Öneri İsteklerimi yerine getirebilecek Windows Lite

ArdaBey0YT

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
29
Arkadaşlar ben aşağıdaki isteklerimi yerine getirebiliecek bir windows lite arıyorum.
1- Windows 10 1809 x64 pro olmalıdır.
2- Türkçe dil istediğim zaman yüklenebilmelidir veya kendinden türkçe olmalıdır.
3- İso boyutu 2.90 gb'ı aşmamalıdır.
4- İstediğim birçok appx dosyası yüklenebilmelidir.
5- Microsoft store yüklenebilmelidir veya kendinden microsoft store'lu olmalıdır.
Sen git normal windows kur demeyin zaten orjinal windows 10 1511 kullanıyorum ama berbat diyebilirim çok kasıyor ve türkçe olmuyor. Önerilerinizi bekliyorum.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Linux kullanmanı öneririm. Windows sıkıcı.
Gayette güzel bir OS.Linux'ta oyun oynabiliyormusun???
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar ben aşağıdaki isteklerimi yerine getirebiliecek bir windows lite arıyorum.
1- Windows 10 1809 x64 pro olmalıdır.
2- Türkçe dil istediğim zaman yüklenebilmelidir veya kendinden türkçe olmalıdır.
3- İso boyutu 2.90 gb'ı aşmamalıdır.
4- İstediğim birçok appx dosyası yüklenebilmelidir.
5- Microsoft store yüklenebilmelidir veya kendinden microsoft store'lu olmalıdır.
Sen git normal windows kur demeyin zaten orjinal windows 10 1511 kullanıyorum ama berbat diyebilirim çok kasıyor ve türkçe olmuyor. Önerilerinizi bekliyorum.
Windows 10 1803-1809 x64 kullanabilirsin. x64 her türlü 2.90GB aşar.Lite sistemleri önermiyorum.Boot sorunları,entegre edilmiş virüs ve warezler olabiliyor.

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233
Evet, SteamOS ve yeni Steam Proton ile korsan oyunlarımı akıcılıkla oynuyorum.

Özellikle AMD GPU uyumuyla;
Windows'ta doğru çalışmayan VSCYN ile akıcılık alıyorum.
Tüm oyunlarda çalışabilen FSR ve Sharpness (biz buna fake resolution diyoruz ve sharpness ile keskinleştirme ekliyoruz).

Nintendo Switch oyunlarında Windows'u solluyor deneyimlerime göre ki Switch oyunları aşırı güzeldir.

Zaten PSP, PS2, Wii U, 3DS gibi emülatorlerin tüm oyunları güzel çalışıyor. GPU'mun gücü yettiği kadar da PS3 oyunlarını emüle edebiliyorum.

SteamOS 3.0'dan önce de FShack Wine kullanıyordum.

ArdaBey0YT

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
29

Windows 10 1803-1809 x64 kullanabilirsin. x64 her türlü 2.90GB aşar.Lite sistemleri önermiyorum.Boot sorunları,entegre edilmiş virüs ve warezler olabiliyor.
Ben önceden şu windows liteları kullandım
1-ReviOS 2004 S1.0
2-Xtreme LiteOS 7
3-Xtreme LiteOS 10 v4
4-Phoenix LiteOS 11
5-Windows 10 1511 lite pt-br
Ama şöyle birşey buldum birçok isteğimi karşılıyor nasıl sizce?

1-ReviOS 2004 S1.0
2-Xtreme LiteOS 7
3-Xtreme LiteOS 10 v4
4-Phoenix LiteOS 11
Birde bunların hepsine kurar kurmaz virüs taraması yaptım temiz çıktı hepsi

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
1-ReviOS 2004 S1.0
2-Xtreme LiteOS 7
3-Xtreme LiteOS 10 v4
4-Phoenix LiteOS 11

Birde bunların hepsine kurar kurmaz virüs taraması yaptım temiz çıktı hepsi
Hocam çok oynanmış durmuyor mu? Kendiniz hizmetleri devre dışı bırakırsanız 1809'da 1-2GB Ram yiyor.

ArdaBey0YT

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
29

Tüm oyunlarda çalışabilen FSR ve Sharpness (biz buna fake resolution diyoruz ve sharpness ile keskinleştirme ekliyoruz).

Nintendo Switch oyunlarında Windows'u solluyor deneyimlerime göre ki Switch oyunları aşırı güzeldir.

Zaten PSP, PS2, Wii U, 3DS gibi emülatorlerin tüm oyunları güzel çalışıyor. GPU'mun gücü yettiği kadar da PS3 oyunlarını emüle edebiliyorum.

Linux zamanında kullandım evet performansı iyiydi ama biraz karmaşıktı geri windows'a döndüm.

Hocam çok oynanmış durmuyor mu? Kendiniz hizmetleri devre dışı bırakırsanız 1809'da 1-2GB Ram yiyor.
Zaten 2gb ram var o yüzden lite arıyorum.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972

Ama her istediğin oyunu oynayamıyorsun.Programlar kısıtlı alternatifleri yetersiz.

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233
Ama her istediğin oyunu oynayamıyorsun.Programlar kısıtlı alternatifleri yetersiz.
Onda haklısın bir şey diyemem pek. Şimdilik online oyunlar için anti-cheat geliştirildi 2 tane ve iş görüyor bir çok oyunda.

Onun dışında hikayeli oyunlarda pek sıkıntı yok. Hatta yok gibi. Oynuyorsun rahatça.

ArdaBey0YT

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
29
Vmware ve virtualbox üzerinden çeşitli windows litelar deniyorum ve tiny10 21h2 x64'de hoşuma gitsede sırf şu lanet olası mega yüzünden yükleyemiyorum 2gb'ta indirmeyi kesti.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Vmware ve virtualbox üzerinden çeşitli windows litelar deniyorum ve tiny10 21h2 x64'de hoşuma gitsede sırf şu lanet olası mega yüzünden yükleyemiyorum 2gb'ta indirmeyi kesti.
Android cihazın var ise uygulaması üzerinden indirip bilgisayara at.

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233
Ognitorenks'in Windows 10'larını dene yada 8'ini dene. Özellikle 8, kaynak tüketmiyor.

ArdaBey0YT

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
29
Android cihazın var ise uygulaması üzerinden indirip bilgisayara at.
Pcde uygulama ile hesabım olmasına rağmen indirmeyi denedim kest 2gb'da pro al felan dedi

Ognitorenks'in Windows 10'larını dene yada 8'ini dene. Özellikle 8, kaynak tüketmiyor.
Bunda appx installer varmı?

Tekrar xtreme liteos10 v4e geçeyim diyeceğim elimde zaten isosu var ama başlat menüsü çok yavaş açılıyor ve kendinin kurulması yaklaşık 1 saat açılması (kurulduktan ve kullanıldıktan sonra) 1.5 dk

Son düzenleme: