İşletim sisteminizi lisanslımı kullanıyorsunuz ?

İşletim sisteminiz lisanslımı ?

• Kullanılan toplam oy
    331

muratflash

Rektör
9 Kasım 2008
13,809
510
3,293
Ben bu konuyu ilk açıldığı günden beridir takip ettim.. Ancak o kadar yorum yapıldı biriside çıkıp şöyle demedi..

Arkadaş herşeyden önce bu korsan olayına Microsoft çanak tutmuyormu??.. Mesela bu ay yayınlasın bi güncelleştirme kimseye hissettirmeden soksun herkesin bilgisayarına bütün lisansız olan işletim sistemlerini saf dışı bıraksın bunu yapamazmı??.. Hepimiz biliyoruzkii yapar ama yine hepimiz biliyoruzkii yapmak istemez... Microsoft un işine gelmez...

Şahsen ben lisansız işletim sistemini kullanmaya karşıydım en azından işletim sistemi orijinal olması taraftarıydım ama Microsoft hiç kullanıcı taraftarı değil malesef.. Mesela şimdi çok yakın zamanda W8 geliyor bundan sonrada her yıl bi işletim sistemi çıkaracak yani şimdi her yıl gidelim Microsofta 350tl mi bayılalım?..

Birde ben şunu merak ediyorum Microsoft w7 yi ilk çıkardığında bütün kişi ve kurumlara dedikii.. Arkadaş şu eski XPlerinizi atın şu güzelim W7 ye geçin dedi ve bi çok kişi ve kurumlarda w7 ye geçti.. Şimdi Microsoft w8 çıkaracak bundan sonrada her yıl yeni bi işletim sistemi İşte bu kurumları her yıl Microsoft yeni işletim sistemine nasıl geçirtecek??..

xmonte

Asistan
29 Ağustos 2009
281
3
18
Bende korsan kullanıyorum ama vicdanen rahatsızlık duymuyorum. Ben laptobu alırken dünyanın en iyi işletim sistemi diye vistayı kakaladılar. ben aldıktan sonrada çok geçmeden Win 7 yi çıkardılar. Bende korsan kullanıyorum. Ha 50-100 TL olsa eyvallah ama 350 tl asgari ücretin yarısı az değil ki alsam. Gerçi MW korsan kullanmama karşı da değil. Nedenini muratflash gayet güzel açıklamış.

SwateR

Rektör
19 Nisan 2009
10,200
662
293
PC' de XP yüklü tabi ki Lisanssız :devil:

Bana kalsa Linux' ta takılıcağım ama, abimin PC'de programlarla filan işi olunca mecbur Windows takılıyoruz :)

CEZALAND

Öğrenci
19 Aralık 2011
72
0
0
Aldığım lenovo ile gelen windows 7 home premium kullanıyordum, bilgisayara virüs girdi format atmak zorunda kaldım ama sorun format atmam değil Laptop'un altında olan Lisans şeridinin silinik bir hâl almasıydı.

Kısacası şuan lisansımız var ama yok.

hostagedown

Öğrenci
2 Aralık 2011
40
0
0
Başıma bir şey gelmeyecekse "nayır lisanslı değil". 6 yıllık bir bilgisayarda lisanslı sistem olmasını beklemek pek doğru olmaz zaten

221BSHERLOCK

Dekan
23 Kasım 2010
6,781
23
218
Vista home premium lisansım var fakat kullanmıyorum istemiyorum, Microsoft'un bile zamanında vistaya terfi etmeyin demesinden belli. Windows 7 nin ise lisansı benim. Vista alanlar için w7 ye geçişte kıyak yapmadı ben de lisansı benim diyorum istediğim gibi kullanıyorum. Ne kadar ekmek o kadar köfte :)

3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
linux kullananlar da lisanslılardan sayılıyor onunda bi lisansı var sonuçta, gpl miydi gnu muydu neydi siz daha iyi bilirsiniz :)

FY2005

Profesör
14 Eylül 2007
1,239
8
218
Sanki bi halta yarıyormuş gibi Starter'la satıyorlar netbook'u. Sonra da korsan kullanıyoruz. Starter lisansına da boşu boşuna para veriyoruz...

Mr.Elm

Doçent
10 Kasım 2011
875
5
18
220 küsür kaymeyi bastım aldım. Cayır cayır lisanslıyım :D
yıllarca xp yi lisans satın almadan kullandım ama sonra win 7 ile buna son verdim.

Erdem-FB

Dekan
25 Ağustos 2009
5,745
28
218
Deneme sürümü kullandığım zamanlar :) şimdi Lisanslıyız