İstanbul'da Suya Gene Yüzde 15 zam !

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
İmamoğlu, Covid-19 çıkacağını nereden bilsin?

Çifte standartların var bence, kendi görüşündeki elemanlar ekonomiyi yönetemeyince YPG'yi vurduk, ABD ambargo uyguladı tarzı cevaplar veriyorsun hep ama yerel yönetimler oldu mu anında İmamoğlu yapamıyor oluyor.

Türkçe yazıyorum farkıdaysanız. Covid 19 ile ne alakası var ayrıca !

Meydanlarda çıkıp israf var paraları çalıyorlar yandaşlara aktarıyorlar israf ediyorlar dendi mi denmedi mi ? 2 yılı geçti İBB yönetime geleli. Çıkar der ki bakın biz 1 Milyar TL israf vardı önledik ne bileyim 1 Milyar TL para yandaşlara peşkeş çekiliyordu biz önledik ve bu elde ettiğim 2 Milyar TL tasarruf ile suyu süspanse ettik ve zam yapmadık. HELAL OLSUN denir.

Ama hani israf hani çalışnan yandaşa aktarılan paralar ! YÜZDE 40 gibi bir indirimden söz ederken yüzde 40 tan fazla zam yapıldı. Hadi dersin ki hesaplar olmadı tutmadı yüzde 40 indirim yapamadım dolar yükseldi enflasyon var flan ama en kötü indiremedim ama zam yapılmasını önlüyorum dersin oda olmadı. Belediye meclisinde red edilmese şimdi yüzde 40 daha ekstra zamlanacaktı SU.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Türkçe yazıyorum farkıdaysanız. Covid 19 ile ne alakası var ayrıca !

Meydanlarda çıkıp israf var paraları çalıyorlar yandaşlara aktarıyorlar israf ediyorlar dendi mi denmedi mi ? 2 yılı geçti İBB yönetime geleli. Çıkar der ki bakın biz 1 Milyar TL israf vardı önledik ne bileyim 1 Milyar TL para yandaşlara peşkeş çekiliyordu biz önledik ve bu elde ettiğim 2 Milyar TL tasarruf ile suyu süspanse ettik ve zam yapmadık. HELAL OLSUN denir.

Ama hani israf hani çalışnan yandaşa aktarılan paralar ! YÜZDE 40 gibi bir indirimden söz ederken yüzde 40 tan fazla zam yapıldı. Hadi dersin ki hesaplar olmadı tutmadı yüzde 40 indirim yapamadım dolar yükseldi enflasyon var flan ama en kötü indiremedim ama zam yapılmasını önlüyorum dersin oda olmadı. Belediye meclisinde red edilmese şimdi yüzde 40 daha ekstra zamlanacaktı SU.
Ekrem İmamoğlu'nun su fiyatlarında indirim vaadi de gerçek oldu Sana buradan ekmek çıkmaz, hiç uğraşma bile bence. İmamoğlu'na oy veren çok büyük bir kesim ekonomik gidişattaki çöküşün yerel yönetimlere de yansıdığını bilir.
Bahaneleri covid oldu :D Sanki Erdoğan dünya ile baş etmiyor ve üstüne üstün bir de yangınından seline, teröründen bilmem nesine her şey ile ilgileniyor.... Ayrıca covid imamoğluna özel bir durum değil her belediyenin başında bu sıkıntı var ama çalışmak isteyen bunu bahane etmez. Erdoğan etmiyor, şehir hastaneleri açıyor da muhalefet niye bi adım atmıyor onca gelirle.
Biz Reis'ten önce Dünya ile mücadele etmiyor muyduk? Mücadele ederken neler olduğunuda görüyoruz, 2 yılda TL %50 değer kaybetti.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Biz Reis'ten önce Dünya ile mücadele etmiyor muyduk? Mücadele ederken neler olduğunuda görüyoruz, 2 yılda TL %50 değer kaybetti.
Biz derken? :D Muhalefet ne zaman iktidar oldu ki ? diyolar ya SİTTİN SENE sizden iktidar olmaz :)

Ata_

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Bahaneleri covid oldu :D Sanki Erdoğan dünya ile baş etmiyor ve üstüne üstün bir de yangınından seline, teröründen bilmem nesine her şey ile ilgileniyor.... Ayrıca covid imamoğluna özel bir durum değil her belediyenin başında bu sıkıntı var ama çalışmak isteyen bunu bahane etmez. Erdoğan etmiyor, şehir hastaneleri açıyor da muhalefet niye bi adım atmıyor onca gelirle.
Ya siz değil miydiniz Başkan istemiyoruz tüm sorumluluk Cumhurbaşkanında olsun “evet”e basacağız diye tepinen? Şimdi ne oldu bu kadar ilke nasıl uğraşsın mı oldu? Eminim daha neye oy verdiğinizi bile bilmiyorsunuzdur. Ayrıca maşşalah baya iyi yönettiler. Araba fiyatları %120 Ev fiyatlar %50 çıktı. Market fiyatları 3 katına.. İyi gidiyor iyi hatta size daha iyi 10TLlik çay bedava.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biz derken? :D Muhalefet ne zaman iktidar oldu ki ? diyolar ya SİTTİN SENE sizden iktidar olmaz :)
İktidardayken açılan 100lerce fabrikaya baksana:) Ha bir de hepsinin nasıl son 10 yıl içinde satıldığına da:) Bu %1 lik bir örnek sadece.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle değil işte seçim zamanı herkes bunlar olmaz dediğinde. Biz hesabımızı kitabımızı çok iyi yaptık. İBB'de İSRAF var bunlar çalıyor yiyor yandaşa aktarıyor paraları biz bu paraları İBB bütçesine aktardığımız zaman 5 yıl İBB'ye yeter diyordu !!! Su ulaşım ve halk ekmek zamlanmıyordu sonuç ortada. Yüzde 40 indirimden 3 kere yüzde 15-20 zam yapmaya geldi durum. Ayrıca doğalfaz elektirik gibi ürünlerde dışa bağımlısın Su öyle bir şey değil belediyenin insiyatifinde fiyatı. ( Mesela Tunceli belediyesi Kominist belediye bilirsiniz orada 2.4 TL su fiyatı. Ulaşımda 1 TL idi galiba. )

Mesele burada göz göre göre YALAN söylenmesi. Tutamacağı vaadler verip sonradan bunlar zaten yokmuş gibi davranmak. Şuan aynı taktiği CHP yönetimide uyguluyor. ÖTV kaldırıyor 1000 er TL ler dağıtıyor ÖTV siz arabalar telefonlar PS5 ler verecem diyor asgari ücreti zamlandırıyor asgari ücretten vergiyi sıfırlıyor sayıyorda sayıyor. SEçim sonrası aaa ekonomi kötüymüş bunlarin hiçbiri olmuyormuş deyip geçecekler gene.
Ülkede enflasyon var belki araştırırsın maaşını aldıktan sonra. Evet hesaplamış olabilirler. Ama hesapladıklarına göre daha da çöktüğü için ülke hesap tutmuyor. Hani dedim ya reise inandılar ekonomi şahlanacak diye. Onun için bunlar da öyle plan yapmıştır :) Bir de unutmadık Üsküdar'daki halk ekmek büfesinin mağlum toplum tarafından kaldırılmaya çalışıldığını.

Son düzenleme: