İşte Dünya'nın yeni en boş amiral gemisi serisi, Galaxy S21 ailesi - Samsung'un amacı ne?

Bu konuyu okuyanlar

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
iPhonedo videosuna bakarsanız soldakinin Xr , sağdakinin S10+ olduğunu görürsünüz. Hatta Poco F1 ekranı daha iyi diyenler marka görmeden teste girdiğinde Xr seçti ekranı. Samsung kağıt üstünde iyi. iPhone ekranları günlük kullanımda çok daha başarılı.
Aynı İphonedo Note 10 plus ın stereo hoparlörü için ses seviyesi düşük dedi.Telefoncu arkadaşımda Note 10 plus ı elime alıp müzik açtım.Cihaz ortalığı yıktı.İnsanlar sesten rahatsız olduğu için kısmak zorunda kaldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kesinlikle!

Hatta ve hatta aynı ekrana 11 de sahip olduğu için iPhonedo iPhone 11 inceleme videosuna bakılırsa 11'in ekranının Note 10 plus'tan daha geniş bir dinamik aralık desteklediğini görebiliriz.
iPhone 11 ide kullandım.Note 10 plus ıda.İşlemci,batarya desen kesinlikle İphone11 derim.Ekran tarafında İphone11 Note 10 plus ın tırnağı olamaz.

Reaksiyon puanı
7,985
Aynı İphonedo Note 10 plus ın stereo hoparlörü için ses seviyesi düşük dedi.Telefoncu arkadaşımda Note 10 plus ı elime alıp müzik açtım.Cihaz ortalığı yıktı.İnsanlar sesten rahatsız olduğu için kısmak zorunda kaldım.
Videosunda inceleme çekerken yazılım güncellemesi geldi ve Note 10+'dan çıkan ses 2'ye katlandı demişti yanlış hatırlamıyorsam. İlk çıktığında çok kısıktı.

Reaksiyon puanı
6,381
Yalnız S20 Ultra'da kamera konusuna gelince güncelleme deyip geçiştiren siz, iPhonede'nun 11 Pro max incelemesinde söylediğini görmezden geliyorsunuz.

iPhonedo 11 Pro Max incelemesinde güncelleme geldiğini ve sesin 10'a katlandığını ve artık gayet başarılı olduğunu söyledi.

Videosunda inceleme çekerken yazılım güncellemesi geldi ve Note 10+'dan çıkan ses 2'ye katlandı demişti yanlış hatırlamıyorsam. İlk çıktığında çok kısıktı.
10'a katlandığını söylüyor.

iPhone 11 ide kullandım.Note 10 plus ıda.İşlemci,batarya desen kesinlikle İphone11 derim.Ekran tarafında İphone11 Note 10 plus ın tırnağı olamaz.
Bakın kesinlikle katılıyorum, çok daha keskin, renkler çok daha doygun. Kontrastı muhteşem. Ama dinamik aralık konusunda daha iyi. Araştırın. Göreceksiniz.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
@Sıradan Kullanıcı @Yusuf ÇALIŞ

Videodaki şaka ögesini es geçiyorsunuz. S10 Plus'ın ekranı iPhone Xs serisinden bile daha iyi performans sergiliyor değil ki Xr'dan sergilemesin. 1200 küsur nit parlaklığa çıkabilen bir ekrandan bahsediyoruz. Çok daha parlak ve karanlık alanların daha aydınlık olmamasının imkanı yok. Şekil A:

20210115_163922.jpg
20210115_163931.jpg

En yüksek parlaklıkta Xs ve S10+

Reaksiyon puanı
6,381
@Sıradan Kullanıcı @Yusuf ÇALIŞ

Videodaki şaka ögesini es geçiyorsunuz. S10 Plus'ın ekranı iPhone Xs serisinden bile daha iyi performans sergiliyor değil ki Xr'dan sergilemesin. 1200 küsur nit parlaklığa çıkabilen bir ekrandan bahsediyoruz. Çok daha parlak ve karanlık alanların daha aydınlık olmamasının imkanı yok. Şekil A:

Ekli dosyayı görüntüle 134154Ekli dosyayı görüntüle 134155

En yüksek parlaklıkta Xs ve S10+
Xs'den daha iyi olabilir, onun konumuzla alakası yok. Ayrıca Xs'de kullanılan Oled bir panel ve demek ki Xs'in Oled ekranı daha kötüymüş.

Ama Xr'dan daha iyi değil. Daha üste konumlandırılmış bir cihaz olması, her noktada daha iyi olduğu anlamına gelmez. Nokta.

Sadece kaynak atar mısınız? Bu görüntüler kesinlikle doğru zaten ona lafım yok sadece merak ettim kayanğı.

Ve ayrıca bana konuda eski cihazlara bakıp yenilerini eleştirmek doğru değil demiştiniz ya hani. Ama aynısını yapıyorsunuz şu an. Xs'e bakıp Xr daha iyi değildir diyorsunuz.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Xs'den daha iyi olabilir, onun konumuzla alakası yok. Ayrıca Xs'de kullanılan Oled bir panel ve demek ki Xs'in ekranı daha kötüymüş.

Ama Xr'dan daha iyi değil. Daha üste konumlandırılmış bir cihaz olması, her noktada daha iyi olduğu anlamına gelmez. Nokta.

Sadece kaynak atar mısınız? Bu görüntüler kesinlikle doğru zaten ona lafım yok sadece merak ettim kayanğı.

Bana konuda eski cihazlara bakıp yenilerini eleştirmek doğru değil demiştiniz ya hani. Ama aynısını yapıyorsunuz şu an.
Ben size ekranı daha iyi olan bir cihazdan bile daha iyi olduğunu söylüyorum. Bir alakası var tabii ki de. O zaman siz Xr'ın ekranı Xs'ten daha iyi de dersiniz.

Eski cihazlara da baktığım yok Xr ve Xs aynı zamanlarda tanıtıldı.

YouTube üzerinden almıştım. İzlenenlerden bakıp, link atarım.

Reaksiyon puanı
6,381
Ben size ekranı daha iyi olan bir cihazdan bile daha iyi olduğunu söylüyorum. Bir alakası var tabii ki de. O zaman siz Xr'ın ekranı Xs'ten daha iyi de dersiniz.

Eski cihazlara da baktığım yok Xr ve Xs aynı zamanlarda tanıtıldı.

YouTube üzerinden almıştım. İzlenenlerden bakıp, link atarım.
Tamam. İkimiz de sanırım anlatmak istediklerimizi anlamadık. Lütfen daha fazla uzatmayalım.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Xs'den daha iyi olabilir, onun konumuzla alakası yok. Ayrıca Xs'de kullanılan Oled bir panel ve demek ki Xs'in Oled ekranı daha kötüymüş.

Ve ayrıca bana konuda eski cihazlara bakıp yenilerini eleştirmek doğru değil demiştiniz ya hani. Ama aynısını yapıyorsunuz şu an. Xs'e bakıp Xr daha iyi değildir diyorsunuz.
XR ın 720P IPS ekranı bu kadar iyiyse neden XS, 11 Pro ve 12 serisi samsung un oled ekranını kullanıyor? Ve XS ile XR 2018 de çıktı. iPhone XS eski bir cihaz değil.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
XR ın 720P IPS ekranı bu kadar iyiyse neden XS, 11 Pro ve 12 serisi samsung un oled ekranını kullanıyor? Ve XS ile XR 2018 de çıktı. iPhone XS eski bir cihaz değil.
Kesinlikle katılıyorum.Maalesef anlatamıyoruz.Diyorlarki kağıt üzerindeki verilere göre konuşmayın.İphone 11 ide kullandım,Note 10 plus ıda,S10 plusıda.İphone 11 in ekranı güneşli bir ortamda beş para etmez.Note 10 plus ta S10 plusta aşırı güneşli ortamda yüzde 30 parlaklıkta bile net bir görüntü sunuyorken İphone11 de hiçbir şey göremiyorsun.Güncel model İphone 11 bile S10 plusa kalite olarak yaklaşamazken Xr ın S10 plustan daha iyi olduğunu iddia ediyorlar.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,335
Samsung 2018 yılında Apple ile dalga geçmek için 2 milyar dolar harcayarak komik reklamlar çekmişti. Bu reklamlarda Apple'ın jack girişini kaldırmasıyla baya alay etmişti. Ayrıca çentik ile de baya bir alay etmişti.

Peki daha sonra ne oldu?

Samsung yeni modellerinde kulaklık girişini kaldırdı. Ayrıca bir çentik de kullandı. Daha sonra attığı tweet lerin bir iPhone'dan atıldığı ortaya çıktı. SOnra o videoları sildi. Ve iyice madara oldular.

Ya sen Samsungsun, telefonun sensörünü, içindeki yonga setini, dev teknolojik binaları, her türlü teknoloji ürününü yapabilecek kapasitede milyarlarca dolarlık bir firmasın. Ama yaptığın şey, kendini sürekli rakip gördüğün Apple ile dalga geçip sonra aynısını yapmak mı? Cidden mi?

Peki 3 ay önce Apple adaptörü çıkarınca bir iPhone'dan nasıl bir tweet attılar? Tabii ki biz size adaptör veriyoruz falan diyerek alay ettiler. Peki şimdi ne oldu? S21 serisinden adaptörü çıkardılar.

Gerçekten Saçmalık. Sokaktaki insanlara sorsanız onlar bile böyle hatalar yapmazlar. Sanki pazarlama ekibi ile geliştiriciler arasında hiç iletişim yokmuş gibi.

Peki bundan daha saçmalık olan şey ne biliyor musunuz? S21 serisi. Ve Samsung'un S21 serisini iPhone 12 serisine rakip görmesi. S21 Ultra gerçekten hissiyat anlamında mükemmel, siyah rengi harika. Üstelik artık 4K 60 karede zoom yapabiliyor ve geniş açı lenslere geçiş yapabiliyor. S-Pen desteği var. Exynos 2100, yani işlemcisi artık çok verimli ve ısınmıyor. İyi de genel olarak kime ne bunlardan? Bu cihaz 1200 dolar. 12 Pro Max 1100 dolar.

Kendini rakip gördüğü iPhone 12 Pro Max'den ne artısı var? 120Hz var iyi güzel, S-Pen desteği var iyi güzel ama içinde çıkmıyor ekstra kılıf alacaksınız, e başka?

Yüksek çözünürlükte 120Hz var ama o da adaptif ve pili deli gibi sömürecek.

Kamera çıkıntısı kocaman, yamuk duran, saçma sapan tasarımlı bir cihaz kaldı geriye.

Sırf 120Hz için kim 100 dolar verecek? Hem adaptör çıkmayacak hem de 100 dolar pahalı olacak. Ayrıca kamera konusunda daha kötü olacak. Gereksiz. Ve S21 Ultra kağıt verileri hariç sadece 1-2 noktada güzel. Gerisi boş. Rakibi Lidar, Sensör OIS'i gibi şeylerden bahsederken ve bunu daha ucuz yaparken Samsung öyle takılıyor işte.

Samsung sürekli hata yaparak ilerliyor. İnsanlar ondan artık daha iyi özellikli telefonları daha ucuza fiyata beklerken en üst modeli bile boş ama pahalı geliyor.

Peki ya S21 serisinin geri kalanları? Hiç öyle onlar da olsun diye varlar. S21 plus ve S21 aynı, sadece S21+'ın arkası cam ve bataryası daha büyük. Geri kalan hiç deneyimi iyileştiren yeri yok. Tüm mühendisliği S21 Ultra'ya harcayıp, gerisini bir şekilde yapmışlar. O kadar. S21 serisini geri kalanlar o kadar boş ki daha fazla anlatamam.

Samsung zaten hali hazırda amiral gemisi satamıyor, ve üstüne kullanıcılar ile alay ediyor. Sen sensöründen ekranına hepsini yapabiliyorken, bunları düşük maliyetli üretemiyor musun? Her dakika model çıkaran kalitesiz bazı Çinli markalar bile bunu yapabiliyorken, yıllardı bunları üreten sen bunu düşük maliyetli yapamıyor musun?
Evet Şimdi Tüm Android Üreticileri Hemen Hemen Bu Konuda Aynı Evet Samsung Apple İle Alay Edip Tükürdüğünü Yaladı Haklısınız Ama Devir Öyle Bir Devir Ki Çoğu Teknoloji Firması Belli Etmeden Bile Apple'a Zaten Gönderme Yapıyor Onun Dışında Samsung S21 Ailesinin Boş Olduğu Düşüncesine Bende Katılmıyorum Bu Cihazlar Yeni Çıkan Cihazlar Daha Belirli Testleri Gelmedi İncelemeleri Kutu Açılımları Vb... Objektif Somut Bakış Elde Edebiliceğimiz Bir Durum Yok İşte Apple'ın Başarısı Burda Yatıyor Kağıt Üstünde Bazen Android'de Daha İyisi Var Diyorsunuz Bakiyorsunuz Ram Orda 4 GB Androidde 8 GB Ama İphone Daha İyi Çalışıyor? Kağıt Üzerindeki Veriler Her Ne Kadar Doğru Olsada Bir Cihazı Tam Yargılama Nedeni Değil Bugün Kullandığımız Akıllı Telefonlardan Herkes Ne Bekliyor? Özelliklerine Göre Donanımı İyi Kullanabilen,Yazılım Ve Arayüz Optimize Bir Şekilde Çalışan Akışkan Ve Yetenekli Cihazlar İstiyoruz Daha Testlere Dahi Tabi Tutulmamış Bu Yeteneklerin Ölçülmemiş Olduğu Bir Yerde Bu Seriye Fiyasko Berbat Gibisinden Yapıştırmalar Çok Yanlış Olur Bir Tek Fiyat Noktasinda Katiliyorum Sana Samsung İyice Apple Havalarina Girmiş Gibi Fiyatlar Cidden Yüksek Apple'ı Zorlayacak Pazarı Domine Edicek Bir Fiyat Tablosu Yerine Apple İle Yüksek Fiyat Konusunda Yarismaya Calisiyor Bunuda Anlamis Degilim Kisacasi S21 Henüz Yeni Ve Çiçeği Burnunda Bir Cihaz Test Edilmeden Yargıya Tutulmamalı Diyorum İyi Forumlar Dilerim.

Reaksiyon puanı
7,985
Kesinlikle katılıyorum.Maalesef anlatamıyoruz.Diyorlarki kağıt üzerindeki verilere göre konuşmayın.İphone 11 ide kullandım,Note 10 plus ıda,S10 plusıda.İphone 11 in ekranı güneşli bir ortamda beş para etmez.Note 10 plus ta S10 plusta aşırı güneşli ortamda yüzde 30 parlaklıkta bile net bir görüntü sunuyorken İphone11 de hiçbir şey göremiyorsun.Güncel model İphone 11 bile S10 plusa kalite olarak yaklaşamazken Xr ın S10 plustan daha iyi olduğunu iddia ediyorlar.
S9+ kullanırken çok iyi hatırlıyorum saat 1 gibi hastaneden çıktığımda parlaklık manuel fullde olmasına rağmen hiçbir şey görememiştim ekranda. Otomatikteyse evet son parlaklığında üstüne çıkartıp aşırı parlak yapıyor ekranı ama manuelde maalesef övüldüğü kadar parlak değil. Telefona gelen mesajı gölge arayıp okudum.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
S21 serisine boş dediniz; ama bir telefondan ne bekliyorsunuz tam olarak? Sizi uzaya götürmesini mi? iPhone'un isterse 500.modeli çıksın, bir telefon olmaktan gidemeyecek, keza Android cihazlar da öyle. İşte bu yüzden bir telefona servet harcamıyorum. 50 bin TL'ye de telefon alsan, oynayabileceğin en sistem zorlayan oyun Pubg olur herhalde.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Aynen. Evet, XR ın ekranı abartıldığı kadar kötü değil ama “S10 dan daha iyi” demek saçma özellikle “XS eski cihaz,XR ın ekranı XS den daha iyi”demek daha da saçma.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
S9+ kullanırken çok iyi hatırlıyorum saat 1 gibi hastaneden çıktığımda parlaklık manuel fullde olmasına rağmen hiçbir şey görememiştim ekranda. Otomatikteyse evet son parlaklığında üstüne çıkartıp aşırı parlak yapıyor ekranı ama manuelde maalesef övüldüğü kadar parlak değil. Telefona gelen mesajı gölge arayıp okudum.
Ben 4 ay S9 plus kullandım.Güneş altında S9 plustan hiç bir şikayetim olmadı.S9 plusta memnun olmadığım noktalar ekranın kıvrımlı olması (edge ekran) ile ekran kapandığında aşırı pil tüketimi idi.Bahsettiğimiz cihaz S10 plus.Güneşli ortamda 1200 nite kadar çıkabilen cihazdan bahsediyoruz.11 inde Xr ında ekranı kötü demiyoruz ama S10 plus,Note 10 plus gibi çok iyi kalite sunmuyor bu cihazların ekranları.

Aynen. Evet, XR ın ekranı abartıldığı kadar kötü değil ama “S10 dan daha iyi” demek saçma özellikle “XS eski cihaz,XR ın ekranı XS den daha iyi”demek daha da saçma.
11 inde Xr ında ekranına kalite olarak kötü demiyoruz.İkisininde sunduğu kalite ortalama.Bu ekranların S10 plus yada Note 10 plus ekranından daha iyi olduğunu iddia etmek bence doğru değil.

Son düzenleme:

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
? samsung sizi dikkate alacaktır bu yazı sonrası...

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Hakkınızı vermek lazım, Apple savunmaya çalışmak zor iş ? ? ? .

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
s20 serisi ile yeni s21 serisi arasında şey farkı var , hatta bazı konularda çığır açıcı şey farkı var. Elbet bir şey farkı vardır yahu dimi??? Yoksa yok mu :dizzy:

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,046
Xr ın ekranı S10 plustan daha iyi.Şaka mı bu? Xr ında 11 inde en çok eleştirildiği iki nokta tasarım ile ekran.Xr ekran tarafında S10 plusın tırnağı olamaz.

Bu konuda katılıyorum her iki cihazda kullanılan ekran teknolojileri şu şekildedir,
S10+ Dynamic AMOLED QHD+ ekran teknolojisi kullanırken XR IPS LCD HD+ ekran teknolojisi kullanıyor S10+ kullanılan ekran teknolojisi XR da kullanılan ekran teknolojisinden çok daha başarılı!

Evet üzerine basa basa söylemişti bunu çok iyi hatırlıyorum :)

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bu konuda katılıyorum her iki cihazda kullanılan ekran teknolojileri şu şekildedir,
S10+ Dynamic AMOLED QHD+ ekran teknolojisi kullanırken XR IPS LCD HD+ ekran teknolojisi kullanıyor S10+ kullanılan ekran teknolojisi XR da kullanılan ekran teknolojisinden çok daha başarılı!

Evet üzerine basa basa söylemişti bunu çok iyi hatırlıyorum :)
İster katıl,ister katılma ama ben İphonedonun tarafsız olduğuna inanmıyorum.S20 ultrayı incelerken 108mp i eleştiriyor.Evet 108mp 9 pikseli birleştirerek çekildiği için özellikle hdr tarafında çok iyi değil,evet lens geçişleri sıkıntılı.İyi güzelde S20 ultranın hiçmi övülecek tarafları yok? S20 ultra ana Kamerası 12mp de çekebiliyor ve 12mp ile çekilen fotoğraflar kalite ve hdr olarak gayet iyi.Niye bundan bahsetmiyor? S20 ultranın 4k 60fps video stabilizasyonu çok iyi.Niye bundan bahsedilmiyor? 4k 60fps de çok iyi bir kalite sunduğundan neden bahsetmiyor? tarafsız bir inceleme demek bir akıllı telefonun artılarını ve eksilerini belirtmek demek.Bir akıllı telefonu sadece eleştirmek yada sadece övmek inceleme olmuyor.Koca incelemede tek övdüğü nokta 120hz ki bu ben değil birçok insanı tatmin etmiyor.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,046
İster katıl,ister katılma ama ben İphonedonun tarafsız olduğuna inanmıyorum.S20 ultrayı incelerken 108mp i eleştiriyor.Evet 108mp 9 pikseli birleştirerek çekildiği için özellikle hdr tarafında çok iyi değil,evet lens geçişleri sıkıntılı.İyi güzelde S20 ultranın hiçmi övülecek tarafları yok? S20 ultra ana Kamerası 12mp de çekebiliyor ve 12mp ile çekilen fotoğraflar kalite ve hdr olarak gayet iyi.Niye bundan bahsetmiyor? S20 ultranın 4k 60fps video stabilizasyonu çok iyi.Niye bundan bahsedilmiyor? 4k 60fps de çok iyi bir kalite sunduğundan neden bahsetmiyor? tarafsız bir inceleme demek bir akıllı telefonun artılarını ve eksilerini belirtmek demek.Bir akıllı telefonu sadece eleştirmek yada sadece övmek inceleme olmuyor.Koca incelemede tek övdüğü nokta 120hz ki bu ben değil birçok insanı tatmin etmiyor.

Normal bir şey söyledim.
Nedenini de açıkça yazabildiğimi düşünüyorum! Konu nereden nereye geldi pes doğrusu.

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
jack girişinin kaldırılması çok büyük bir hata herkesin kablosuz kulaklığı yok

çevirici işi de saçma sonuçta telefonu şarj edemiyorsunuz

samsung un s serisi artık bir fiyat performans olmaktan çıktı (eskiden değil şimdi)

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,046
Ben seni eleştirmek için yazmadım.Forumda bazı insanlar İphonedonun tarafsız olduğunu iddaa ediyorlar.Ben buna inanmadığımı belirttim.

Her neyse! İphonedo mümkün olduğunca söylenmeyenleri söylüyor.
Ve genelde eğer bir cihaz ile alakalı doğru bir şey söylediğinde anında o cihaza güncelleme geliyor diyorum ve başka bir şey demiyorum!

Son düzenleme: