İstanbul'da trafik paralı oluyor!

Reaksiyon puanı
10,325
bütün şeytanlık hep bu namert ingilizlerden çıkar zaten! :D
neyse, şaka bir yana da, 15 milyonluk bir çiftlikte hayata biraz nefes aldırmanın en kestirme yolu gibi gözüküyor.
bu çiftlikte yaşamanın faturasına katlanamayan köyüne döner arkadaş! :D

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
neyse, şaka bir yana da, 15 milyonluk bir çiftlikte hayata biraz nefes aldırmanın en kestirme yolu gibi gözüküyor.
O arabalarını bırakanlar neyle gidip gelecek işine?

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Araba kullanmıyoruz gerçi. :p Ama toplu taşımada da kapıda gidiyoruz arkadaş. İlk önce toplu taşımaya çözüm getirilsin. Minibüsler, otobüsler yolcuyu alıyor da alıyor.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19

Köyler saray oldu hocam sen nediyorsun :) daha berbat adam bakkalda müşter yok diye bir bisküveti iki müşterinin fiyatına satıyor :) şehirler ahır oldu köyler daha pahalı oldu şehirlerden. nere gitsek acaba bu dünyada gideceğimiz yer belli değil ama diğer tarafta belli :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

O arabalarını bırakanlar neyle gidip gelecek işine?

Hoca diyorki Herkes köyüne dönsün buralar tek bana kalsın adam gibi arabımı süreyim arabaya para verdik hız yapamıyorum diyor boşunamı para verdik hiç zevk almıyorum araba sürmekden durmadan trafikden bekliyorum:)
[MENTION=1416]seyyah[/MENTION] hocam sakın alınma şaka yapıyorum ok :yes:

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226

Bu ülkede kıt kanaat geçinen insanlar var. Altında bilmem kaç senelik zor yürüyen pickup anadol'a kağıt doldurup satıp geçinen (çingene) diye tabir ettiğimiz insanlar var. Zaten her şeyin en pahalı kullandığımız bir ülkede havadan sudan bile vergi alınmaya başlanıyorsa halimiz duman.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Trafik sağlığa zararlı. Girmeyin kardeşim o zaman sizde :D (Bkn: Sigaraya zam yapıldığında sevinenler :D )

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Sadece İstanbul B.B.'ye kalacaksa gelir yapılsın arkadaş.

Yarımada'da neredeyse tüm toplu taşıma araçları var !
Tramvay,metro,otobüs,dolmuş,vapur.
Parası olmayan toplu taşımaya yönelsin.
Üstelik Yarımada'da toplu taşıma araçları tramvay hariç fazla kalabalık da değil !

Toplu taşıma yetersiz ama fiyatlar düşük.
Üstelik aktarma gibi bir olay var !
Belediyenin kazancı az olduğu için yeteri kadar araç vesaire kullanılamıyor.

Not: Son 3 yılda 2 binden fazla yeni otobüs alındı, 1 milyar Lira'dan fazla yatırım yapıldı.
2015'te açılacak 25 kilometrelik metro hattının inşaatı devam ediyor.
Gecikir gecikmez bilemem ama planlanan iyi metro ağı var ortada.
Belediyeye para lazım arkadaşlar,parası olanlar bi' zahmet pamuk ellerini ceplerine atsın artık !

cosmosfb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben de bu sisteme yakın bir sistem düşünmüştüm. Fakat benim düşüncem de trafiğin olduğu saatlerde toplu taşıma bedava ya da daha uygun olacaktı. Ek olarak da trafik yoğunluğunun olmadığı saatler OGS-HGS gibi paralı geçişlerde ücret alınmayacaktı.
Ben kafama göre bir sistem kurup vatandaşların yükünü azaltmaya çalışıyorum.
Devlet giydirdikçe giydiriyor. Neyse sürtüne sürtüne ısınmaktan başka çaremiz kalmadı sanırım