İşte Türk polisinin yeni silahı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Benim anlatmak istediğim şu tabii ki tabanca yapmamız güzel fakat bunu yaptık diye süper güç olmuyoruz.2023 yalanını anlatmaya çalışyıorum.Zaten cumhuriyeti kuranlara sövenlerin böyle bir hedefi olması da çok ilginç

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Yani savaş uçağını yapamadık diğer ülkeler gibi olamadık diye bir köşede durup bekleyelim mi? İster 2023 ister başka bir tarih olsun. Artık siyasi açıdan bakmaktan vazgeçelim. Bu ülkenin gelişimine balta vurmayalım. Eğer herkes elini taşın altına koyarsa çok kısa sürede büyük işler başarırız vesselam. (bknz. Japonya)

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Benim anlatmak istediğim şu tabii ki tabanca yapmamız güzel fakat bunu yaptık diye süper güç olmuyoruz.2023 yalanını anlatmaya çalışyıorum.Zaten cumhuriyeti kuranlara sövenlerin böyle bir hedefi olması da çok ilginç

Ortada başarılı bir iş varsa tebrik edersiniz, zira yapılması gereken budur. Polislerimizin tabancasını milli imkanlarla yapmış olmamız gayet güzel bir icraattır, başarılı işleri küçümsemeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Süper güç olup olmaması mühim değil, hiçbir devlet bir günde süper güç olamaz zaten. Öncelikle gerekli şartların oluşması adına belirli süreçler geçilir, zaman içerisinde hamlık atılır işler rayına oturur. Avrupalılar bir gece içerisinde süper güç oldu sanıyorsunuz galiba, ne bekliyordunuz bir günde süper güç falan olacağınızı mı sanıyorsunuz...

Türk Milleti' nin kendini hakir gördüğü günler mazi oluyor artık ve birilerinin canı bu duruma fazlasıyla sıkılıyor. O birileri zamanında araba yaptığımızda da, uçak yaptığımızda da dört dönüyorlardı. Halka virüs misali pis düşüncelerini aşıladılar, "Türkler onu yapamaz, Türkler bunu yapamaz..." Halk da sanki çok matah bir görüşmüş gibi bu düşünceyi aldı benimsedi, biz yapamayız edemeyiz... Hala daha böyle geri kafalı insanlar var, ama çok şükür sayıları azaldı. Millet her şeyin farkında, Türk Milleti' nin bu tip gelişim süreçleri konusunda geri kaldığı doğrudur fakat her daim böyle kalacağımızın hayali içerisinde bulunanlar cidden hayal görüyorlar... Biz NUD' u semaya çıkardığımızda Türkiye' nin ürettiği ilk uçaktı bu, fakat onca birikime sahip firmaların uçaklarından çok daha gelişmiş özellikleri bünyesinde barındırıyordu. Aynı şey bugün içinde geçerli, biz isteğimiz zaman Allah' ın izniyle altından kalkamayacağımız iş yoktur.

Siyasi odaklara karşı elbette muhalefet yapabilirsiniz, sağlam temelleri olan muhalif düşünceler hepimizin hayrına olur. Yalnız şöyle güzel haberleri baltalama eylemlerinde vazgeçin, bu millet artık bunu yemiyor.

EDIT: Siyasi görüşüm hakkında fikir yürüterek kendinizi yormayın, pisliğe batmış Türk siyasetinin hiçbir tarafında yokum.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ortada başarılı bir iş varsa tebrik edersiniz, zira yapılması gereken budur. Polislerimizin tabancasını milli imkanlarla yapmış olmamız gayet güzel bir icraattır, başarılı işleri küçümsemeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Süper güç olup olmaması mühim değil, hiçbir devlet bir günde süper güç olamaz zaten. Öncelikle gerekli şartların oluşması adına belirli süreçler geçilir, zaman içerisinde hamlık atılır işler rayına oturur. Avrupalılar bir gece içerisinde süper güç oldu sanıyorsunuz galiba, ne bekliyordunuz bir günde süper güç falan olacağınızı mı sanıyorsunuz...

Türk Milleti' nin kendini hakir gördüğü günler mazi oluyor artık ve birilerinin canı bu duruma fazlasıyla sıkılıyor. O birileri zamanında araba yaptığımızda da, uçak yaptığımızda da dört dönüyorlardı. Halka virüs misali pis düşüncelerini aşıladılar, "Türkler onu yapamaz, Türkler bunu yapamaz..." Halk da sanki çok matah bir görüşmüş gibi bu düşünceyi aldı benimsedi, biz yapamayız edemeyiz... Hala daha böyle geri kafalı insanlar var, ama çok şükür sayıları azaldı. Millet her şeyin farkında, Türk Milleti' nin bu tip gelişim süreçleri konusunda geri kaldığı doğrudur fakat her daim böyle kalacağımızın hayali içerisinde bulunanlar cidden hayal görüyorlar... Biz NUD' u semaya çıkardığımızda Türkiye' nin ürettiği ilk uçaktı bu, fakat onca birikime sahip firmaların uçaklarından çok daha gelişmiş özellikleri bünyesinde barındırıyordu. Aynı şey bugün içinde geçerli, biz isteğimiz zaman Allah' ın izniyle altından kalkamayacağımız iş yoktur.

Siyasi odaklara karşı elbette muhalefet yapabilirsiniz, sağlam temelleri olan muhalif düşünceler hepimizin hayrına olur. Yalnız şöyle güzel haberleri baltalama eylemlerinde vazgeçin, bu millet artık bunu yemiyor.

EDIT: Siyasi görüşüm hakkında fikir yürüterek kendinizi yormayın, pisliğe batmış Türk siyasetinin hiçbir tarafında yokum.

ben Türkler yapamaz vs. gibi bir şey mi söyledim? Kendime hakaret edecek değilim ya ? Ayrıca ben "niye süper güç değiliz? " gibi birşey söylemedim.Yalnızca böyle gösteriyorlar dedim.Yazdığımı dikkatli okursanız iyi olu.Neyse daha tartışmayacağım

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
polisdedigin gereginde sıkacak topuga yoksa ortaligi....:D buarada silahlar iyi degil daha iyileri lazim :dirol:

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Bu tabancaları yapacaklarına Tüfek Yapsınlar derim ben. Zilyon tane tabanca var kaliteli. Glock, m9, g17, 93r, usp, colt, Barrett ... Adam gibi Tüfek yapıp satsak çok daha iyi. Ordumuz hala G3 gibi eski bir Tüfek kullanıyor. Bi Ak-74 tarzı uzun mesafede sekmeyen, bi p90, mp7 tarzı dar alanda seri mermi atabilen ve en önemlisi özelleştirme yapılabilen tüfekler yapılırsa köşeyi doneriz. Tabanca yapmakta ne var ki.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
yesinler sizin komplonuzu hasan'ım! :D

Ehehe bende başta sizin gibi düşünüyordum. Sonradan nedir ne değildir daha detaylıca araştırayım dedim. İsterseniz sizde öyle yapın. Ergenekon davasından yargılananlar cidden hangi suçlardan yargılanıyor ve kanıtlar neler. Şu kanıtlara detaylıca bakın sizleri ikna edicek mi merak ediyorum. Şunu demeden geçmiyim, günümüzü düşünün montaj ses kayıtları düzenlemek artık çok kolay.

Bide ordudan Amerika karşıtlarının atıldığı, aslında ABD'nin bunu genelde kontrol ettiği ülkeler üzerinde yaptığını düşünün derim. Unutmayın sizin komplo dediğiniz, aslında o gazetelerde yazılanlardan daha gerçek. :)

Şunu da paylaşmadan geçemicem http://www.youtube.com/watch?v=Zo1fqYenWW8

Allah gani gani rahmet eylesin.

-MÜNZEVİ-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lan yapılan bi projeyide eleştirmeyin bu ne olum 10 sene önceye kadar başbakanlarımız avrupalı amerikalı bakanların önünnde köpek gibi yalvarıyodu şimdi çıkıp kafa tutabi,liyoz hiçmi görmüyonuz tabi şimdiki gençlik bilmez babalarınıza dedelerinize sorunda öğrenin içler acıcı halimizi bide günümüz trsini

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
lan yapılan bi projeyide eleştirmeyin bu ne olum 10 sene önceye kadar başbakanlarımız avrupalı amerikalı bakanların önünnde köpek gibi yalvarıyodu şimdi çıkıp kafa tutabi,liyoz hiçmi görmüyonuz tabi şimdiki gençlik bilmez babalarınıza dedelerinize sorunda öğrenin içler acıcı halimizi bide günümüz trsini

IMFnin kapısında 3 kuruş için ağladığımız zamanları çabuk unuttu millet yada forumun çoğunluğu 18-19 yaşlarında galiba:)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226

Güldürdün abi vereyim şukunu :)

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4

Dostum sen ne saçmalıyorsun.Başbakan Erdoğan ABD'nin istemediği neyi yaptı bugüne kadar.Her gün çıkıp İsraile,ABD'ye resmen sövercesine açıklamalar yapıyor tamam ama o zaman niye İsrail'den üstün cesaret madalyası alıyor? veya niçin BOP'a eşbaşkanlık yapıyor? Bacak bacak üstüne atabiliyor diye övünmeyi bırakın da gerçeklerle ilgilenin.

Önce ki başbakanlar iyi olmayabilir ama en azından Erdoğan gibi Türklüğü ayaklarının altına almadı,hakaret etmedi veya Irak'ta ABD askeri için dua etmedi.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Dostum sen ne saçmalıyorsun.Başbakan Erdoğan ABD'nin istemediği neyi yaptı bugüne kadar.Her gün çıkıp İsraile,ABD'ye resmen sövercesine açıklamalar yapıyor tamam ama o zaman niye İsrail'den üstün cesaret madalyası alıyor? veya niçin BOP'a eşbaşkanlık yapıyor? Bacak bacak üstüne atabiliyor diye övünmeyi bırakın da gerçeklerle ilgilenin.

Önce ki başbakanlar iyi olmayabilir ama en azından Erdoğan gibi Türklüğü ayaklarının altına almadı,hakaret etmedi veya Irak'ta ABD askeri için dua etmedi.

Hocam siyaset buranın yeri değil. Zaten arkadaş ta komik bayağı :) Gülüp geçin :D

Reaksiyon puanı
10,325
genç arkadaşlar dünü bilmedikleri için mazurlar. mesela duvara çaktığımız basit bir çiviyi bile dışardan aldığımızı, ama bugün insansız hava aracı yapabildiğimizin ayırdına varmaları zordur bu yüzden.

çünkü onlar amerikanın yardım olarak verdiği süt tozunu içmediler okullarında.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
genç arkadaşlar dünü bilmedikleri için mazurlar. mesela duvara çaktığımız basit bir çiviyi bile dışardan aldığımızı, ama bugün insansız hava aracı yapabildiğimizin ayırdına varmaları zordur bu yüzden.

Daha genciz, doğru. Ama aklımız yerinde. Neyin ne olduğunu anlayabilecek kapasitemiz var. Bazıları gibi sen otur, sen bu işlere karışma diye yetiştirilmedik biz. Neyin ne olduğu, gerçekte nasıl olduğu öğretildi bize. Hani dogru söyleyeni 9 köyden kovarlar ya, şu an öyle bir ülkedeyiz.

Ops, bu arada siyaset yaptım, Pardon. Ama içimde kalacaktı.

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7

buna teknolojinin getirdiği gelişmeler diyebiliriz ... ucuza mal etme, malzeme bolluğu gibi...
o zamanın teknolojik imkanları yoktu şu an herşeyde teknoloji yatıyor... eskilerin hali bundan kaynaklı...
ben ona kızmadım moderatöre kızdım (one minute olayı '' u '' yapmak ) allahtan yalvarmıyor :D

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1

Şu biz yaşadık gördük tepeden bakmaları bırakmadığınız sürece böyle kalıcaksınız.

Unutmayın şuan ABD'nin izin verdiği kadarsınız yarın onları uçurmayacaksın dediğinde tamam diyip geri çekmek zorunda kalcaksın.

Reaksiyon puanı
10,325
Şu biz yaşadık gördük tepeden bakmaları bırakmadığınız sürece böyle kalıcaksınız.

Unutmayın şuan ABD'nin izin verdiği kadarsınız yarın onları uçurmayacaksın dediğinde tamam diyip geri çekmek zorunda kalcaksın.

bak arkadaşım, içimden geçenleri söyledim, doğru inandığım bir şeyi söyledim. kimseye tepeden baktığım falan yok, haddini bilen biriyimdir. fakat sen üslubunu belli ki muhafaza edemiyorsun, saygıyı kaybedersek konuşacak birşey de kalmaz o zaman.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4

insansız hava aracı mı? Reyhanlıda gördük. İnsansız hava araçlarının aldığı görüntülerin ilk önce abd/israil'e gittiğini (inanıp inanmamakta özgürsün) biliyor muydun? Günün birinde savaşa girince ne olacağını hayal edebiliyor musun? ABD ve İsrail'den kurtulmadıkça bu ülke bir adım ileriye gidemez.Ama biz tam tersine onların piyonluğunu yapmayı sürdürüyoruz.

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
yahu polislik o kadar düşük bir meslek mi?
böyle düşünmen çok yanlış checkirge, bilakis kutsal bir meslektir.
birilerinin yanlışını geneline teşmil edersen adaletsizlik etmiş olursun.
unutma bir gün sen de polisten yardım isteme durumuna düşebilirsin, her insan gibi...

sana göre kutsaldır. bana göre baltaya sap olamayan insanların son çare gittiği yerdir.
benim düşüncelerimin doğruluğuna yanlışlığına sen karar veremezsin. benim böyle düşünmem bana göre çok doğru.
artık herkesin aynı düşüncelere sahip olmasını istemeyin lütfen.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Allah aşkına su meslek kutsal bu meslek kutsal deyip durmayın gören parasız hizmet yapıyor zannedecekler o zaman mühendis inşaat işçisi çöpcu bunların hepside belirli ücretler karşılığinda halka hizmet ediyor o zaman bu mesleklere kutsiyet aft edelim yani

herry26

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar herşeyin zamanı vardır bir ilerlemesi vardır öyle hayda bunu yapalım diye yapılmıyor malesef

S

SDN Okuru

SDN Okuru
maalesef terörist eylem istismarcılarına karşı kullanılmıyor ki... onlara sadece biber gazı gibi basit bir savunma aracı kullanılıyor eğer ki ben emniyet genel müdürü olsaydım müdahale neymiş o zaman görürdü o istismarcı vatan hainleri...!:cool:

thebest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Canik kötü bi tecrübe olur. Bir zamanlar zigana firması ihaleyle asker ve polise ucuza silah satmıştı ama fiyaskoydu tam, silahın rengi 3 ay içinde çıkıyor ve erken paslanmalar görülüyordu, canik de farklı olmaz, iki silahı da gerek görevim gereği kullandım. yerli de en iyisi sarsılmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...