Işlemcim yanmış olabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

mcobalak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar , yaklaşık 4 gün önce prime95 programı ile cpuyu test ettim ve çok sıcak değerler ile karşılaştım 98 dereceye kadar çıkıyordu ve hemen 10 saniye içinde kapattım programı ve termal macun sipariş verdim. Bugün termal macunu sürüp bilgisayarı temizledim ve açtım sonrasında witcher 3 oynarken cpu ısısını kontrol ettim ve önceki değerlere göre 20-25 derece bir soğuma vardı (95 derece oluyordu eskiden). Sonra prime 95 testini birdaha yapmak istedim görmek için ve en düşük değerde testi başlattım ancak başlatır baslatmaz bilgisayar kapandı ve bidaha açmaya çalıştığım da fanlar dönüp 1 saniye sonra kapandı. Açılmıyor suan. Işlemciyi söküp açtığımda iste fanlar dönüyor ışık yanıyor acaba işlemcim mi yandı? Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir , işlemci mi anakart mı? Çünkü power tuşunu kırdım bugün ve reset tuşunu powere bagladim burdan bir kisa devre ile anakarta zarar vermiş olabilirmiyim?
Sistemim
Işlemci : i7 4790
Anakart: intel h81
Ekran kartı:amd rtx 580
Ram: 8gb
Şimdiden teşekkür ederim.
Cpu sıcaklığı witcher 3 oynarken termal macundan önce 100 dereceleri bulurken , termal macundan sonra 60-70 arası gidiyordu bende buna güvenerek prime95 testi yaptım , macundan önce yapmayıp da sonra yanması garip eğer yandiysa.
e13f095661a2cc1040362c318c1f3b4e.jpg
803b9f5c11654ba0c7598f234c9b5bba.jpg

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
Termal macun kalitesizmi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha virus olabilir kardeşim bendede öleydi format attım gitti.

mcobalak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Termal macun kalitesizmi?

Ha virus olabilir kardeşim bendede öleydi format attım gitti.
Hiç açılmadan nasıl format atabilirim? Birde cooler master yani hayır kaliteli

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Bilgisayar hiç açılmıyor , yani 1 saniye elektrik geliyor sonra gidiyor fanlar 1 saniye dönüyor
knk ramları söküp tak sorun ordan olabilir :)

knk ramları söküp tak sorun orda %99 :)
çift slot kullanıyorsan tek tek dene ikisinide belki ramlar yada slot arızalıdır belkide ikiside sağlamdır söküp takınca düzelir benim düşüncem ram yani :D