'İstanbul'da Ezildik'

emreiii

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Fransız basını, milli takımlarının, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye karşısında farklı mağlubiyetine geniş yer verirken, ''takımlarının, karşılaşmada hiçbir varlık gösteremediği'' yorumunu yaptı.

408717644693.jpg

L'Equipe, ''Boğaziçi'nde Battık'' başlığıyla verdiği haberde, ''Fransa milli takımı, Türkiye ile mücadele edecek güçte değildi. İlk yarının sonundan itibaren havlu attık'' ifadesini kullandı.

Gazete, Türk takımının yaptığı farklı alan savunma taktiğinin de Fransa'yı etkisiz hale getirdiğini ve milli takımlarının bu taktiğe karşı kesinlikle etkili bir yanıt veremediği yorumunu yaptı.

Liberation gazetesi de ''İstanbul'da Battık'' başlığıyla verdiği haberde, ''yetersiz savunma ve top kayıplarının milli takımları için mağlubiyeti hazırladığı'' yorumunu yaptı.

Gazete, Türk milli takımının, güçlü fiziği ve 2 metreyi aşan boy ortalamasıyla Fransız takımına önemli bir üstünlük sağladığını yazdı.

Le Parisen, ''Türkler Çok Güçlü'' başlığıyla verdiği haberde, ilk beş maçını kazanan Türkiye karşısında Fransa'nın hiçbir varlık gösteremediğini bildirdi.

Le Figaro gazetesi de ''milli takımlarının Türk takımı karşısında adeta ezildiği'' yorumunu yaptı.

Kaynak

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Biz adamı ezeriz bükeriz sonra da evirir çevirir döveriz ve tokat manyağı yaparız :D

cengaver51

Dekan
Reaksiyon puanı
169
fransaya osmanllı tokatını indirdik bekle bizi slovenya TÜRKler geliyorrrrrrr :):)

Suicide Veil

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Fransa as kadroyla mı gelmiş anlamadım, sahada oldukça kötü bi takım vardı bence pek bi ölçü sayılmaz bu maç ama gene de güzel oynadık bundan sonrası önemli tabi...

idntcare

Doçent
Reaksiyon puanı
13
umarım Kerem'in sakatlığı gecer yoksa durum kötü bariz gördük oyunda olmadıgında tempo düşüyor

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Fransız kalın siz dünyaya.Ayrıca NTV Eurolig maçlarını da almış güzel oldu bu şifresiz izleyeceğiz :)

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
Yunanistan gelmesin diye bilerek yenilip Türkiye'ye düşer misin? böyle haşat ederler adamı:D

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Allahım yardım et Allahııımmmmmmmmm.. . Milli duygu aşiltendonu yaşıyorum, yardım.. :D

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Keşke B takımla çıksaydık. Daha heyecanlı olurdu. :D