İsrail Planı hazır !

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
BM’nin Mavi Marmara Raporu 23 Ağustos’ta açıklanıyor. İsrail özür, tazminat ve Gazzeambargosunun kaldırılması konularında adım atmazsa Türkiye İsrail’e karşı B Planı’nı devreye sokacak. İsrail’le ilişkiler her alanda minimum seviyeye çekilecek, Başbakan Erdoğan Gazze’yi ziyaret edecek
BAHAR BAKIR/ANKARA
İsrail’in 9 Türk vatandaşın ölümüne neden olan Mavi Marmara baskınına ilişkin Birleşmiş Milletler (BM) Raporu 23 Ağustos Salı günü açıklanacak. Türkiyerapor öncesinde veya hemen sonrasında İsrail’in özür dilemesini, tazminat ödemesini ve Gazzeablukasını kaldırmasını istiyor. Ancak İsrail’den yapılan son açıklamalar bu ihtimali zayıflattı. Türkiyetalepleri yerine getirilmezse, Başbakan Erdoğan’ın ifade etttiği biçimde ‘B Planı’nı önümüzdeki günlerde devreye sokacak. Habertürk B Planı’nın ayrıntılarına ulaştı:

1) MASLAHATGÜZAR DÖNECEK
Daha önce büyükelçisini geri çeken Türkiye, İsrail’de maslahatgüzar düzeyinde temsil ediliyor. Maslahatgüzar Tolga Uncu’nun kararname ile merkeze alınması söz konusu. Eğer özür gelmezse Uncu, Türkiye’ye gelecek ve yerine atama yapılmayacak. Böylece diplomatik ilişkiler “yok” seviyesine inecek.

2) İSRAİL BÜYÜKELÇİSİ’NE VİZE YOK
İsrail’in Ankara Büyükelçisi Gabby Levy’nin görev süresi eylül ayında sona eriyor. Türkiye yeni İsrailBüyükelçisi’ni kabul etmeyecek ya da İsrail büyükelçi göndermeyecek.

3) ERDOĞAN GAZZE’YE GİDECEK
Özür gelmezse, Erdoğan eylül ayında Gazze’ye gidecek.

4) İSRAİL’E DAVA DESTEKLENECEK
Mavi Marmara kurbanları İsrailli askerlere ve hükümet yetkililerine dava açacak. Dışişleri Bakanlığı da davalara hukuki destek verecek. İsrail hem maddi hem manevi olarak yıpratılacak.

5) FİLİSTİN’E TAM DESTEK
Türkiye, Filistin’in BM üyeliği için tam destek vererek lobi yapacak. İsrail ise tüm uluslararası platformlarda yalnız bırakılacak.

6) ASKERİ İŞBİRLİĞİ BİTECEK
Türkiye, İsrail’i her yıl Anadolu Kartalı ve Güvenilir Deniz Kızı tatbikatlarına davet ediyordu. Bundan sonra Türkiye, hiçbir tatbikata İsrail’i davet etmeyerek askeri işbirliğine son verecek. Türkiye ile İsrail’in savunma sanayii alanındaki işbirliği üst düzeydi. Bundan sonra yeni proje alınmayacak.

7) TİCARİ YAPTIRIM
Türkiye, İsrail ile ekonomik ilişkilerini sınırlayacak ve İsrail’e yönelik yatırımlarını da kısacak. Kültürel ve sosyal ilişkiler de tam anlamıyla en düşük noktaya gelecek.
GAZZE VE MISIR’I VURDU

İsrail’in Eylat kenti yakınlarında yaşanan saldırının ardından İsrail Hava Kuvvetleri’nin Gazze ve Mısır sınırına düzenlediği saldırıda 2’si Mısır polisi 9 kişi hayatını kaybetti. Gazze’de dün ölenler için cenaze töreni düzenlendi. İsrail uçakları Gazze bombardımanını sürdürdü. Halk Direniş Komitesi üyesi Filistinli motosikleti üzerinde vuruldu.

HABERTURK

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
israil'in evveliyatı katil zaten, ne kadar soykırıma karşı olsakda insan hitler'e hak veriyor.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Peygamberimiz boş kaldıkca israiloğullarına lanet edin buyurmuştur....

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bu Terörist devlete,bugüne kadar Selam bile verilmesi hata idi zaten.

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bu aralar misirin da arasi bozuk . Birgun kalktigimda savas haberi okuyacagim diye korkuyorum . Bu ortadogu cok tehlikeli , istesek de istemesekte bizi de etkileyecek. Yeni sinirlar cizilecek belkide ortadoguda .

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
israille yapılan ithalat ve ihracat kesilmeli

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Bende dalıyoruz hobaaa sandım :D İsrail planı diyince evet hava kuvvetleri ilk olarak hava limanlarına saldırı yapacak sonra deniz kuvvetleri gazze limanından girişecek, özel kuvvetler... Böyle bir şey düşündüm ben konuya girmeden önce :DNeyse hiç bir şey olmamasından iyidir de anlamadığım e Amerika o kadar ülkeye iç savaş var, şu var bu var diye saldırıyorsun.İsrail'e Gazze'ye niye karışmıyorsun Meksika pezosu ülke seni.İki yüzlü İsrail çocuğu.

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ul*n herkes mi faşist bir değilim :) Faşizme faşistlikle cevap vermek bir bizde var birde Yahudilerde...

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ul*n herkes mi faşist bir değilim :) Faşizme faşistlikle cevap vermek bir bizde var birde Yahudilerde...

Bir şey olunca ya amerikayı ya da israili suçlarız. Adamlar yapmaları gerekeni yapıyorlar düşman olmanın gereğini yapıyorlar daha doğrusu kendi çıkarları kendi halkını gözetiyor. Onlar bir şey yapınca bize kötülüğü oluyorsa suç onlarda değil bilakis bizdedir. Çünkü biz ne yapacağımızı bilmediğimiz bir şey yapamadığımız için.

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8

Bir hadisi sana nasıl kanıtlayabilir Mantık sınırların bu kadarmı işliyor? Farklı bir sitede yada birinin ağzından çıkınca ve sana bunu gösterince kanıtlamış mı sayılıyor? Amacınızın ne olduğu belli deil. Bari mantık sınırları içerisinde konuşun. !

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
inşALLAH özür dilemez! nedenmi? bir yahudi devletiyle işbirliği yaparak, masum çocukların katledilmesini, kadınların dul bırakılmasını, gençlerin sakat bırakılmasını herhalde isteyen yoktur. daha birde dindaşlarımıza yapılıyorsa... "EY İMAN EDENLER, YAHUDİ VE HRİSTİYANLARI DOSTLAR (VELİLER) EDİNMEYİN; ONLAR BİRBİRLERİNİN DOSTUDURLAR. SİZDEN ONLARI KİM DOST EDİNİRSE, KUŞKUSUZ ONLARDANDIR. ŞÜPHESİZ ALLAH ZALİMLER TOPLULUĞUNA HİDAYET VERMEZ. (MAİDE 51)

samedsymn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
israil'in bu işten zarar göreceğini sanmam, benim anladığım kadarıyla türkiye israil'e küsecek :D israil dediğiniz millet amerikanın orta doğu şubesi yani arkası sağlam.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Bir tek ben mi böyle düşünüyorum ? Piyon olan ABD.Asıl önemli olan ABD değil İsrail.Ha beni haksız çıkarırsınız ne mutlu ama bence böyle.