İşlemci sıcaklığı ağır yükte 80-95 derece arası

Bu konuyu okuyanlar

AliOzkara42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar geçen günlerde CPU mining gibi bir olay gördüm bir haftalığına denek istedim ne gibi bir sorun olabilir ki niyetinde ama mining hızını maksimuma çektiğimde büyük bir fan bağırtısı duymaya başladım bende CPU sıcaklığını kontrol etmek istedim AIDA64, hardwaremonitör ve MSI Afterburner gibi programlardan inceledim işlemci sıcaklığı 80-90 derecelerde dolaşıyordu şaşırdım çünkü ilk defa bu kadar yüksek bir sıcaklık görmüştüm hemen miningi durdurdum boşta iken 40-50 civarı dolaşıyor kalorifere yakın bir konumda bilgisayar ama kalorifer aman aman bir sıcaklığı yok hatta neredeyse soğuk bir etkisi yoktur dedim ama termal macun kirlilik gibi sorunları ortadan kaldırdım termal macun yeniledim kasanın tozunuda aldım artık hiçbir şey 90 dereceleri görmemizi sağlayamazdı ama mining maksimum güçte açıkken yine aynı sıcaklıklarda dolaşıyordu şaşırdım forumlarda gezinmeye bir çözüm bulmaya çalıştım olay mining değil işlemci ağır yükteyken bu kadar ısmasıydı bir çözüm bulmalıydım ama yok bulamıyorum yardımınıza ihtiyacım var gerçekten.
(Stok fan mevcut, 4,5 yıllık bir kasa kendisi) sizce normal mi?
Fanı takarken zorlandım ama şu an bir oynama yok tam oturmuş anlamına gelir bu da fandan tutup anakartı bile taşıyabilirim o derece sıkı ve termal macunuda ince bir katman sürdüm patatesi ketçaba batırır gibi bolca koymadım.

Ekli dosyalar

• Ekran 2.PNG
    Ekran 2.PNG
    11.8 KB · Görüntüleme: 181
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6.3 KB · Görüntüleme: 170
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    10.3 KB · Görüntüleme: 153

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
miningden önce, yükte iken bakmışmıydınız hiç . O zaman kaç derecelerdeydi.

AliOzkara42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
miningden önce, yükte iken bakmışmıydınız hiç . O zaman kaç derecelerdeydi.
Hayır o zaman bu kadar ağır yükte çalışmıyordu galiba bu kadar fan bağırtısı duymuyordum en fazla yük dersek oyun oynamak olur o kadar o yüzden incelememiştim

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Sıvı soğutucuya geçilebilir. Delid yapılabilir.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anlaşılmıştır. 4790 ,stok soğutucusu ile kullanılacak bi işlemci değil .Ancak, termal macunu kaliteli bi macun ile yenileyip,soğutucuyu da beton haline gelmiş tozlardan temizlerseniz, kayda değer bi sıcaklık düşümü olur.

AliOzkara42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anlaşılmıştır. 4790 ,stok soğutucusu ile kullanılacak bi işlemci değil .Ancak, termal macunu kaliteli bi macun ile yenileyip,soğutucuyu da beton haline gelmiş tozlardan temizlerseniz, kayda değer bi sıcaklık düşümü olur.
Kasa ve fanların içinde hatta fanın yaprakları bile tertemiz termal macun ise hutıxı diye bir marka ve daha dün yeniledim sadece yük dediğim oyun oynamak olduğu için stok fanı değiştirme ihtiyacı duymadım ama stok fan olsa bile bu kadar ısınmıyordu mining yüzünden midir bu kadar sıcaklık

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
miningden pek anlamam ama,miningden sonra olduysa,temiz bi format atın Belki virüs falan bi şeyler bulaşmış olabilir.