İstanbul'da patlama; 44 şehit

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Az önce Beşiktaş'ta emniyet tarafından kontrollü bir patlama yapıldı. Olay yeri inceleme, Beşiktaş'taki şüpheli paketleri etkisiz hale getiriyor. Sporx ‏@sporx

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Babam ordaydı eğer gitsem ben de ordaydım. Babamı aradık bir şeyi yok Allah korumuş.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Nasıl bir patlama olduysa evimiz patlanan yerden ortalama 9-10 km uzakta ses buraya kadar geldi.Şuan 19 şehit ve 160 yaralı varmış inşallah ölü oranı artmaz

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
İçişleri bakanı Soylu: "27'si polis, 29 şehidimiz, 166 yaralımız var."

Ne mutlu şehid olanlara, zalimler için yaşasın cehennem..
Yaralılarımıza da acil şifalar dilerim Allah'tan..

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
En korkutan şey de o kadar patlayıcının ülkenin en güvenli bölgelerinden birine sokulabilmesi. Hedef taraftar olsaydı binleri konuşuyorduk. Allah'ım ülkemizi korusun. Gün bugün aydın değil .

Black15

Asistan
Reaksiyon puanı
151
Maalesef şehit sayımız 38' e çıktı.
Bunlar ne zaman başımız biraz dertten kurtulsa böyle saldırılarda bulunuyor.
Allah yaralılara acil şifalar versin. Şu an diyecek başka şey yok.

Son düzenleyen moderatör:

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
İdam değil işkence geri gelmeli işkence... ölene kadar işkence yapılmalı bu hainlere..

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
İdamın geri gelmesi lazım herkes ciddiyetin farkında değil hala laylaylom peşindeler şehit annesi ne deniliyorsa yapılması gerek idam gerek işkence gerek başka bir şey..Aleme ibret için taksim meydanında sırayla sallanacaklar vatan hainleri herkes ibret alıcak

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Ülke kötü yerlere doğru gidiyor artık yerinde hamleler yapılmalı yoksa böyle vatan hainleri bir şekilde devam edecekler... Ayrıca patlamadan sonra hala Başkanlık denen illetti konuştular Başkanlık gelse kan dökülmez diye amaçları zaten onu getirtmek söylemişlerdi Başkanlık gelmesse daha çok olay olur diye... Diyecek tek kelime yok

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Maç çıkış saatine denk gelseydi rakamlar daha fazla olacaktı.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ülke kötü yerlere doğru gidiyor artık yerinde hamleler yapılmalı yoksa böyle vatan hainleri bir şekilde devam edecekler... Ayrıca patlamadan sonra hala Başkanlık denen illetti konuştular Başkanlık gelse kan dökülmez diye amaçları zaten onu getirtmek söylemişlerdi Başkanlık gelmesse daha çok olay olur diye... Diyecek tek kelime yok
Kan dökmeden başkanlığı getiremezsiniz diyenleri unutmayalım..

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Ülkenin düştüğü duruma bak. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Ailelerine allah sabır versin. Allah rahmet eylesin...

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
idam şart
egm uygulamasını google play den indirin online ihbar hattı ..Terör destekçisi hesapları bildirin

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Allah rahmet eylesin ölenlerin aillerine sabır versin.:(

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
1 yıl içinde yüzlerce şehit verdik, değişen bir yok. Hâlâ edebiyat yapılıyor, her patlamada aynı terane. Allah rahmet etsin, yıldıramayacaklar yok bilmem ne.
Ülke ayvayı yemiş, hâlâ ne mutlu şehit olanlara diyen var, ne mutluluğundan bahsediyorsunuz, adamlar yok yere öldü bundan önceki ölenler gibi.
Köprü yaparken biz yaptık, biz başardık, patlama oldu mu kader kısmet haydi oradan, haydi.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
şu içerideki hdp yöneticelerinin hemen hepsinin eşi dostu abisi kardeşi dağda pkk yönetici kadrosunda, bu bilindik bir şey, şöyle sert bir sorguya çeksinler bakalım neler dökülecek. inşallah içeride benden iyi koşullarda yaşamıyorlardır. her gün küfürü köteği eksik etmemelerini dilerim.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
1 yıl içinde yüzlerce şehit verdik, değişen bir yok. Hâlâ edebiyat yapılıyor, her patlamada aynı terane. Allah rahmet etsin, yıldıramayacaklar yok bilmem ne.
Ülke ayvayı yemiş, hâlâ ne mutlu şehit olanlara diyen var, ne mutluluğundan bahsediyorsunuz, adamlar yok yere öldü bundan önceki ölenler gibi.
Köprü yaparken biz yaptık, biz başardık, patlama oldu mu kader kısmet haydi oradan, haydi.
İşte böyle diyince de kendileri gibi bizleri de susturmaya çalışıyorlar . Onu geçtim adımız provakatör oluyor,vatan haini oluyor! Biz istiyoruz ki gencecik abilerimiz,kardeşlerimiz ölmesin. Gelmiş ilk dediği şey adamın başkanlık . Siyasetiniz batsın da evlatlarımız ölmesin . Yorumlarını yakından takip ediyorum mırınkırın. Bu forumda seni susturmaya çalışanları da biliyorum. Keşke herkes senin gibi düşünebilse.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Öyleyse onlar şehit olmadı mı yani? Pisi pisine mi öldüler diyorsun şimdi?

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Öyleyse onlar şehit olmadı mı yani? Pisi pisine mi öldüler diyorsun şimdi?

Onlar şehit olmadı demiyorum, açıkçası şehit oldu da demiyorum bunun hükmünü verebilecek kadar din bilgisine sahip değilim.

Ama pisi pisine öldüler diyebilirim evet, bunun için çok uzağa bakmaya gerek yok, bu sene içerisinde ondan fazla patlama oldu ölenler ne için öldüler. Öldüklerine değdi mi, gömüldükten sonra onu hatırlayanlar mı oldu, televizyonda eğlence yarışmaları mı yasaklandı ? Ne oldu yâni, öldüklerine değdi diyebileceğimiz ne oldu bu ülkede, refah mı arttı, dolar mı indi, artık daha mı mutluyuz, artık daha mı güvendeyiz ?
Hepsinin cevabı hayır olduğuna göre demek ki boşu boşuna ölmüşler, Allah katında muhakkak mümin olanların bir mertebesi vardır bunun aksini iddia etmiyorum. Ben olaya dünyevi bakış açısıyla bakıyorum.
Çünkü sadece uhrevi bakış açısıyla bakarsak Işid'e, pkkya karşı durmaya gerek yok, gelsinler bizi öldürsünler biz de şehit olalım, mutlu olalım.
Bu mudur yâni ?
Geçmişte müminler İslâm adına şehit olmuşlar, bunun sonucunda da İslâm'ın adı yükselmiş İslâmiyet dünyaya yayılmış, bunun üzerinde her bir şehidimizin kanı var.
Türkiye'de ise yüzlerce askerimiz, polisimiz, sivilimiz onlarca senedir şehit oluyor, ölüyor, aileler çoluğunu çocuğunu kaybediyor.
Sonuç ne oluyor, 2005'te askerde şehit olanlar niye şehit oldu, şimdi durum daha kötü, ülke daha bitik. Ülke 10 sene önce daha güvenliydi, şimdi daha güvensiz. Tüm bunlara bakarak diyebiliyoruz ki bu ülkede ölen asker olsun, polis olsun, sivil olsun kim olursa olsun pisi pisine ölüyor, geride ailesine bıraktığı acıyla kalıyor, değişen hiçbir şey de olmuyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
İşte böyle diyince de kendileri gibi bizleri de susturmaya çalışıyorlar . Onu geçtim adımız provakatör oluyor,vatan haini oluyor! Biz istiyoruz ki gencecik abilerimiz,kardeşlerimiz ölmesin. Gelmiş ilk dediği şey adamın başkanlık . Siyasetiniz batsın da evlatlarımız ölmesin . Yorumlarını yakından takip ediyorum mırınkırın. Bu forumda seni susturmaya çalışanları da biliyorum. Keşke herkes senin gibi düşünebilse.
Bir ülkede devletin haberi olmadan bırakın bombanın patlamasını, o bomba ülkeye bile giremez.
Eğer giriyorsa da o ülkede devletten bahsedilemez, devlet bitmiştir. Başkanlık olsa ne olur olmasa ne olur.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
kimse pisi pisine ölmüyor efendi. "ölenin şehit olup olmayacağını bilecek kadar dini bilgim yok" diyorsan eğer, yorum da yapmayacaksın. hem bilgim yok diyorsun hem suyu bulandırıyorsun, yapma bunu.

1983 den beri, yani pkk bu ülkeye bela edildiğinden bu yan hiç bir dönem şimdikinden farklı değildi. kimisi çıkıyor diyorki yok 10 sene önce bitme noktasına gelmişmiş de, yok önceki hükümet bitrmişmiş de.... yok öyle bir şey. terörist orada durduğu sürece senin 1-2 yıl hiç askerinini ölmemiş olmasıyla ertesi yıl yüzlerce ölmüş olması hiç fark etmiyor. kimse kimseyi kandırmasın. koca ülke terör tehdidine boyun eğip, "aman askerimiz ölmesin de size de dağlarımızda takılın" diyecek değil. ya bitireceksin ya bitireceksin.

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Ölenin şehit olup olmaması başka bir konu, ölenin bu dünya açısından niye öldüğü, öldüğüne değip değmemesi başka bir konu değil midir ?
Fark edin ki ben şehitlik konusunda bir yorum yapmamışım.

1983'ten beri bu ülkeyi biliyorsanız, şunu fark edebilirsiniz. 1983'ten beri bu ülkede büyükşehirlerin ortasında bombalar patlamadı.
Ardışık her senede 1 bomba bile patlamamış, bu sene ise sadece bir sene içerisinde 10'dan fazla bomba patlıyor hem de dağda değil şehrin ortasında.
Biz terör bitmesin demiyoruz, asıl terör bitsin diyen biziz, terörün bitmesi için gerekirse bütün ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilsin diyen de biziz.
Televizyona çıkıp bitireceğiz diyerek değil ama icraatle bitirsinler.

Şehit dediklerinizin üzerine kepçeyle toprak dökülüyor, siz ise hâlâ pisi pisine ölmüyor diyorsunuz. Diyecek bir şey var mı bilmiyorum.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ölenin şehit olup olmaması başka bir konu, ölenin bu dünya açısından niye öldüğü, öldüğüne değip değmemesi başka bir konu değil midir ?
Fark edin ki ben şehitlik konusunda bir yorum yapmamışım.

1983'ten beri bu ülkeyi biliyorsanız, şunu fark edebilirsiniz. 1983'ten beri bu ülkede büyükşehirlerin ortasında bombalar patlamadı.
Ardışık her senede 1 bomba bile patlamamış, bu sene ise sadece bir sene içerisinde 10'dan fazla bomba patlıyor hem de dağda değil şehrin ortasında.
Biz terör bitmesin demiyoruz, asıl terör bitsin diyen biziz, terörün bitmesi için gerekirse bütün ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilsin diyen de biziz.
Televizyona çıkıp bitireceğiz diyerek değil ama icraatle bitirsinler.

Şehit dediklerinizin üzerine kepçeyle toprak dökülüyor, siz ise hâlâ pisi pisine ölmüyor diyorsunuz. Diyecek bir şey var mı bilmiyorum.
Ne kadar güzel(!), ne kadar dokunaklı(!), ne kadar da duyarlı(!) yazıyorsun maşaAllah!

Senin gibilere bizim orada çatal dilli diyorlar..

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Ne kadar güzel(!), ne kadar dokunaklı(!), ne kadar da duyarlı(!) yazıyorsun maşaAllah!

Senin gibilere bizim orada çatal dilli diyorlar..
Evet, yazdıklarımdaki yanlışları veya yalanları belirteceğinize bana çatal dilli diye hakaret edin. Size yakışan da bu çünkü, devam.