İstiklal Marşı'na THY Yorumu

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Türk Hava Yolları'ndan İstiklal Marşlı reklam filmi

Türk Hava Yolları, değişik ülkelerin çalgılarıyla İstiklal Marşı'nın çalındığı bir reklam filmi hazırladı..

[video=youtube;GVXHwnZaLvw]http://www.youtube.com/watch?v=GVXHwnZaLvw[/video]

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Bu akşam televizyonda görmüştüm çok hoşuma gitti. :)
Güzel ve anlamlı olmuş. :)

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
tv görüp sonuna kadar izledim ve göze kulağa hoş geldi

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Güzel olmuş, ben beğendim :)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Milli marşımızı ne hale getirmişler. Sacmalamislar resmen

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
keman sesi nası da kendini belli ediyor. hastasıyız dede :)

Reaksiyon puanı
10,327
çok hoş, etkileyici bir reklam!
THY hakkaten bu ülkenin en öncü markası, güzel işler yapıyorlar...
her kurum aynı disiplin ve profesyonellik ile çalışabilseydi bu ülke sanırım bugün çok farklı noktalarda olabilirdi.

harkk

Asistan
Reaksiyon puanı
0

ya bir şeye de böyle at gözlükleriyle bakmayın ya belli kalıplar dışından bakmaya çalışın bir kere de . güzel olmuş işte farklılık yaratmış . o kadar ....

alonespy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
gayet hoş bir reklam...marşımıza yönelik bir şey yok... reklama sadece vermek istediği mesaja bakarak izlesek daha doğru olur...

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
farklı kültürlerde kullanılan müzikal aletlere göre uyarlama yapmışlar. Dümbelek gibi vurdulu çalgılar dışında fena olmamış.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bende bu akşam tv de gördüm.. Çok beğendim...

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
istedikleri mesajı çok güzel belirtmişler
Çalgılar ülkelerin ulusal çalgıları yani ülkelerini temsil edenler montajı güzel yapılmış senkron da harika daha ne yapacaklardı şapkadan tavşan çıkarmak mı

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Ben başka şeyin reklamı sandım, şükür değilmiş. :mrgreen:

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
İstiklal marşı gibi bir değerin böylesine ucuz, basit ve bir o kadar da bayağı bir reklam filminde kullanılması hoş olmamış.

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Beste aynı kaldıktan sonra hiç bir sıkıntı olmaz.Nota denilen şey ,bir eser diğer enstrümanlarla da çalınabilsin diye yapılmış bir şey.Müzik evrensel olsun diye.Reklamda marşın ana hatlarına dokunulmamış.Amma velakin Daha güzel olabilirdi bence.Doğa İçin Çal gibi daha hoş olabilirdi.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
İstiklal marşı gibi bir değerin böylesine ucuz, basit ve bir o kadar da bayağı bir reklam filminde kullanılması hoş olmamış.
Hiçbir zaman bugünlerdeki kadar paranın bu kadar değerli, millî değerlerimizin bu kadar ucuz olduğunu görmemiştim.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Hiçbir zaman bugünlerdeki kadar paranın bu kadar değerli, millî değerlerimizin bu kadar ucuz olduğunu görmemiştim.

Tabiri caizse istiklal marşının karşılığını para olarak almaktır bu. Naparsın para konuşuyor!
Kimse de çıkıp milli marşımızı tanıtıyorlar demesin. Milli marşı spor müsabakalarında altın madalya alarak tanıtırsın böyle değil.

mutimuti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
istiklal marşı reklam müziği değildir. istiklal marşı okunan yerden geçerken hazır olda bekleyen nesil adına konuştum. herkes için bu böyle olmayabilir. toplum mühendisleri son 10 yılda güzel çalışmışlar belli ki.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Şu 500 metrede gezenler yüzünden bu ülke hiç bir zaman gelişemeyecek :hammer:

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
yau adamlar dünyanın farklı yerlerine en fazla sefer yapan firma ünvanını kazanmış bunu milli marşımızı geleneksel çalgılarla sentezlemiş büyük bir emek verilmiş ve Türk halkıyla bu sevinç paylaşılmış hala burada istiklal marşının ticari amaçla reklama konulduğundan bahsedenler var. Bu kadar sığ düşünmeyin adamlar onlarca iş istihdamı yaratmış kazancının bir kısmını vergi olarak ülkesinin kasasına koymuş. Peki kötülüyenler sizin ne faydanız olsu bu memlekete daha doğrusu ne yaptınız bu ülke için. Ben cevap vereyim koca bir hiç. Oturduğunuz yerden klavye mualefeti yaptınız. Neyse daha fazla yazmak istemiyorum :)

Reaksiyon puanı
0
"Meyve veren ağacı taşlarlar" diye boşa dememişler.O zaman ithal ettiğimiz malların üzerine made in turkey yazmayalım da Türklük reklam olmasın

MrtKrt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yaa arkadaş güzel farklı bir reklam olmuş sanki milli marşımızla dalga geçmişler gibi yorum yapmayı bırakalım lütfen..

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Aslında ben de reklam olduğunu görünce önyargı yaptım ilk ama Türk hava yolları deyince herhalde sorun olmaz diye düşündüm

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Çok güzel. Gayda , keman ve elektro gitar harika olmuş :)

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
bizler neden bu kadar yanılgı içerisindeyiz olmalımıydı olmamalımıydı, ticari amaçlımı değilmi, güzel olmuşmu olmamışmı, basitmi değerlimi, uygunmu değilmi veya şu çalgı aletiyle daha iyi olurdu...

horozun polemik meselesi gibi birşey sanırım :( dünya üzerinde kaç tane marka değerimiz var? o bulutların üzerindeki hayal ürünlerimiz hariç!!

Bazı şeyler için geç kalınıyor hep bir Helal olsun demek zor değil desteklemek zor değil veya hiç yoktan istiklal marşının ezgisi ile biraz olsun milli duygularımızı sıvazlamak zor değil ... sonuçta adamlar istiklal marşını dansöz müziği yapıp kimseyi oynatmamışlar yaptıklarından gurur duyup seni beni onu bu duygularla toplamaya çalışmışlar :)

kısacası HELAL OLSUN...

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Helal olsun Turkish Airlines :)) Bir Türk olarak Milli havayolu şirketimizle gurur duydum