Haber İspanya Kadınlara Regl İznini Kanunlaştırdı!

Bu konuyu okuyanlar

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
İspanya Kadınlara Regl döneminde ücretli izin veren ilk ülke oldu

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230217_164358.jpg
    Screenshot_20230217_164358.jpg
    87.7 KB · Görüntüleme: 29
Reaksiyon puanı
968
Olması gerekeni yapmışlar.
Bimde çalıştığım zamanlar bir gün ilan dağıtacaz mağazada kalacak eleman eksik.
Hiç unutmam bir tane kız vardı çalışan normalde haftada 1 gün full çalıştırırlar ki benim için 1 gün full çalışmak bile eziyetken kızı o hafta 3 kere full çalıştırmışlar kız daha yeni izin kullanacak biraz dinlenecek yine eleman eksik diye çağırdılar.
Sonra döndüm dedim ki bu işverenlerde ne Allah korkusu var ne din ne iman ne vicdan bunların Allah'ı para başka bişi değil cumaya da gösteriş için gidiyor münafıklar.
Bunların sayısı ne yazık ki çoğunlukta böyle işverenlerin olduğu ülkede bu tarz şeyler hayal anca Allah'ın hepsini ebedi cehenneminde ağırlaması dileklerimle.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,622
Bimde çalıştığım zamanlar bir gün ilan dağıtacaz mağazada kalacak eleman eksik.
Hiç unutmam bir tane kız vardı çalışan normalde haftada 1 gün full çalıştırırlar ki benim için 1 gün full çalışmak bile eziyetken kızı o hafta 3 kere full çalıştırmışlar kız daha yeni izin kullanacak biraz dinlenecek yine eleman eksik diye çağırdılar.
Sonra döndüm dedim ki bu işverenlerde ne Allah korkusu var ne din ne iman ne vicdan bunların Allah'ı para başka bişi değil cumaya da gösteriş için gidiyor münafıklar.
Bunların sayısı ne yazık ki çoğunlukta böyle işverenlerin olduğu ülkede bu tarz şeyler hayal anca Allah'ın hepsini ebedi cehenneminde ağırlaması dileklerimle.
Ah şu işverenlerin bencilliği ?

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,254
Türkiyede çalışma hayatı Avrupa'daki gibi değil kölelik sistemi ile çalışıyor insanlar ve bunu geçtim örnek 10 kişilik işi 4 kişi yapıyor.

Böyle bir sistemde bu nasıl yapılsın?

2 yolu var bunun yapılması için

1. Ülkenin ahlakını düzeltecekler

2. Nüfus 40 milyona düşecek

Bu ülkede zenginler lüksünü bırakmaz, zenginlerden birini 3 ay asgari ücretle çalışın çıldırır ağlar 3 ay sonunda ciddi psikolojik tedavi görür.

Bakmayın bu millet çok sabırcı şükürcü bir millet

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
211
Türkiyede çalışma hayatı Avrupa'daki gibi değil kölelik sistemi ile çalışıyor insanlar ve bunu geçtim örnek 10 kişilik işi 4 kişi yapıyor.

Bu ülkede zenginler lüksünü bırakmaz, zenginlerden birini 3 ay asgari ücretle çalışın çıldırır ağlar 3 ay sonunda ciddi psikolojik tedavi görür.

Bundan önce çözülmesi gereken çok sorun var.

1- İşçi kıdem tazminatı ile tehtid edilmemeli. İstediği zaman çıktığında kıdem tazminatı alabilmeli kanunen. Daha önceki çalıştığım yer kaç sene olursa olsun kendi çıkana tazminatını veriyordu.
Başka bir iş yerindede duydum bu durum patron insafına bırakılmamalı.

2- Kalifiye ve üstü olarak çalışanların kaderi galiba asgari ücret oranında zam alamamak. Bu en çok duyduğum şikayet. Asgari ücrete yüzde 50 yapılsa daha yüksek alana yüde 25-30-40 gibi zamlar yapılıyor. Bende bu sorunu çok yaşadım maalesef 3 senedir zam zamanı müdürle kavga ediyorum koparabildiğim kadar artık ne gelirse.

3- Kaçak işçi çalıştırılmamalı. Bunu görende mutlaka şikayet etmeli. Cezaları çok yüksek olmalı.

4- Bazı yerlerde halen sigortayı düşük gösteriyorlar. Bunu bilen işçi varsa aranızda. Mutlaka söyleyin. Bu durumda fesih ve tazminat hakkı doğar. Çok önceden başıma geldi bi abimiz kavga edip çıktı düşük gösteriyordu işveren sigortayı şikayet dilekçesi yazdı. Çatır çatır aldı tazminatı bide ceza verdiler işverene. :D

5- Mesailerde zorlama olmamalı. Ve mesai ücretleri sigortata gösterilmeli mutlaka.
(bu konuda şanslıyım:D)

6- Regi iznide olmalı tıpkı doğum izni gibi. Ayrıca bazı işverenler işçi hasta olduğu zaman raporlu bile gelmezsen mesaiden kesiyor ne hakkı varsa? Bunuda çok duydum. Bazıları yapıyormuş.

Son düzenleyen moderatör:

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778

Peki regl izni için ne diyosunuz bu yorumun konuyla pek ilgisi yok da ???

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
CB olsam şu ülkede aynı yasayı bende bizzat getirirdim!

Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477
Nerede o Kadın hakları savunucuları, bir kere bile bu konu ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti,nin

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı​

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı​

Gençlik ve Spor Bakanlığı​

Hazine ve Maliye Bakanlığı​

İçişleri Bakanlığı​

Millî Eğitim Bakanlığı​

Sağlık Bakanlığı
ile iletişime geçmiş mi, öneri, teklif vermiş mi, o kadar millet vekili var onlar ile kanun hükmünde yasa tasarısı için görüşülmüş mü, sonuç belli.
Not:Yukarıdaki bakanlıkların Hijyenik Kadın Ped,i ile ne ilgisi var diye bir soru gelirse, soruyu soranın kalbini kırarım haberi olsun.

Her zaman söylüyorum, bir toplumu tüm herşeyde yüceltmek istiyorsan ilk önce Anaokulundan itibaren Kadını eğiticeksin, ayağa kaldırcaksın ki toplum gelişsin.
Her Kadın bireyin ilk Regl (Adet) olduğu günden Menapoz gününe kadar bu ülkede Hijyenik Kadın Ped,i ücretsiz olmalı.
Daha söyleyecek çok şey varda şimdilik giriş olsun bu.​

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Nerede o Kadın hakları savunucuları, bir kere bile bu konu ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti,nin

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı​

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı​

Gençlik ve Spor Bakanlığı​

Hazine ve Maliye Bakanlığı​

İçişleri Bakanlığı​

Millî Eğitim Bakanlığı​

Sağlık Bakanlığı
ile iletişime geçmiş mi, öneri, teklif vermiş mi, o kadar millet vekili var onlar ile kanun hükmünde yasa tasarısı için görüşülmüş mü, sonuç belli.
Not:Yukarıdaki bakanlıkların Hijyenik Kadın Ped,i ile ne ilgisi var diye bir soru gelirse, soruyu soranın kalbini kırarım haberi olsun.

Her zaman söylüyorum, bir toplumu tüm herşeyde yüceltmek istiyorsan ilk önce Anaokulundan itibaren Kadını eğiticeksin, ayağa kaldırcaksın ki toplum gelişsin.
Her Kadın bireyin ilk Regl (Adet) olduğu günden Menapoz gününe kadar bu ülkede Hijyenik Kadın Ped,i ücretsiz olmalı.
Daha söyleyecek çok şey varda şimdilik giriş olsun bu.​

Çünkü bir kadın öğrenirse çocuguna da öğretir... Geri kalmış toplumların hepsinde kadınlar geri plandadır

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Birden, toplumun geri kalmışlığından kadınlar sorumlu oldu. Ne kafalar ama.

Son mesajlar