İşte Kürtçe ders müfredatı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PROchemist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kürtten korkan kim hacı hayırdır sen kocaman TÜRKten bahsediyorsun
Ben Bir TÜRKÜM !...

Ben ; Orta Asyadan Türeyen, Anadoluda Büyüyen, Avrupa İçlerine Yürüyen TÜRKüm !

Ben ; Dağlarda Gemi Gezdiren, Taşlara Destanlar Kazdıran, Tarihi Baştan Yazdıran, TÜRKüm !

Ben ; Adalete, Mertliğe Örnekler Veren, Ölüm Kalım Savaşına Gülerek Giden, Yeryüzünde Her Murada Eren TÜRKüm !

Ben ; Sancaklara, Tuğlara Baş Eğdiren, Beylere, Paşalara Hilat Giydiren, Kılıcını Üç Kıtada Gezdiren TÜRKüm !

Ben; Atillayı, Yavuzu, Fatihi Var Eden, Kralları, İmparatorları Kendisine Yar Eden, Düşmanına Dünyasını Dar Eden TÜRKüm !

Ben; Şahları, Sultanları Kul Edinen, Altınları, Elmasları Pul Edinen, Kaftanları Çul Edinen TÜRKüm !

Ben; Zafer Rüyasını Görenlere Saç Yolduran, Hezimete uğratıp, Ümitleri Solduran , Müzelerde Baş Köşeleri Dolduran TÜRKüm !

Ben; Damarlarında Asil Kanın Aktığı Irkım, Benden Bahseder Destanım, Ağıtım, Ben TÜRKüm

Biraz tarih okuyun... Türklerin Müslüman olmasından itibaren yaptığı bütün savaşlarda Kürtleri koz olarak kullanmıştır, özellikle Yavuz Sultan Selim...

Ayrıca Kürtler azınlık değildir, 30 milyonu aşkın Kürt var Türkiye'de... Biraz araştırın.

Doğudaki halkına eğitim vermeyip cahil bırak, yatırım yapma, sonra niye dağa çıkıyorlar.

Doğuyu görmeden de lütfen yorum yapmayın.

Son olarak da seçmeli bir ders. Ve burası özgür, demokratik bir ülke. İsteyen seçer, isteyen seçmez. Nesi zorunuza gidiyor anlamıyorum.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
naptın. 30 milyon çok uçuk bir rakam. Araştırmalar 8-15 milyon arası değişiyor tabi kesin olarak hiçbir zaman bilinemez. Ama şu var ki bu rakamın büyük kısmı kürt kimliğini zamanla keybedip kısmen türkleşmiştir. şu 30 milyon rakamını veren araştırma hangisimiş paylaşırsan bizde kaynağını!!!! öğreniriz böylelikle :)

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bakın yöneticiler mesajımı siliyorsunuz ama benim Türk olarak zoruma gidiyor adamlar resmen Türkler bizden korkuyorlar diyor bu nedir kışkırtma var resmen

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Tahriğe tahrikle karşılık verirsen ortaya nasıl bir sonuç çıkar?

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
İslamda milliyetçilik yoktur. Yani ben Türküm, ben Kürdüm,ben Arabım ben şuyum ben buyum yoktur islamda. Yorum yaparken bunu göz önünde bulunduralım ve milliyetçiliği (Türkçülük/Kürtçülük kastım) karıştırmadan yorum yapalım. Bir insanı ırkından dolayı değil yaptıklarından dolayı yargılamak bence en doğrusu olur. Sonuçta Ebu Cehil de PEYGAMBER SAV'ın amcasıydı.

Adı üstünde seçmeli zaten isteyen seçer istemeyen seçmez. Bunun büyütülecek bir yanı yok.

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İslamda milliyetçilik yoktur. Yani ben Türküm, ben Kürdüm,ben Arabım ben şuyum ben buyum yoktur islamda. Yorum yaparken bunu göz önünde bulunduralım ve milliyetçiliği (Türkçülük/Kürtçülük kastım) karıştırmadan yorum yapalım. Bir insanı ırkından dolayı değil yaptıklarından dolayı yargılamak bence en doğrusu olur. Sonuçta Ebu Cehil de PEYGAMBER SAV'ın amcasıydı.

Adı üstünde seçmeli zaten isteyen seçer istemeyen seçmez. Bunun büyütülecek bir yanı yok.
Milliyetçiliğin kavramını öğrenip öyle gel milliyetçilik ırkçılık değildir

Sen Milliyetçilik Müslümanlık'ta yok dersen Atatürk'e küfür etmiş olursun..

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Saçma saçma işler yapıyolar ne işi var kürtçenin okullarda tam tersi tüm kamu yerlerinde yasaklanması gerekiyor

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Merak etme anlamını biliyorum ama şu anda milliyetçiliği kullananlar ırkçılık olarak kullanıyor ve adını kirletiyorlar. Bu da yanlış anlaşılmalara sebep oluyor. Parantez içinde de milliyetçilik derken kastımın Türkçülük/Kürtçülük olduğunu belirttim zaten. Biraz dikkatli okuyun. Sizin kastettiğiniz anlamına bakarsak bende milliyetçiyim.

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Beni ilgilendirmez isterse banlasınlar ben TÜRKlüğüme laf ettirmem arkadaş!

Türk olmayı kendin mi seçtin merak ediyorum? Ya da bir başkası Kürt olmayı kendisi mi seçti ya da aborjin olmayı? Neyiyle gurur duyuyorsun? Niye gurur duyuyorsun?

Germenliğime laf ettirmem diyen alman nazisinden farkımız ne olacak o zaman?

Ne Türkler 1 gram üstündür Kürtlerden, ne de Kürtler 1 gram üstündür Türklerden.

Şoveniznmden uzak duralım bence. İnsan olmayı becermeye çalışalım.

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Heh bunu da dine vurun. :) Komik ya. Bunun ırkçılık ile alakası yok bu durumun.

Olay tamamen farklı bir durumda.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16

Güzel demişsin ama sadece ırkından dolayı değil dininden , dilinden ve milletinden dolayı da yargılamamalıyız. Sadece yaptıklarından dolayı :)

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Silin yöneticiler mesajımı silin bakim işte budur bu forumda da böyle bir saçma uygulama var ben istediklerimi konuşamıyorum burada sizinle daha fazla muhattap olamayacağım SDN seni çok tebrik ediyorum gerçekten profesyonel modların var kendi kafalarına eserse onaylıyorlar esmezse onaylamıyorlar bu gidişle forumu Türkçeden ayrıştırın vBulletin'i ingilizce yapın Türkçe'yi kaldırın ben burada Türklüğümü savunamayacaksam ne anlamı kaldı TÜRKÇÜLÜĞE karşı çıkan herkesin damarlarında Türk kanı yoktur ha bu mesajım onaylanmayacak biliyorum sayın moderatörler size tavsiye sunayım ingiliz amerika siteleri var orda süper profesyonel yönetici olursunuz.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Milliyetçiliğin kavramını öğrenip öyle gel milliyetçilik ırkçılık değildir

Sen Milliyetçilik Müslümanlık'ta yok dersen Atatürk'e küfür etmiş olursun..

bu ne sefil bir düşüncedir arkadaş. nereden hesap yaparak ulaşıyorsunuz bu sonuca? Evet milletçilik islamda yok, ama bu söz Atatürke küfür değil. kafandan element uydurup durma.

Atatürk'ün "memleketini en çok seven görevini en iyi yapandır" sözünü ne yapacağız o halde. Atatürk, türk kürtden üstündür diyor mu? o halde türk üstündür dediğinde asıl sen küfür etmiş olmuyor musun Atatürk'e?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Türkçe'yi adam akıllı öğrettilerde kürtçesi kaldı bu işin. Gereksiz bir müfredat bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...