İşlemcinin Ekran Kartını Öğrenme

Bu konuyu okuyanlar

srmetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar merhaba. Windows 10 da siyah ekran alınca görüntü bağdaşlatırıcılarından işlemci ekran kartını güncelledim ve sorunum kalmadı. Bu seferde youtube,dizi siteleri vs yerlerden video izleyince video akıcı değil,titreme yapıyor. Bunun çözümü intelin sitesinden işlemci ekran kartının en son driverını indirip kurmakmış. Fakat işlemciyi güncelledikten sonra ismi görünmüyor. Bunu nereden öğrenebilirim? GPU Z programıyla baktım ismi Temel görüntü bağdaşlaştıcısı olarak görünüyor.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Arkadaşlar merhaba. Windows 10 da siyah ekran alınca görüntü bağdaşlatırıcılarından işlemci ekran kartını güncelledim ve sorunum kalmadı. Bu seferde youtube,dizi siteleri vs yerlerden video izleyince video akıcı değil,titreme yapıyor. Bunun çözümü intelin sitesinden işlemci ekran kartının en son driverını indirip kurmakmış. Fakat işlemciyi güncelledikten sonra ismi görünmüyor. Bunu nereden öğrenebilirim? GPU Z programıyla baktım ismi Temel görüntü bağdaşlaştıcısı olarak görünüyor.
Siz tam indirememişsiniz. Ddu ile işlemcinin ekran kartını temizleyin. Sonra ister işlemcinizin adını internette araştırıp grafiği bulun veya aygıt yöneticisinden ekran kartını güncelleye basın.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Intel sürücü ve destek asistanı (Intel Driver and Support Assistant Installer) uygulaması var; şuradan indir ve kur.
Lunch'a tıkla; varsayılan tarayıcında (IE) bir sayfa açılacak
güncel olanlarda yeşil renkte "Up to date" yazar; güncellemen gereken sürücüler varsa da indirme linki yer alır; indirir ve güncellersin.
İşin bitince, uygulamayı programlardan kaldırırsın.

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Aygıt yöneticisinden donanım kimliğini bulun. Buraya yazın söyleyelim modelini.

srmetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Aygıt yöneticisinden donanım kimliğini bulun. Buraya yazın söyleyelim modelini.

Öyle bir seçenek bulamadım ama?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Intel sürücü ve destek asistanı (Intel Driver and Support Assistant Installer) uygulaması var; şuradan indir ve kur.
Lunch'a tıkla; varsayılan tarayıcında (IE) bir sayfa açılacak
güncel olanlarda yeşil renkte "Up to date" yazar; güncellemen gereken sürücüler varsa da indirme linki yer alır; indirir ve güncellersin.
İşin bitince, uygulamayı programlardan kaldırırsın.

Deniyorum hocam şimdi.

Son düzenleme:

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Aygıt yöneticisini açın, ekran kartına çift tıklayıp özellikler sekmesine gelin. Aşağıdan donanım kimliklerini seçin ve çıkan yazıları buraya kopyala yapıştır yapın.