İşte Dünya'nın yeni en boş amiral gemisi serisi, Galaxy S21 ailesi - Samsung'un amacı ne?

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Daha tam olarak çıkmadı bile. Çıkınca yavaş yavaş biz de öğreneceğiz güzel mi değil mi diye...

Tasarımı değişik ve farkedilir olmuş ama SD kartın kaldırılması ve adaptif yenilemenin 24-120hz değil de 48-120hz olması beni hayal kırıklığına uğrattı.

Şu an çok merak ettiğim yanları video performansı ve exynos 2100/snapdragon 888 performansı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Telefonun boş olduğunu düşünmüyorum. Ancak iPhone 12 serisinden özellikle fiyat olarak geride kaldığını düşünüyorum. Birde bu devirde Android tarafında 25W hızlı şarj mı kaldı diye sorarlar insana. Orta sınıf cihazlar bile 30W üstüne geçti. Ek olarak özellikle Exynos 2100'ün güç tüketimini çok merak ediyorum.

Reaksiyon puanı
892
Türkiye’de alınmayacak cihaz.Çünkü aynı fiyatta iphone var.Biraz daha ucuz olsaydı belki tercih edilebilirdi,almak isteyenler de 2 ay sonra 2 bin tl düştüğünde alabilir sanırım,düşmeyebilir gerçi ekonomi malum.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
2 3 sene sonra 2.el olarak alırım. Belki o da. S9 plus candır şuan. Tasarım olarak en beğendiğim net note 10 plustır. Keşke samsung o yoldan gitse gene antin kuntin kamera çerçevesi yapmasa

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Geçen sene aynısı olmuştu ama? Ondan önce de.

S20 ailesi gayet güzel, 100x zoom yapıyor, 108 mp ile çok iyi foto çekiyor falan filan. S10 ailesi de çok çok sevildi ve övüldü ama Xr'ın ekranı bile HDR konusunda görüntüyü daha iyi gösteriyordu.
S10 o yılın en iyi ekranı seçildi.

Reaksiyon puanı
6,381
S10 o yılın en iyi ekranı seçildi.
Ya Allah aşkına her amiral gemisi sırasıyla o yılın en iyi ekranı seçiliyor ona mı takıldınız?

Ayrıca 1. seçen site parayla çalışan bir site. Aynı DXOMARK gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

108 konusunda haklısınız bana göre hala geliştirme aşamasında.

Peki sizce ne olmalıydı ek olarak?
Düzgün 12mp bir sensör koyup sensör boyutunu en az 1.7 mikro metre piksel yapmaları gerek, o zaman kamera çıkıntısı büyüyecekti ama 12 Pro Max öyle olmasına rağmen S21 Ultra'nınkinden çok daha küçük.

Ön kamerada sağlam, güzel fotoğraflar ve videolar çekmeli. Lansmanda gösterilenlerde hala renk doygunluğunun basılmış olduğunu gördük.

Artık OIS'i geliştirip tüm lenslerde video çekerken de çalıştırabilmeleri lazımdı ki baktım tüm lenslerde OIS desteklemiyormuş.

Exynos 2100'e diyecek bir şeyim yok o harika bir işlemci.

Artık batarya optimizasyonu ve uygulama optimizasyonu yaparak OneUI'ı geliştirmeleri gerek, bu sayede 5000 mAh batarya koyup maliyeti artırmazlar.

Ve M51 gibi telefonları var, onları yapabiliyorken artık amiral telefonları ucuz maliyetli yapmalılar.

Bunlar bence gerekli olanlardı. Bunların hiç biri yoktu S21 Ultra'da. O yüzden boş. Gereken noktayı Samsung bu noktaya getirmeseydi gerçekten cihaz mükemmel olurdu, ama maalesef rakibiyle yarışması için bunlar şart.

Son düzenleme:

Kadir Galip

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
72
Ben daha henüz kavrayamadım hangi seri amiral S serisi mi Note serisi mi?

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Bence S21 baya güzel telefon olmuş. Apple ile karşılaştırıldığında da batarya, ekran vs. olarak önde olduğunu biliyorum.

Reaksiyon puanı
6,381
Xr ın ekranı hdr olarak daha iyi demişsiniz. S21 serisinin daha testleri çıkmadan cihazı yerden yere vurmuşsun resmen.
Dediğim ve alakasız olan şeyleri birleştirip zırvalamayın. Gidin bakın Xr'ın ekranı S10 plus'tan daha keskin ve daha geniş dinamik aralıklı görüntüleri gösterebiliyor.

Senden kıdemlisi de var ama!
Gururla Note5 kullanmaya devam...
Bu arada S21 Ultra'nın siyahına bayıldım. Muhteşem ötesi.
Kalemin ayrılması ve gerçek bir kaleme benzetilmesi ki inanılmaz bir güzellik.
Böyle bir telefona çöp diyen, boş diyen çürük elma mukallidi bebelere bayılıyorum, çok eğlendiriyorlar beni. :)
Siz olmazsanız olmaz zaten. Her teknoloji konusuna muhteşem bilginiz ve tarafsızlığınızla, taraflılara yazdığınız zeki mesajları çok örnek alınası.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Dediğim ve alakasız olan şeyleri birleştirip zırvalamayın. Gidin bakın Xr'ın ekranı S10 plus'tan daha keskin ve daha geniş dinamik aralıklı görüntüleri gösterebiliyor.

Siz olmazsanız olmaz zaten. Her teknoloji konusuna muhteşem bilginiz ve tarafsızlığınızla, taraflılara yazdığınız zeki mesajları çok örnek alınası.
Xr ın ekranı S10 plustan daha iyi.Şaka mı bu? Xr ında 11 inde en çok eleştirildiği iki nokta tasarım ile ekran.Xr ekran tarafında S10 plusın tırnağı olamaz.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Xr ın ekranı S10 plustan daha iyi.Şaka mı bu? Xr ında 11 inde en çok eleştirildiği iki nokta tasarım ile ekran.Xr ekran tarafında S10 plusın tırnağı olamaz.
Aynen.11 Pro ya geçtim. 11 Pro nun ekranı daha parlak ve güneş ışığı altında parlaklık farkı belli oluyor ama renkleri s10 a göre soluk gibi geldi bana.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Samsung'un birçok hatası var ama bu telefonlara boş demek bana çok mantıksız geliyor. Gayet güzel cihazlar olmuş. Ayrıca Samsung'un ön tarafındaki kamerasına çentik demek bana o kadar saçma geliyor ki. Çentik Apple'dakine denir, Samsung o çentikten kurtardı piyasayı. Birçok marka Samsung gibi kamerayı delikli yaptı. O rezalet tasarımdan kurtardı piyasayı.

Eleştirmek ayrı şey, karalamak ayrı şey. Konuyu başlatan arkadaş eleştiri değil, bayağı karalama kampanyası başlatmış. Tamam markanın yaptığı hatalar var, onları eleştir de çıkan ürünler gayet başarılı ürünler. Ürünleri niye karalıyorsun? En boş amiral gemisiymiş. XR'ın ekranı ile S10+'ın ekranını falan kıyaslamış. Bu bayağı fanboyluk yani başka bir şey değil. Azıcık insaf yani.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
6,381
İşte öyle değil. Ben de ilk gördüğümde şaşırdım hocam, ama cidden görüntüleri daha keskin veriyor ve desteklediği dinamik aralığı daha geniş. Ben de bu yüzden Apple'ı savunmaya başladım.

İnsanlar her ne kadar kanıt göstermeden onu bir çürük elma olarak görse de kullanımda en iyisini o sunuyor.

Ha ayrıca 11'in de ekranı Note 10 plus ve S20 Ultra'dan daha geniş dinamik aralık gösteriyor. Çok saçma ve yalan gibi durabilir ama gerçek hayatta yan yana koyun bakın derim. Nasıl olduğunu bilmiyorum ama gerçekten öyle.

Eleştirmek ayrı şey, karalamak ayrı şey. Konuyu başlatan arkadaş eleştiri değil, bayağı karalama kampanyası başlatmış. Tamam markanın yaptığı hatalar var, onları eleştir de çıkan ürünler gayet başarılı ürünler. Ürünleri niye karalıyorsun? En boş amiral gemisiymiş. XR'ın ekranı ile S10+'ın ekranını falan kıyaslamış. Bu bayağı fanboyluk yani başka bir şey değil. Azıcık insaf yani.
Ben hep söyledim Samsung'un dalga geçip aynısını yaptığını. Konu Samsung olduğunda ben hep deyindim buna.

Bu benim sırf Samsung karalamak için araştırıp öğrendiğim bir şey değil. Ben uzun zamandır teknoloji dünyasını takip ediyorum dün merak salmadım buna.

Ayrıca anlatmaya çalıştığım şeyi okumadan Xr ve S10+ kelimelerine takılmayın. Gidin bakın, ekranı 720p de olsa daha geniş dinamik aralığı destekliyor. Bu tamamen saf bir gerçek. HDR bir görüntü izlediğinizde 11 ve Xr bile daha yükse dinamik aralığı gösteriyor. Gerçek hayatta ikisini yan yana koyun, hatta S10+ yüksek çözünürlük desteklediği için onu 2K çözünürlüğe alın bir şey değişmiyor. Daha iyi ise daha iyi derim, gereken şeyi vermiyorsa verememiş derim. Hatta kapasite olarak daha yüksek parlaklığa çıkabilse de Note 10+'dan HDR görüntü izlerken daha yüksek parlaklığa çıkabiliyorlar otomatik olarak.

S21 Ultra eğer 12 Pro Max ile yarışmak istiyorsa özellikle kamera olarak teknolojisi çok geri. En basitinden kamerası profesyoneller için olan bir telefonun sensörü bile 1/1.33". Piksel boyutu sırf 108 mp için 0.8 mikro metre. Bunu hiç bir yeri profesyonel değil. O piksel birleştirme teknolojisi de bir işe yaramıyor, hala daha kamerada Apple'dan gerideler. Ama ona rakip görüyorlar kendilerini.

Ekran kıyaslamak fanatiklik ise para ile çalışan bir sitenin sonuçları ile Samsung'u yukarı çıkartmak fanatikliğin son kotası oluyor.

Son düzenleme:

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Başlık çok ofansif. Şarj adaptörü çıkmıyor diye donanımı kötülemek ne derece mantıklı :)

Reaksiyon puanı
6,381
Başlık çok ofansif. Şarj adaptörü çıkmıyor diye donanımı kötülemek ne derece mantıklı :)
Konuda şarj adaptörü çıkmadığı için kamerası kötü yazmıyor. Başlıkta da konuda ayrı o iki şey. Hem Samusng'a hem S21 serisine deyindim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İşte öyle değil. Ben de ilk gördüğümde şaşırdım hocam, ama cidden görüntüleri daha keskin veriyor ve desteklediği dinamik aralığı daha geniş. Ben de bu yüzden Apple'ı savunmaya başladım.

İnsanlar her ne kadar kanıt göstermeden onu bir çürük elma olarak görse de kullanımda en iyisini o sunuyor.

Ha ayrıca 11'in de ekranı Note 10 plus ve S20 Ultra'dan daha geniş dinamik aralık gösteriyor. Çok saçma ve yalan gibi durabilir ama gerçek hayatta yan yana koyun bakın derim. Nasıl olduğunu bilmiyorum ama gerçekten öyle.

Ben hep söyledim Samsung'un dalga geçip aynısını yaptığını. Konu Samsung olduğunda ben hep deyindim buna.

Bu benim sırf Samsung karalamak için araştırıp öğrendiğim bir şey değil. Ben uzun zamandır teknoloji dünyasını takip ediyorum dün merak salmadım buna.

Ayrıca anlatmaya çalıştığım şeyi okumadan Xr ve S10+ kelimelerine takılmayın. Gidin bakın, ekranı 720p de olsa daha geniş dinamik aralığı destekliyor. Bu tamamen saf bir gerçek. HDR bir görüntü izlediğinizde 11 ve Xr bile daha yükse dinamik aralığı gösteriyor. Gerçek hayatta ikisini yan yana koyun, hatta S10+ yüksek çözünürlük desteklediği için onu 2K çözünürlüğe alın bir şey değişmiyor. Daha iyi ise daha iyi derim, gereken şeyi vermiyorsa verememiş derim. Hatta kapasite olarak daha yüksek parlaklığa çıkabilse de Note 10+'dan HDR görüntü izlerken daha yüksek parlaklığa çıkabiliyorlar otomatik olarak.

S21 Ultra eğer 12 Pro Max ile yarışmak istiyorsa özellikle kamera olarak teknolojisi çok geri. En basitinden kamerası profesyoneller için olan bir telefonun sensörü bile 1/1.33". Piksel boyutu sırf 108 mp için 0.8 mikro metre. Bunu hiç bir yeri profesyonel değil. O piksel birleştirme teknolojisi de bir işe yaramıyor, hala daha kamerada Apple'dan gerideler. Ama ona rakip görüyorlar kendilerini.

Ekran kıyaslamak fanatiklik ise para ile çalışan bir sitenin sonuçları ile Samsung'u yukarı çıkartmak fanatikliğin son kotası oluyor.
iPhone 11 in ekranı kalite olarak Note 10 plusa yaklaşamaz.Ekranda kaliteyi aşırı güneşli bir ortam ile Netflix de yüksek çözünürlüklü bir dizi yada film belirler.Güneşli bir ortamda Note 10 plus yüzde 30 parlaklıkta bile net gösterirken İphone11 de sen yüzde 30 parlaklıkta güneş altında hiçbir şey göremezsin.Netflix de İphone11 siyahları soluk gösteriyorken Note 10 plus daha gerçekçi siyahlar ve daha net bir görüntü sunuyor.İphone Xr da 11 de iddaa ettiğin gibi çok iyi bir ekran kalitesine sahip değil.İkisininde sunduğu kalite vasat.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
LCD'nin, HDR10+ destekli bir ekrandan daha yüksek dinamik aralığı sunabildiğini mi iddia ediyorsunuz? Görelim:

Screenshot_20210115-160601_YouTube.jpg

(S10+ vs Xr)

Ya HDR nedir bilmiyorsunuz ya da... Gerisi anlar zaten herkes :)

Reaksiyon puanı
6,381
LCD'nin, HDR10+ destekli bir ekrandan daha yüksek dinamik aralığı sunabildiğini mi iddia ediyorsunuz? Görelim:

Ekli dosyayı görüntüle 134146
(S10+ vs Xr)

Yalnız, oradaki küçük bir detayı atlamışsınız. Görüntüyü aldığınız YouTube kanalını veya siteyi tahmin edebiliyorum. Soldaki Xr. Sizde bakabilirsiniz.

Eğer o siteden aldıysanız da o sitenin kaynağı da o YouTube kanalı. İsimlerin yerini değiştirerek baya şey kanıtlamışlar. Ki aslında sağdaki ekranın üst kısmının gayet edge gibi görünmesinden de isimlerin yerlerini karıştırmazsınız diye düşünüyordum.

LCD piksel diziliminden kaynaklı. Ve LCD ekrana sıradan yerine LCD piksel dizilimi üretim teknolojisi ile üretirseniz gayette HDR konusunda Amoled'den daha iyi olabilir. Ve yapılan tüm teslerde de belli oluyor ki Apple iPhone 7'den beri LCD piksel dizilimi kullanıyor.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
7,999

Ekli dosyayı görüntüle 134146
(S10+ vs Xr)

iPhonedo videosuna bakarsanız soldakinin Xr , sağdakinin S10+ olduğunu görürsünüz. Hatta Poco F1 ekranı daha iyi diyenler marka görmeden teste girdiğinde Xr seçti ekranı. Samsung kağıt üstünde iyi. iPhone ekranları günlük kullanımda çok daha başarılı.

Reaksiyon puanı
6,381
iPhonedo videosuna bakarsanız soldakinin Xr , sağdakinin S10+ olduğunu görürsünüz. Hatta Poco F1 ekranı daha iyi diyenler marka görmeden teste girdiğinde Xr seçti ekranı. Samsung kağıt üstünde iyi. iPhone ekranları günlük kullanımda çok daha başarılı.
Kesinlikle!

Hatta ve hatta aynı ekrana 11 de sahip olduğu için iPhonedo iPhone 11 inceleme videosuna bakılırsa 11'in ekranının Note 10 plus'tan daha geniş bir dinamik aralık desteklediğini görebiliriz.

Son düzenleme: