İşletim sisteminizi lisanslımı kullanıyorsunuz ?

İşletim sisteminiz lisanslımı ?

• Kullanılan toplam oy
    331
Reaksiyon puanı
2,146
laptop satışlarından dolayı çoğu, yoksa gidip win7 dvd alan olduğunu pek sanmıyorum :)

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Linux kullandığım için lisans parası vermiyorum ve lisanslı kullanıyorum

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ben bu konuyu ilk açıldığı günden beridir takip ettim.. Ancak o kadar yorum yapıldı biriside çıkıp şöyle demedi..

Arkadaş herşeyden önce bu korsan olayına Microsoft çanak tutmuyormu??.. Mesela bu ay yayınlasın bi güncelleştirme kimseye hissettirmeden soksun herkesin bilgisayarına bütün lisansız olan işletim sistemlerini saf dışı bıraksın bunu yapamazmı??.. Hepimiz biliyoruzkii yapar ama yine hepimiz biliyoruzkii yapmak istemez... Microsoft un işine gelmez...

Şahsen ben lisansız işletim sistemini kullanmaya karşıydım en azından işletim sistemi orijinal olması taraftarıydım ama Microsoft hiç kullanıcı taraftarı değil malesef.. Mesela şimdi çok yakın zamanda W8 geliyor bundan sonrada her yıl bi işletim sistemi çıkaracak yani şimdi her yıl gidelim Microsofta 350tl mi bayılalım?..

Birde ben şunu merak ediyorum Microsoft w7 yi ilk çıkardığında bütün kişi ve kurumlara dedikii.. Arkadaş şu eski XPlerinizi atın şu güzelim W7 ye geçin dedi ve bi çok kişi ve kurumlarda w7 ye geçti.. Şimdi Microsoft w8 çıkaracak bundan sonrada her yıl yeni bi işletim sistemi İşte bu kurumları her yıl Microsoft yeni işletim sistemine nasıl geçirtecek??..

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bende korsan kullanıyorum ama vicdanen rahatsızlık duymuyorum. Ben laptobu alırken dünyanın en iyi işletim sistemi diye vistayı kakaladılar. ben aldıktan sonrada çok geçmeden Win 7 yi çıkardılar. Bende korsan kullanıyorum. Ha 50-100 TL olsa eyvallah ama 350 tl asgari ücretin yarısı az değil ki alsam. Gerçi MW korsan kullanmama karşı da değil. Nedenini muratflash gayet güzel açıklamış.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Lisanslı. Ama Win 7'ye lisanssız geçeceğim.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
PC' de XP yüklü tabi ki Lisanssız :devil:

Bana kalsa Linux' ta takılıcağım ama, abimin PC'de programlarla filan işi olunca mecbur Windows takılıyoruz :)

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Daha Dün Tamamen oyun oynayacağım için Windows 7 64 bit Ultimate kurdum.Tabi Kendim Lisansladım :D :D

CEZALAND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aldığım lenovo ile gelen windows 7 home premium kullanıyordum, bilgisayara virüs girdi format atmak zorunda kaldım ama sorun format atmam değil Laptop'un altında olan Lisans şeridinin silinik bir hâl almasıydı.

Kısacası şuan lisansımız var ama yok.

hostagedown

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başıma bir şey gelmeyecekse "nayır lisanslı değil". 6 yıllık bir bilgisayarda lisanslı sistem olmasını beklemek pek doğru olmaz zaten

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Vista home premium lisansım var fakat kullanmıyorum istemiyorum, Microsoft'un bile zamanında vistaya terfi etmeyin demesinden belli. Windows 7 nin ise lisansı benim. Vista alanlar için w7 ye geçişte kıyak yapmadı ben de lisansı benim diyorum istediğim gibi kullanıyorum. Ne kadar ekmek o kadar köfte :)

solarcoaster

Asistan
Reaksiyon puanı
0
linuxçulara bir seçenek belirleseydin keşke. Hayır, lisanslı kullanmıyorum demek sonuçta olumsuz bir ifade.

Reaksiyon puanı
2,146
linux kullananlar da lisanslılardan sayılıyor onunda bi lisansı var sonuçta, gpl miydi gnu muydu neydi siz daha iyi bilirsiniz :)

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sanki bi halta yarıyormuş gibi Starter'la satıyorlar netbook'u. Sonra da korsan kullanıyoruz. Starter lisansına da boşu boşuna para veriyoruz...

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
ben lisanslı diye oyladım ama 2. pc de lisanssız kullanıyorum :)

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
220 küsür kaymeyi bastım aldım. Cayır cayır lisanslıyım :D
yıllarca xp yi lisans satın almadan kullandım ama sonra win 7 ile buna son verdim.

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
win7 loader ile lisansladım :D

hangisini seçmeliyim :D

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
şirket hediye etmişti lisanslı w7 pro x64

Erdem-FB