğru yaptıysanız tabiki eleştirmek en doğru hakkınız.
Ben eğitim-öğretim hayatımın her safhasında İstiklal Marşı'nı yüksek sesle okudum ve hiçbir zaman kaçmadım.Kaçanları ciddi bir şekilde uyardım.

Neyse yahu tamam.Sen haklısın İstiklal Marşı hiçbir yerde kullanılmamalı belli yerler haricinde söylenmesi YASAKlanmalı.Öylece unutulup gitmeli.

Algıda seçicilik denen birşey vardır:
Eğer elindeki tek şey çekiç ise herkesi çivi olarak görürsün.

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Gayet hoş olmuş.
Ticarete alet mi edilmiş? Mantıklı düşünün. Bu ülkede veya dünyada kaç kişi, "Bak şirket Türkiye Cumhuriyeti'nin İstiklal Marşı'nı reklamında kullanmış, gurur duydum." diyerek, tercihini değiştirir. Aranızdan kaç kişi geçmişte, reklamında Atatürk'ü kullandı diye bankanızı değiştirdiniz?

Bu yönden bakarsak reklamlarda Türk bayrağını kullananları da kınamak lazım. Bugüne kadar hiç bir ticari şirket, milli değerleri kullanarak zenginleşmemiştir. Yapmayın lütfen, geniş düşünün, mantıklı düşünün biraz...

Ayrıca çok da güzel bir çalışma olmuş. Notalarla oynanmamış, enstrumanlar güzel seçilmiş, büyük bir uğraş verildiği ortada. Şurada iki tane link paylaştınız diye emeğe saygı diye tutturuyorsunuz. Buradaki emeği niye görmüyorsunuz?

Ben burada ticari bir kaygı görmüyorum. Ben burada milli markamızın dünya markası olmasından dolayı yaşanan sevincin yansımasını görüyorum, marşımızın çok güzel yorumlandığını görüyorum, emek görüyorum...

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Ben eğitim-öğretim hayatımın her safhasında İstiklal Marşı'nı yüksek sesle okudum ve hiçbir zaman kaçmadım.Kaçanları ciddi bir şekilde uyardım.

Neyse yahu tamam.Sen haklısın İstiklal Marşı hiçbir yerde kullanılmamalı belli yerler haricinde söylenmesi YASAKlanmalı.Öylece unutulup gitmeli.

Algıda seçicilik denen birşey vardır:
Eğer elindeki tek şey çekiç ise herkesi çivi olarak görürsün.

Tam olarak ne dediğini anlayamadım.
Eğer İstiklal Marşı'na gerekli saygıyı, (elini vicdanına koyup) gösterdiğini düşünüyorsan reklamı eleştirmek tabiki en doğal hakkın.
Bunuda söyledim zaten, bana niye tepki gösterdin anlamadım :blink:
Hatta bana tepkimi gösterdin onuda anlamadım :D

Yemek yesem iyi olacak :D :D

Alnair Alsad

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Ben de reklamı çok beğendim. Zaten reklam bittiğinde aklımda THY'den ziyade reklamın nasıl güzel yapıldığıydı. THY pahalı ya, ucuz olsa zaten bu reklamdan önce tercih ederdim. :)

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Ben de güzel bir çalışma olduğunu düşünenlerdenim.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Ona bakar isek o zaman gazetelere bayrak resmi yapıştırmasınlar Reklam larda bayrak kullanılmasın Hatta evlere bile bayrak aşılmasın adam belki o bayrak ile prim yapmaya çalışıyordur Hatta ay yıldızi istiklal marşını her yerde yasaklayalim ki kimse kullanıp değerler üzerınden prim yapmasın.

sarısarı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doğa İçin Çal düşüncesiyle yapılmış ama çok da güzel olmuş.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
Yaa arkadaş güzel farklı bir reklam olmuş sanki milli marşımızla dalga geçmişler gibi yorum yapmayı bırakalım lütfen..
başka yerlerden kopyala yapıştır yapacağınıza kendi fikirlerinizi paylaşsanız :) Bu bile insanımıza bu kadar zor gelirken emek verilerek ortaya çıkan bir ürünü hor görmek ne kadar kolay geliyor değil mi :)

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ona bakar isek o zaman gazetelere bayrak resmi yapıştırmasınlar Reklam larda bayrak kullanılmasın Hatta evlere bile bayrak aşılmasın adam belki o bayrak ile prim yapmaya çalışıyordur Hatta ay yıldızi istiklal marşını her yerde yasaklayalim ki kimse kullanıp değerler üzerınden prim yapmasın.

Ağzı olan konuşuyor. Bu nasıl bir yorumdur be kardeşim